פרס חינוך ארצי לגן הממלכתי-דתי “שיקמה”: הגן מפרדס חנה, הגננת מאור עקיבא

גן "שיקמה" פועל בפרדס חנה-כרכור זו השנה השישית. אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב (סמוך ל'מרכזון') || לדברי גננת הגן, אורית אילוז: "הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידיאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

פרס חינוך ארצי לגן הממלכתי-דתי “שיקמה”: הגן מפרדס חנה, הגננת מאור עקיבא

גן "שיקמה" פועל בפרדס חנה-כרכור זו השנה השישית. אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב (סמוך ל'מרכזון') || לדברי גננת הגן, אורית אילוז: "הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידיאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות"

מגדלור-פיד ♋

 בטקס שנערך באמצעות הזום בשל מגבלות הקורונה, קיבל גן שקמה את פרס הגן המצטיין הארצי בזרם החינוך הממלכתי דתי לשנת תש”ף. כזכור, ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור התבשרה בחודשים האחרונים על הבחירה בגן ‘שיקמה’ בישוב כגן מצטיין, זוכה  פרס החינוך של מנהל החמ”ד במשרד החינוך בפריסה מחוזית וארצית לשנת תש”ף.

את הבשורה על הבחירה בו מסרה מפקחת גני הילדים של החמ”ד במחוז חיפה, אילנה איפרגן. בברכתה לרשות המקומית ולצוות הגן מסרה איפרגן כי “הגן זכה להצטיינות בכל התחומים, טיפוח זהות ציונית דתית, עבודה משמעותית, מעוררת השראה וצמיחה ועוד.

“תודה מיוחדת למנהלת הגן, אורית אילוז היקרה על האמונה בדרך, העשייה והנתינה האינסופית למען ילדי ישראל באהבה. חיזקו ואמצו על פועלכן ויהי רצון שתוסיפו לראות ברכה רבה בשליחותכם ובתרומתכם.” כתבה המפקחת לצוות הגן ולרשות המקומית”.

צוות הגן, בתקופה שלפני הקורונה || צילום: דוברות המועצה

גן “שיקמה” פועל בפרדס חנה-כרכור זו השנה השישית. אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב (סמוך ל’מרכזון’). לדברי גננת הגן, אורית אילוז, “הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידיאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות.

צוות הגן כולל את גננת האם אורית אילוז, תושבת אור עקיבא, גננת משלימה חנה תאירי, תומכת חינוך טל עמאר, תומכת חינוך אילנה סויסה, יועצת חינוכית לאה שחר, סייעת רפואית עדן חביב, מפקחת אזורית אילנה איפרגן, מדריכה פדגוגית דוריתי חזן, רב הגן ומורה לתנועה. בגן פועלות תוכניות מיוחדות שבבסיסן יעדי חזון החמ”ד ובהן: ‘לב לדעת’, ‘חמ”ד של תורה’, ‘גן יער’ ‘זהות ציונית’, ‘פרויקט איחוד לבבות’, צפרות, תכנית במה , ‘באר מקראית’ ועוד.

עוד במגדלור ניוז >>
אכיפת הקורונה בפרדס חנה-כרכור: 100 דוחות ניתנו במושבה בימים האחרונים למפרי ההנחיות
• קורונה בפרדס חנה-כרכור: מעל 200 חולים פעילים במושבה, 80 אובחנו בשבוע האחרון
שריפה פרצה באתר לפינוי גזם ליד ביג פרדס חנה, 7 צוותי כיבוי פעלו במתחם

אילוז הוסיפה כי “הגן שלנו הינו קטן, אבל בחזון שלנו גן הילדים חולש על שטח שלם של קהילה, של פרויקט ישי, של חברה שמתחנכת יחדיו בצל לימוד אבותיה, יונקת מאופייה, ילד שצמח בגננו יהיה לאיש ידע, ידע לנהוג במידת אהרון הכהן שהוא משכין שלום, ועם זאת מנהיג של עם כמשה רבנו.

