סערת המכנסונים בתיכון המושבה זכרון יעקב: תלמידות נשארו מחוץ לבית הספר ב-40 מעלות

התלמידות קיימו מעגל מחאה מחוץ לבית הספר וקראו: "שוויון זכויות".  תלמיד התיכון: "לא מאפשרים לנו להיכנס לבית הספר עם מכנסיים קצרים. אי אפשר להגיע לבית הספר עם מכנסיים ארוכות. לדעתנו זו אפליה על בסיס מגדר, בגלל שאת הבנים כן הכניסו ואת הבנות לא"

נראה כי המסיכות שעלינו לעטות בימים אלה נדחקות קצת לאחור, עם התפרצותה מחדש של מחאת המכנסונים בבתי הספר: אמש (שני), נותרו תלמידות בית ספר מתיכון המושבה בזכרון יעקב מחוץ לבית הספר, בחום של 40 מעלות, זאת לאחר שהגיעו לבית הספר עם מכנסונים קצרים. 

לפי תקנון בית הספר, הכניסה עם מכנסונים אסורה, אולם התלמידות טענו כי תלמידים שהגיעו לבית הספר עם מכנסונים כן הורשו להיכנס. בקהילת המושבה נשמעו אתמול והיום קולות תומכים ומתנגדים על מה שארע בבית הספר, בעקבות האיסור על כניסת התלמידות.

התלמידות קיימו מעגל מחאה מחוץ לבית הספר וקראו: "שוויון זכויות".  תלמיד התיכון ציין כי "לא מאפשרים לנו להיכנס לבית הספר עם מכנסיים קצרים. אי אפשר להגיע לבית הספר עם מכנסיים ארוכות. לדעתנו זו אפליה על בסיס מגדר, בגלל שאת הבנים כן הכניסו ואת הבנות לא".

הורים רבים התרעמו על ההחלטה לעומת הורים אחרים שציינו כי יש להגיע עם מכנסיים קצרים, אך לא מכנסונים הנמצאים הרבה מעל הברך.

בתוך כך, בעקבות הדיווחים על תופעות של הדרת בנות ברחבי הארץ, שבאה לידי ביטוי בהרחקתן מכיתות הלימוד בשל לבושן הקיצי, פנתה יו"ר נעמת, חגית פאר, לעובדות מטה נעמת בבקשה להגיע לעבודה בקוד לבוש הכולל מכנסיים קצרים. מדובר, כמובן, בצעד וולונטרי תחת הכותרת חוזרות לשגרה – לא חוזרות להדרה! כמחאה על המשך המדיניות ההזויה של מדידת אורך המכנסיים לנערות בבתי הספר ברחבי הארץ . פאר גם קראה למעסיקים לאפשר לעובדות ולעובדים להגיע בימים אלו בלבוש קיצי ולקבוע את יום חמישי כיום בו כלל העובדים מורשים להגיע לעבודה בביגוד קיצי.

יו"ר נעמת, חגית פאר: ״לא נקבל מציאות הזויה של מדידת אורך המכנסיים של בנות בישראל. זה משפיל, זה פוגע, זו הדרה לשמה ולא פחות מהתעללות רגשית ופיזית בימי חמסין שכאלו. במדינת ישראל כל בת וכל אישה תתלבש כפי שתחפוץ, ממש כמו שכל ילד וגבר לובשים כל העולה על רוחם״

מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא – עוזרים לכם לפתור בעיות

יש בור בכביש ליד הבית? יש מפגע בשכונה? מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא כאן בשבילכם. מוזמנים לפנות אלינו בערוצי האתר ולשלוח תיאור של המפגע ותמונה, אנחנו נפרסם ונהדהד על מנת שיקבל עוד חשיפה בדרך לפתרון. ניתן לפנות בוואטסאפ, במייל ובמסרים בפייסבוק

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן