ראשי הרשויות באזור חדרה נפגשו לפגישת חירום: “מחדשים את המאבק נגד שדה התעופה באזור”

במפגש דחוף של ראשי הרשויות באזור חדרה הוחלט על חידוש מיידי של המאבק כנגד הכוונה להקים שדה תעופה במזרח חדרה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראשי הרשויות באזור חדרה נפגשו לפגישת חירום: “מחדשים את המאבק נגד שדה התעופה באזור”

במפגש דחוף של ראשי הרשויות באזור חדרה הוחלט על חידוש מיידי של המאבק כנגד הכוונה להקים שדה תעופה במזרח חדרה

מגדלור-פיד ♋

ראשי הרשויות של חדרה, מועצה אזורית עמק חפר, מועצה אזורית מנשה, מועצת אליכין ומועצת פרדס חנה-כרכור החליטו היום על חידוש מיידי של הקמפיין הציבורי כנגד החלטת הות”ל להקים במזרח חדרה שדה תעופה רחב ממדים.

חבר מועצת העיר חדרה, רון שגן, אשר מונה לעמוד בראש מטה המאבק המשותף, הציג בפני ראשי הרשויות תוכנית פעילות נרחבת לחודשים הקרובים. התוכנית כוללת פעילות לובינג בקרב שרים וחברי כנסת, דיונים בוועדות הכנסת, פעילות ציבורית ענפה לגיוס הציבור, פעילות משפטית והכנת חומרי רקע נדרשים להמשך הדיונים בנושא.

לדברי ראשי הרשויות, “זוהי העת למאבק נחוש ומאוחד. הקורונה עיכבה את הקמפיין הציבורי אשר יצא לדרך כחודש בטרם פרצה המגפה אך עתה יש לפעול בכל החזיתות כדי לסכל את הכוונה לפגוע באיכות חייהם של מאות אלפי תושבים שכל חטאם הוא שהקרקע באזור שווה פחות מקרקעות הרצליה”.

עוד הוסיפו ראשי הרשויות כי אין להם ספק שנוצרה הזדמנות עם הקמת הממשלה החדשה. אחרי שנה ארוכה ללא ממשלה בה עשו הפקידים בוועדות התכנון ככל העולה על רוחם הגיע הזמן למנהיגות של נבחרי ציבור שיעצרו את הטרוף בהחלטה להקים פה שדה תעופה. זוהי החלטה חסרת הגיון כלכלי העומדת בניגוד מוחלט לתוכניות מתאר קודמות. התוכנית תפגע בכל שטחי האזור תוך פגיעה בבריאות התושבים, בהתפתחות האזור ובסביבה המיוחדת של אזור מזרח חדרה.

ראש העיר חדרה, צביקה גנדלמן, אמר בדיון כי: “זוהי העת למאבק ציבורי נרחב בהובלת הציבור כולו. ראשי הרשויות יעשו הכול לניצחון במאבק הזה”.

ראשת מועצה אזורית עמק חפר, גלית שאול, הוסיפה: “חזית כה רחבה של ראשי רשויות סביב נושא אחד היא נדירה ויש לברך על כך, זהו כוח משמעותי ועלינו לתרגם את הכוח הזה לכדי הכנסת הגיון תכנוני, סביבתי ובריאותי במקבלי ההחלטות”.

עוד הוסיף אילן שדה, ראש מועצה אזורית מנשה: “כבר ניצחנו מאבקים בעבר ואנו ננצח גם את המאבק הזה. זהו מאבק על אזור שלם עמוס שטחי טבע וחקלאות רגישים, אנו מגויסים לנושא”.

כזכור, בכוונת רשות שדות התעופה להקים במזרח חדרה שדה תעופה אשר יכיל את פעילות שדה התעופה בהרצליה וחלקים נרחבים מהפעילות של שדה דב שנסגר לאחרונה. בכוונת רש”ת להפעיל במקום שדה תעופה שיפעל 24 שעות ביממה, כולל שבתות וחגים, ובעיקרו שדה תעופה למטוסים פרטיים ובתי ספר לטיסה. בכוונת רש”ת להרחיב את השדה בעתיד לפעילות מטוסים סילונים וטיסות מסחר.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן