מבצע סבתא (וסבא) בפרדס חנה-כרכור

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מבצע סבתא (וסבא) בפרדס חנה-כרכור

-

מגדלור-פיד ♋

אילוסטרציה

סבא, סבתא והנכד רועי יצאו לטיול. זהו לא תחילתו של סיפור וגם לא בדיחה חדשה – זה יקרה בקיץ בפרדס חנה-כרכור.

המדור לאזרחים ותיקים בקהילה באגף לשירותי רווחה וקהילה במועצת פרדס חנה כרכור משיק זו השנה השנייה יוזמה קיצית מבורכת- תכנית פעילויות משותפת לבני הגיל השלישי ולנכדיהם במחציתו השני של החופש הגדול.

“סבקיץ” כולל פעילויות בישוב ומחוצה לו באופן מאורגן ומסודר כולל הסעות, רכישת כרטיסי כניסה בעלות מסובסדת  ופעילות קבוצתית משותפת לאזרחים ותיקים ולנכדים. בין הפעילויות המוצעות במסגרת זו: הצגה, ביקור  מרכז להצלת צבי ים בבית ינאי, ביקור במוזיאון הטבע, סיור עששיות,, סדנאות ועוד.

הפעילות מיועדת לכל הסבים/תות מהישוב ולנכדיהם שבאים לבקר אותם כאן, וגם לנכדים מפרדס חנה כרכור וסביהם שבאים לבלות איתם בביתם שבמושבה.

ענת פרסמן מנהלת המדור לאזרחים ותיקים בקהילה במועצת פרדס חנה כרכור מרחיבה: “בשנים האחרונות הסבא והסבתא לוקחים חלק הולך וגדל בעזרה בגידול הנכדים. אנחנו, במדור לאזרחים ותיקים בקהילה של המועצה המקומית,  זיהינו את התופעה והתגייסנו גם אנחנו לעזור לסבים והסבתות וזאת במסגרת מטרתנו הכוללת- סיפוק מענה לצרכים המגוונים והמתחדשים של אוכלוסיית הגיל השלישי. התכנית נבנתה בין השאר כדי להעמיק את הקשר בין הסבים והסבתות לנכדות ולנכדים וכן לאפשר חוויה קבוצתית -משפחתית עבור האזרחים הוותיקים חבריהם ונכדיהם, המהווה חוויה מעצימה ומקרבת. “

גם במרכז אמנויות הבמה ע”ש משה מאיר מתנ”ס פרדס חנה כרכור הרימו את הכפפה ״ איתרנו צורך לפעילות לשעות הבוקר ואחר הצהריים בסוף אוגוסט שתאפשר פעילות תרבותית במזגן״ מציינת ענת אלקבץ מנהלת התרבות במתנ”ס. בתכנית שגיבשו “מבצע סבתא”  פעילויות אשר מטרתן – לאפשר להורים ולילדים להעביר את השבועות האחרונים של החופשה עם תכנים מעניינים ואיכותיים סמוך לבית. התכנית כוללת הצגות, סדנאות והפעלות שיערכו בין -19-29 לאוגוסט לאחר שמסתיימות הקייטנות ומסגרות הקיץ. בין הפעילויות- מיטב ההצגות של תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער -הנעליים של אדון סימון, האוצר שאינו נגמר, מופע של להקת שקטק ועוד.

קייטנות קיץ בפרדס חנה-כרכור || צילום ארכיון

ראש המועצה, הגר פרי יגור מציינת כי “חודש אוגוסט הוא חודש מאתגר עבור הורים רבים הנאלצים להתמודד עם סיומן של מסגרות הלימודים השונות והקייטנות וכן שואפים לנצל את השבועות הללו לזמן איכות  משפחתי. אנו מודעים לצורך הגדול של ההורים לאיתור תכנים ופעילויות מעניינים, בטוחים, בעלי ערך מוסף אשר אינם מכבידים על התקציב המשפחתי. התכניות המגוונות של המדור לאזרחים וותיקים ושל המתנ”ס נבנו במטרה לספק מענה לכך תוך חיזוק הקשרים המשפחתיים והקהילתיים ויצירת חיבורים בין דוריים.  אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן על מגוון התכנים ולקחת בהם חלק.”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן