600 איש מרחבי הארץ השתתפו במיצג אינטראקטיבי בחוף דור – להרחקת אסדת הגז ללב ים

600 איש מרחבי הארץ השתתפו במיצג אינטראקטיבי בחוף דור – להרחקת אסדת הגז ללב ים

-

מגדלור-פיד ♋כ-600 תושבי מישור החוף והכרמל, יחד עם תושבים מרחבי הארץ התומכים במאבק להזזת אסדת גז לוויתן לעומק הים- אל מעל באר הקידוח, קיימו הבוקר, חג שני של פסח מיצג המוני בחוף דור.

צילום: ריטה מאי

האירוע מתאים למשפחות וכולם הגיעו לקחת בו חלק ולשלב הנאה של בילוי משפחתי למטרה חשובה.

המיצג האינטראקטיבי “לפסוע עם הים”, התקיים בשיתוף עם רקדנית הבוטו- מיה דונסקי, רקדני בוטו, אנשי ביודנסה בהנחיית סילבי טמפל ביודנסה ישראל וילווה בהרכבים מוזיקליים שונים, בחוף דור – דרומית למסעדת ה”יאמס”.

במהלך המיצג התאחדו המשתתפים לקו אדום סמלי ואנושי, אותו הזיזו יחד על החוף, כסמל להזזת האסדה אל מעל באר הקידוח, למרחק של 120 ק”מ בלב הים.

אירוע זה נערך במסגרת מאבק תושבי מישור החוף והכרמל, במטרה לשנות את תכנית הפיתוח של מאגר הגז לוויתן, ולפתח אותו מעל באר הקידוח, במרחק של 120 ק”מ מהחוף, בטכנולוגיה החדישה, הבטוחה והנקיה יותר של אסדה צפה. הקמת האסדה (מתקן טיפול בגז) בסמיכות לחוף דור כמתוכנן היום (10 ק”מ מהחוף), מהווה סכנה בריאותית עד לסכנת מוות עבור כלל תושבי המדינה ולא רק תושבי האזור. הסכנות הנשקפות הן: הרעלת המים המותפלים של תושבי ישראל, החרבת החופים, הרעלת הים, זיהום חמור של מי התהום, וזיהום האוויר.

יוני ספיר, ארגון שומרי הבית ותושב כרם מהר”ל: “לכולנו יש קו אדום, וכשעוברים אותו אנחנו אומרים- עד כאן! מבחינתנו הקו האדום נחצה ברגע שהתקבלה ההחלטה להקים את אסדת הגז המזהמת במרחק 10 ק”מ מחוף דור. הסכנה הנשקפת מאסדת גז בקרבת החוף מהווה סכנה לכלל תושבי ישראל. הסכנות הנשקפות הן הרעלת מי השתייה באופנים הבאים: במקרה של שפך- זיהום אקוויפר החוף וסכנה למתקני ההתפלה; ממי התוצר- המתכות הכבדות והמסוכנות שבהם יגיעו למי השתייה באמצעות מתקן ההתפלה הסמוך; מדליפה בצנרת הקונדנסט מעל מקורות מי שתייה וכן סכנת הרס החופים כתוצאה משפך לים של דלקים מסוכנים בשל תקלה, רעידת אדמה או אירוע בטחוני”.

“בחג שני של פסח נאחד את הכוחות של כולנו לקו אדום אחד ונזיז אותו יחד במיצג המוני שיסמל את הזזת האסדה למרחק של 120 ק”מ בלב הים. פעילות זו היא למען כולנו שכן מאבק זה הוא של כל תושבי ישראל – למען הים והטבע שלנו, למען ילדינו, למען הזכות של כולנו לנשום אויר נקי ולשתות מים זכים. מיצג המוני זה מטרתו להעיר את ממשלת ישראל ושר האנרגיה בפרט, שכן אם הממשלה לא תגן על בריאות תושביה – מי יעשה זאת? אנחנו נתקומם ולא נאפשר בשום אופן להרעיל את תושבי ישראל. נמשיך בפעולות המחאה ביתר שאת עד שאסדת הגז תורחק לעומק הים והמאגר יפותח מעל באר הקידוח באופן שעדיף מבחינת הפחתת הזיהום, כפי שמקובל בעולם כולו. אנחנו קוראים לכל תושבי ישראל לבוא ולתמוך במאבק, וקוראים לשר שטייניץ – כשר האנרגיה, התשתיות והמים – הרחק את האסדה. אל תרעיל את תושבי ישראל. לפני שיהיה מאוחר מדי”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל mgdlor1@gmail.com

145480cookie-check600 איש מרחבי הארץ השתתפו במיצג אינטראקטיבי בחוף דור – להרחקת אסדת הגז ללב ים

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות