הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

מוקד החדשות 9.10 || כל הדיווחים המעניינים של היום במקום אחד

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram10:14: היורה כאן: הצפות בכמה רחובות בצפון, גשם שוטף בתל אביב. גשם יורד הבוקר בצפון ובמרכז. בנהריה, ברמת ישי ובכפר מנדא הוצפו רחובות. בחיפה, בקריות ובהמשך גם בגוש דן דווח על גשם עז המלווה ברעמים ובברקים. צפו במכ”ם מזג האוויר.

===

10:10 תאונה התרחשה במחלף גלילות. ללא פצועים.

===

9:01: “בימים אלו, גדותיו של נחל שורק עטויים ברשתות עכבישים, אותן טוו מיליוני פרטים של עכבישים מהסוג פגיונית (Tetragnatha). אל הנחל מוזרמים מים מושבים שמקורם בשפכים מטוהרים. המים העשירים בחומר אורגני מאפשרים שגשוג של ימשושים (סוג של יתוש שאינו עוקץ) – שזחליהם גדלים במים והבוגרים מעופפים. שפע המזון מאפשר לעכבישים להתרבות במספרים חריגים ולכסות את הצמחיה בווילונות משי מרשימים. תופעה של התגודדות עכבישים תוארה ממקומות שונים בעולם, ונקשרה להצפות ולנחלים שעלו על גדותיהם. שני מקרים שזכו לתהודה עולמית היו עצים שכוסו ברשתות עכבישים לאחר שטפונות מאסיביים בפקיסטן ב-2010, ועיירה אוסטרלית שכוסתה בעכבישים ב-2012. זו ככל-הנראה תופעת התגודדות-העכבישים הגדולה ביותר שתועדה בישראל. תמונה של העכבישים עצמם ניתן לראות בתגובה הראשונה. למידע נוסף מוזמנים לאתר “חרקים עולם קטן בגדול” – https://goo.gl/vQJHCH  תודה לעמיר ויינשטיין על סיועו בהכנת הידיעה”. (קבוצת מדע גדול, בקטנה)

===

8:56: אורי ששון: “לא ציפיתי לכזאת חזרה חלקה”. מדליסט הזהב הטרי מהגראנד פרי בטשקנט סיכם את הקאמבק המצוין שלו: “חשבתי שיהיה יותר קשה, מדליית זהב זה משהו שנשמע רחוק ותלוש מהמציאות אחרי הפציעה שעברתי. זה בא לי בבום”.

===

8:35: עבודה קטלנית: כתבת טלוויזיה מתה לאחר שעבדה 160 שעות נוספות בחודש. רשות השידור של יפן הודיעה כי הכתבת הפוליטית של הערוץ מתה כתוצאה מעומס יתר בעבודה. בחודש האחרון של חייה סיקרה שתי מערכות בחירות ועבדה מדי יום למעט יומיים.

===

8:30: מטיילת ישראלית נהרגה בהתהפכות ג’יפ בנפאל. ורד אביישר בת ה-26 מקיבוץ עין הנצי”ב נהרגה אתמול בתאונה סמוך לרכס האנאפורנה. שמונה ישראלים נוספים נפצעו באורח קל והם פונו במסוק לבי”ח בקטמנדו.

===

8:11: הרצליה: נעצר חשוד בעבירות פדופיליה שהגיע למפגש עם קטינה בת 13.

===

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>