“הדמויות המקראיות יהיו לנגד עיניו. בצמתי חייו לאורם ילך. ילדי הגן והוריהם ראויים לתודה גדול מעומקא דליבא, ולא בכדי נאמר “ומתלמידיי יותר מכולם”. הילדים הם מקור הכוח והעוצמה בכל בוקר מחדש. יהי רצון שנזכה להצמיח נטעים רכים אלה לצמיחה נכונה, מכה שורשים, היונקים מפלגי מים זכים כדי שיהוו חוליות איתנות בשרשרת הדורות.

“יהי רצון שבורא עולם יסייע לנו בהעמדת דור של מנהיגים שהתורה והחסד ואהבת הבריות תהיה לנגד עיניהם. אנו מאחלים לעצמנו להיות נאמנים לדרך התורה והמצוות ומשם נסייע לגירסא דינקותא לצמוח מעלה מעלה, להיות שם עבור תינוקות של בית רבן, שנדע להצמיח דור עתידי חולם וחושב חכם עם דור של מנהיגים עם כנפי רוח ועם הנהגת האבות. בתפילה כנה שנעם ה’ יהיה עלינו ושנצליח במשימתנו”.

מנהלת אגף החינוך במועצה, אילנה זגול הוסיפה כי “את הפרס קיבל הגן בזכות עשייה חינוכית ערכית משמעותית מתוך שליחות ואמונה. גן זה מתווסף לגני ילדים ובתי ספר נוספים שזכו בפרסי חינוך כאות להערכה והוקרה על עבודתם הייחודית בתחום החינוך .

“גן זה וגני הישוב משקפים ומובילים חדשנות, חינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה, סביבות למידה מגוונות, מענה לשונות הילדים ושיתוף אמתי של קהילת ההורים”. זגול ציינה כי היא שולחת את ברכתה לצוותים המסורים להורים השותפים במעשה החינוכי ולילדים המקסימים בגנים. מוקירה ומחזקת ידיהם להמשך העשייה המבורכת”.

אבי אוחיון מנהל מחלקת גני ילדים באגף החינוך במועצה בירך ואמר כי “גן שיקמה המצוין מייצג ומשקף עבורנו את כלל הגנים במושבה- אלו הפועלים על פי זרם החינוך הממלכתי, וכן הממלכתי דתי. עבורנו כל מערכת גני הילדים ראויה לפרס החינוך וזאת הודות לעשייה החינוכית הנרחבת והמסורה למען הילדים. אני מאחל לנו כי נקצור את הפירות הן בהתפתחותם וצמיחתם של הילדים הרכים לתפארת, והן בהכרה של משרד החינוך והרשויות בפעילותנו למען מטרה חשובה זו. ”

ראש המועצה, הגר פרי יגור, ברכה את צוות הגן וציינה כי “איכות בחינוך מתחילה בהון האנושי בצוותי החינוך- בגננות ותומכות הגננות שמשקיעות את מרצן וליבן בטיפוחם והתפתחותם של הילדים. הן הלב הפועם והרוח החיה של מערכת החינוך, אנחנו מעריכים את העשייה החינוכית שהן מובילות ומיישמות יום יום”.

92190cookie-checkפרס חינוך ארצי לגן הממלכתי-דתי “שיקמה”: הגן מפרדס חנה, הגננת מאור עקיבא

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
2 .
Inline Feedbacks
View all comments
הילה
הילה
11/10/2020 23:21

אורית אישה מדהימה! מהממת ומיוחדת! מגיע לה פרגון אמיתי ומלא!!

אורטל
אורטל
11/10/2020 22:37

מגיע לצוות מכל הלב, גננת בחסד עליון וצוות מקצועי ואלוף. יישר כח על פעלכן מכל הלב, ליבכן יוצא בשליחותכן המדהימה לילדים.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן