הכירו את החדרתי שעבר לגרמניה ונמנה עם בכירי הטכנאים בהבאת ספינת הטילים אח”י מגן לארץ

הוא משרת תחת מחלקת המכונה של הספינה ואחראי לבקרה על כלל מערכות הספינה ותפקודן. גלעד עבר לגרמניה ביחד עם אשתו ושלושת בניו לפני כשנתיים. הוא החל את שירותו הצבאי בחיל האוויר כמדריך ומכונאי מטוסים ולקח אף חלק בצוות הקמת טייסת
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הכירו את החדרתי שעבר לגרמניה ונמנה עם בכירי הטכנאים בהבאת ספינת הטילים אח”י מגן לארץ

הוא משרת תחת מחלקת המכונה של הספינה ואחראי לבקרה על כלל מערכות הספינה ותפקודן. גלעד עבר לגרמניה ביחד עם אשתו ושלושת בניו לפני כשנתיים. הוא החל את שירותו הצבאי בחיל האוויר כמדריך ומכונאי מטוסים ולקח אף חלק בצוות הקמת טייסת

מגדלור-פיד ♋

רס”ם גלעד שנלר בן 39 מחדרה, משרת כטכנאי בשמ”ה בכיר בספינת הטילים אח”י מגן, הראשונה מדגם סער 6 בצי הספינות של זרוע הים המהוות כוח אש מרכזי הפועל בחשאיות בשטחו של האויב, לעתים אף עשרות מיילים ימיים מחופיה של מדינת ישראל.

הוא משרת תחת מחלקת המכונה של הספינה ואחראי לבקרה על כלל מערכות הספינה ותפקודן. גלעד עבר לגרמניה ביחד עם אשתו ושלושת בניו לפני כשנתיים. הוא החל את שירותו הצבאי בחיל האוויר כמדריך ומכונאי מטוסים ולקח אף חלק בצוות הקמת טייסת. בהמשך שירותו בתפקידי קבע עבר לזרוע הים לשירות בשייטת ספינות הטילים כטכנאי בשמ”ה בכיר בשייטת. גלעד היה מחלוצי פרוייקט המגן, ולוקח חלק בתכנון ספינות המגן כבר שנים ארוכות.

שייטת 3 ,שייטת ספינות הטילים, היא אחת היחידות המבצעיות ביותר בצה״ל, והיא כוח לחימת השטח העיקרי של זרוע הים. השייטת מוצבת בבסיס חיפה, בו עוגנות הספינות. משימות שייטת ספינות הטילים נגזרות מיעוד זרוע הים: “לתת חוף בטוח ושיט פתוח לישראל”. תפקידיה העיקריים של השייטת הם שמירת בטחונה של מדינת ישראל, שיתופי פעולה עם כוחות היבשה וחיל האוויר להגנה מהים, שמירה על העליונות הימית של מדינת ישראל, מבצעים לאיסוף מודיעין, מניעת חדירת גורמים עוינים לישראל דרך הים פעולות לאיסוף מודיעין, פעילות נגד פעילות חבלנית עוינת ומניעת אספקת נשק לגורמי טרור, מתן גיבוי לכוחות קרקע בפעולות המבצעיות והרשימה עוד ארוכה. עם הקמת אסדות תמר, לוויתן ותנין בים התיכון, הורחבו משימות זרוע הים והן כוללות גם אבטחה של הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל בים.

פרוייקט ספינות המגן, אשר נבנות בימים אלו במספנות בקייל שבגרמניה, כוללות 4 ספינות טילים מדגם ״סער 6״ שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית. הספינה הראשונה בסדרה, אח”י מגן, הגיע אל חופי ישראל לנמל חיפה ביום ד’ 12.2 ומתחילה כעת את תהליך מבצועה במספנת זרוע הים, תהליך אשר עתיד להסתיים בעוד כ-18 חודשים. נוסף לתפקידים המסורתיים, ספינות אלה ימלאו תפקיד עיקרי בשמירה על אסדות הגז מפני תקיפות. בהמשך הסדרה צפויות להגיע שלושת ספינות הטילים החדשות אח”י עוז, עצמאות וניצחון.

הגעת הספינות החדשות הוא ארוע היסטורי עבור מדינת ישראל אשר מתרחש פעם בעשרות שנים. רכישת הספינות החדשות היא השקעה לטווח הארוך, והקצאת משאבים אלו תתרום לשימור הביטחון הכללי.

כחלק ממשימת ההגנה על מרחב המים הכלכליים תפקידה של זרוע הים הוא לספק מעטפת מלאה, הגנה מרחבית והגנה צמודה בסביבת הנכסים האסטרטגיים למדינת ישראל. במידה וייפגעו המתקנים הללו, הדבר יגרום לנזק חסר תקדים לכלכלה ולמשק הישראלי- על כן יצירת מעטפת הגנה רציפה וחדישה סביבן היא קריטית, ולא פחותה בממדיה מכל איום אחר בעורף. באמצעות ספינות המגן החדשות יכולה זרוע הים להשיג את השליטה בשטח המים הכלכליים ולספק את ההגנה המיטבית מפני שלל האיומים בזירה הימית.

הלוחמים הימיים, “הסטי”לנים” משרתים על ספינות הטילים, ומבצעים פעילות מבצעית ענפה ופעולות יזומות לסיכול פעילות חבלנית, תוך שמירה על מוכנות מתמדת לתקיפת כוחות אויב בים ובחוף והגנה על נכסים אסטרטגים. הסטי”לנים עוברים את רוב שירותם הצבאי בספינת הטילים שהופכת לביתם השני. כיום נמצאים בזרוע הים ספינות טילים מדגמי ‘סער 5.4 ‘ו-‘סער 5, כאשר ארבעת ספינות המגן עתידות להיקלט בהדרגה במהלך השנים הקרובות ועליהן צוותים חדשים שמוכשרים לתפעול ופעילות מבצעית מספינת הטילים החדשה.

85890cookie-checkהכירו את החדרתי שעבר לגרמניה ונמנה עם בכירי הטכנאים בהבאת ספינת הטילים אח”י מגן לארץ

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן