יוצאים לדרך: העירייה מקימה מעלית בבניין-העירייה באור עקיבא

מאת: איתי טטרו, 14.11.18, 20:37 [עדכון ראשון, 8.2.18, 18:58]

לאחר שנים: מעלית תוקם בבניין עיריית אור עקיבא לאחר האישור הראשוני במליאת המועצה בחודש פברואר 2018בעירייה אור עקיבא הוציאו הודעה שסוף סוף, אחרי שנים ואחרי חודשים רבים מההחלטת המועצה בנושא – תחל הקמת המעלית בבניין העירייה. על פי העירייה, העבודות יחלו ב-15.11. 

כזכור, לאחר שנים רבות וארוכות בהן בניין עיריית אור עקיבא לא היה נגיש לאנשים עם מוגבלויות, הודיע ראש העיר יעקב אדרי בחודש פברואר 2018, במהלך ישיבת מועצת העיר כי בקרוב מאוד יחלו העבודות לבניית מעלית חדשה במבנה. 

כאן תוקם המעלית החדשה. עיריית אור עקיבא

העירייה הוציאה היום הודעה (14.11) כי “החל מתאריך 15.11.2018 תחל העירייה ותבצע עבודות הנגשה – הקמת מעלית בבניין העירייה”. החברה הקבלנית שתבצע את העבודות היא אלקטרה מעליות בפיקוח אגף ההנדסה.

 

המעלית תוקם בצמוד למדרגות המובילות מקומת הקרקע לקומה הראשונה בבניין. עד כה, לאנשים עם מוגבלויות לא התאפשר לעלות לקומה הראשונה במבנה, וכל שירות שנמצא בקומה הראשונה היה דורש מהם פתרון אחר – שימוש באדם מסייע או פניה לעירייה והנגשת השירות לקומת הקרקע.

החל ב-22 ביוני 2012 נכנסו לתוקף התקנות המחייבות התאמת בניינים ציבוריים קיימים לאנשים עם מוגבלויות – תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות למקום ציבורי שהוא בניין קיים), התשע”ב – 2011.

 

לפי תקנות אלו, בכל בניין קיים אשר ניתן בו שירות לציבור, יש לבצע התאמות הנוגעות למבנים, לתשתיות ולסביבת הבניין, כך שהבניין יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות. זאת כדי לאפשר לאנשים עם מוגבלות לקבל שירות באופן שוויוני, מכובד ועצמאי, יחד עם כלל הציבור.