סקר מגדלור-ניוז הגדול לקראת בחירות 2018: מי קיבל את מירב הקולות?

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סקר מגדלור-ניוז הגדול לקראת בחירות 2018: מי קיבל את מירב הקולות?

-


בשלושת השבועות האחרונים ביצענו באתר מגדלור-ניוז את סקר הבחירות, קצת יותר משנה לפני מועד ההצבעה המתוכנן – בסוף אוקטובר 2018. רצינו לבחון, באופן בלתי תלוי ובצורה ראשונית ובוסרית מאוד – מה הלך הרוח לגבי המועמדים שעשויים לרוץ בבחירות הבאות. רק מועמד אחד הכריז עד עכשיו על ריצה (איציק פתיתו), היתר עדיין לא. [כל הצילומים בכתבה: ארכיון – מבחירות 2013 ואחורה]

אז קצת על הסקר – איך ביצענו אותו? בשלושת השבועות האחרונים (מה-13.9) ערכנו כאן באתר “מגדלור ניוז” סקר באתר, במסגרנו שאלנו “את מי תרצו לראות כראש עיר באור עקיבא” וניתנו שבע אפשרויות. לאחר שיחות שערכנו במהלך התקופה, הוחלט שלא לכלול בתוצאות הסופיות את ראש העיר המכהן יעקב אדרי, שכן הוא אינו מתכונן להתמודד וההכרזה הזו פגעה מן הסתם בסיכויו לנצח בסקר. על כן נספר שאדרי קיבל קולות, אך אלה יגרעו מהחישוב הכללי.

המערכת באמצעותה נעשה הסקר נקראת “Dimbal Polls” – מערכת לניהול סקרים בפורמט וורדפרס. בסקר, השתתפו 670 גולשים (על פי נתוני המערכת נחשפו אל הסקר- 32,688 גולשים/פעמים). חשוב להדגיש: מדובר במדגם לא מייצג של האוכלוסייה ועל כן יש להתייחס לתוצאות בהתאם. אין דרך לדעת מי הצביע ולא כולם היו יכולים להצביע אלא רק מי שנחשף אל הסקר ולמי שיש רשת אינטרנט (מן הסתם). על כן, סביר להניח שהצביעו גולשים אשר מחוברים לרשת האינטרנט ונחשפו לפרסומים של מגדלור ניוז בימים האחרונים דרך הרשתות החברתיות או גוגל. בתוצאות אין מגע יד אדם, מדובר במערכת ממוחשבת חיצונית של התוסף ואין למערכת “מגדלור ניוז” שום יכולת לגעת בתוצאות. פרט נוסף שחשוב להדגיש – כל גולש אשר הצביע בסקר לא יכול היה להצביע שוב. המערכת קולטת את מספר הIP ממכשירו ונועלת את אפשרות ההצבעה החוזרת.

אז מי ניצח בסקר של מגדלור ניוז? להלן התוצאות:

מי שזכה במירב הקולות, אך לא בפער גדול מהמקום השני – הוא ראש העיר לשעבר – שמחה יוסיפוב, שגבר על יתר המועמדים בסקר וקיבל 187 הצבעות. אחריו, בפעם קטן כאמור, הגיע מ”מ ראש העיר לשעבר – שלומי אבני וצבר 178 קולות.

 

למקום השלישי הגיע המועמד הטרי איציק פתיתו עם 92 קולות. במקום הרביעי – נוח שמאילוב עם 57 קולות, אחריו ארקדי גדילוב עם 49 קולות ובאפשרות “אחר” בחרו 26 קולות.

תודה לכל מי שהצביע ונפגש בסקרים הבאים בין דפי האתר. מאחלים לכם חג סוכות שמח.

תוצאות הסקר – ממערכת אתר מגדלור ניוז

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה