הכאב בחזה התגלה כסרטן שד וכמעט גרם לשיתוק, בהלל יפה הצליחו להציל את האישה

הסיפור של חנה לידר, בת ה- 54 נראה כאילו לקוח מתוך  סרט הוליוודי: לפני פחות מחודש היא הגיעה לחדר מיון עם כאב בחזה. לאחר מספר בדיקות שנעשו במהלך אשפוזה, התגלה גידול על עמוד השדרה שלה, שמקורו בכלל בשד, אשר אובחן ברגע לפני האחרון והציל אותה משיתוק מהמותניים ומטה. היא נותחה בהצלחה על ידי ד"ר איל ברבלק, מנהל מחלקה אורתופדית א' במרכז הרפואי הלל יפה, וכעת ממשיכה את מאבקה  בסרטן השד

חנה לידר, בת ה- 54, נשואה לשלומי ואם לחמישה ממושב צור משה, עדיין לא מאמינה למציאות החדשה אליה נקלעה בחודש החולף. "מבריאות מלאה וכאבי גב פה ושם", כך על פי דבריה, היא מצאה את עצמה מתמודדת בשתי חזיתות דרמטיות תוך פחות משבועיים: האחת, עם גילוי מרעיש שהיא חולה בסרטן השד, והשנייה, שהיא נמצאת צעד אחד קטן לפני שיתוק מהמותניים ומטה בשל גידול שישב על חוליה T8 בעמוד השדרה. בשבוע החולף נותחה בדחיפות על ידי ד"ר איל ברבלק, מנהל המחלקה לאורתופדית א' ומומחה לכירורגית גב במרכז הרפואי הלל יפה.

"הכול התחיל בכאבים חריפים בבית החזה שבגללם החלטתי לפנות לחדר מיון", מתארת לידר, "בחדר המיון הוחלט לאשפז אותי והתחלתי לעבור סדרה שלמה של בדיקות. בצילומים התגלה גידול בעמוד השדרה, וכפי שהוסבר לי, היה צורך לאתר את מקור הגידול. לאחר התייעצות והתערבות עם רופאה אונקולוגית, קבעו הרופאים כי מקור הגידול הינו בשד. בשלב הזה, החלה לידר לקבל טיפול מתאים. עם זאת, האונקולוגית ציינה כי היא מודאגת מהגידול שנמצא על עמוד השדרה, שייתכן שההקרנות לא יצליחו לטפל בו. לידר ובעלה מיהרו להגיע להתייעצות אצל ד"ר ברבלק, מומחה לעמוד שדרה.

"מבחינתי ההמלצה הייתה ברורה- ניתוח ומהר. הסיבה – ניתן לראות בבירור כי לא מגיע נוזל עמוד שדרה מחוליה T8 ומטה. מצב שבעצם היה 'רגע לפני שיתוק' מהמותניים ומטה", מסביר ד"ר ברבלק.

>> לכל חדשות חדרה במגדלור ניוז

בניתוח, שנעשה לפני כשבוע יחד עם ד"ר דן חברון- מנהל היחידה לרדיולוגיה פולשנית וד"ר שאדי ג'השאן מבי"ח גליל מערבי, הוסר הגידול יחד עם החוליה, שבמקומה הונח מכלב ייעודי תומך שנתמך על ידי פלטינות. "זהו למעשה ניתוח שכיח", מציין ד"ר ברבלק, "אבל במקרה של לידר, כמו שאני רואה את זה, העובדה שעבר בהצלחה, מאפשר לה כעת להמשיך בטיפולים במחלת הסרטן כשהיא "על הרגליים", וללא חשש משיתוק".

לידר רואה את השתלשלות האירועים כ"נס לכל דבר": "מבחינתי, עצם זה שהגידול אותר בזמן, רגע לפני שיכול היה לגרום לשיתוק של פלג גופי התחתון -זהו נס אחד גדול", מסכמת לידר, חמושה בחגורת גוף מייצבת, כנדרש לאחר הניתוח.  "מבריאות שלמה, למצוא את עצמי נלחמת במחלת הסרטן ומפחדת משיתוק, זה לא פשוט, אבל במחלקה האורתופדית ב"הלל יפה" עטפו אותי ודאגו לי בצורה יוצאת דופן, ועל כך אני אסירת תודה. יש לי עדיין כברת דרך, אבל אני אופטימית וחדורת מטרה להבריא".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

חנות עלתה באש בכפר פורדיס

צוותי הכיבוי של תחנת חדרה פעלו בשריפת חנות, מתחת למבנה מגורים בפורדיס. צוותי הכיבוי בפיקודו של מפקד התחנה סגן טפסר אבישי שפיר זיהו בעירה של קרטוניה בכניסה לחנות שהתפשטה לתוך

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן