מתחברים מחדש: שמחת תורה נותנת לנו הזדמנות של פעם בשנה // רונן צדקי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מתחברים מחדש: שמחת תורה נותנת לנו הזדמנות של פעם בשנה // רונן צדקי

-


המסע הרוחני הגדול, שהתחיל בחודש אלול ועבר דרך כל חגי תשרי, עומד להגיע לסופו ולשיאו בשמיני עצרת ובשמחת תורה. בחג זה נסיים את קריאת התורה עם פרשת “וזאת הברכה”, החותמת את ספר דברים ומפרטת את ברכות משה לכל אחד משבטי ישראל לפני מותו, ומיד לאחר מכן נתחיל את קריאת התורה מחדש מ”בראשית”.

בחמישי: הקפות שניות באור עקיבא ביוזמת סניף בני עקיבא

חז”ל מסבירים, כי שבעת ימי סוכות משולים לחגיגה מלכותית בארמונו של הקב”ה, שבהם עם ישראל שמח ומתפלל לטובתם ורווחתם של כלל אומות העולם, ובסופם מגיע שמיני עצרת שכשמו, מהווה מעין “עצירה”, בה אנו מוזמנים לעוד יום אחד של משאלות ואיחולים בארמון המלך. אך הפעם, זו חגיגה פרטית שבה מורעפת תוספת ברכה, למזל והצלחה לעם שלנו בלבד, מתוך כוונה להעניק לנו כוחות חדשים, לפני החזרה לשגרת היום יום, בשנה החדשה.

כבר 3300 שנה שאנו חוגגים את קדושת התורה שלנו אשר נותנת לנו תשתית ערכית חברתית וכוללת בתוכה גם הוראות מחייבות למוסר וערכי מנהיגות נשגבים, המהווים את שורש הקיום של עם ישראל.

לשמחה זו אין אח ורע בכל העולם. גם אם נחפש היטב לא נמצא את הנוצרים, להבדיל, רוקדים עם הברית החדשה, או את המוסלמים מפזזים כשהקוראן בידיהם. ואילו אצלנו, בכל מקום בעולם, נפגוש יהודים רבים בני כל הגילאים, מאוחדים ורוקדים במעגלים מעגלים, סביב ספר עתיק, הכתוב בדיו על קלף.

שימו לב שההקפות בריקודים מתבצעות שספר התורה סגור במקום להציגו כשהוא פתוח לקריאה, זאת כדי לסמל שכל עם ישראל, על כל מרכיביו, הן הקרובים והן הרחוקים, לכולם יש שייכות לתורה באופן שווה, וכולם שואבים ממנה שמחה, ברכה וכוחות נפש.

אני ממליץ בחום לכל אחת ואחד, כולל למי שלא רגיל באירועים מהסוג הזה, להגיע אל חגיגות ההקפות השניות, לרקוד עם תורתנו הקדושה ולחוות את אותה חוויה ששמרה עלינו מאוחדים כעם לאורך כל השנים. מובטחת חוויה מרגשת ומחזקת מאוד.

מי יתן ונזכה כולנו לשמוח בשמחת התורה כמידי שנה כאיש אחד בלב אחד, ובזכות האחדות והשמחה המשותפת נזכה לשפע ברכה, רווחה והצלחה, בכל אשר נפנה ונעשה.

מועדים לשמחה.

(צילומים: משרד החינוך, ויקיפדיה)

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה