חדר המיון במרכז הרפואי “הלל יפה” זקוק לשיפוץ; העלות: כ-6 מיליון שקלים 

  


אם יתגשמו משאלותיהן של ידידי המרכז הרפואי הלל יפה, בקרוב יוכלו להעביר למרכז הרפואי הלל יפה סך של כ 3 מיליון שקלים, שמגויסים בימים אלו לטובת שיפוץ ושדרוג מערך המיון במרכז הרפואי, החוגג השנה 60 שנה להיווסדו ומשרת אוכלוסייה המונה כ-450 אלף תושבים והצפויה לגדול לכ-650,000 תושבים עד לשנת 2025. בהתאם, המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון) של בית החולים, טפלה השנה בכ-120,000 איש ומספרם הולך וגדל.

“מדובר במספרים שהולכים ועולים בהתמדה מידי שנה”, מסביר ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה. “זאת למרות שגודלו של חדר המיון לא השתנה מאז שנות ה- 90′, אז שופץ חדר המיון לאחרונה”.

חדר המיון, הנפרס על פני כ-1100 מ”ר, כולל היום 31 מיטות וכאמור, נמצא במבנה שתשתיותיו זקוקות לשיפוץ משמעותי. בשעות הלחץ המקום הופך צפוף ביותר, עובדה המקשה הן על המטופלים ומלוויהם והן על הצוות הרפואי והסיעודי.

חדר המיון ב”הלל יפה” || צילום: יח”צ

“המשימה של גיוס משאבים לשם שיפוץ חדר המיון ושדרוגו מהווה אתגר חשוב עבור העמותה”, מציין מר משה מורג, יו”ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, עמותה שקמה לפני כשנה וחצי, ואשר חבריה רואים חשיבות רבה בסיוע לבית החולים בכל ההיבטים. “זה בית החולים שלנו”, מציין מורג, “קרוב לבית, קרוב ללב. אנחנו באים לפה בשעות הקשות לקבל טיפול ומזור לכאב. חדר המיון הוא החזית של בית החולים. הטיפול שניתן פה הוא מצוין, אך לנו חשוב שהוא יהיה גם נוח, נעים וידידותי למתאשפז ולבני משפחתו. ההתגייסות של העמותה לפרויקט זה היא מובנת מאליה”.

היעד שהציבו לעצמם לשנת 2017 חברי העמותה הוא גיוס של כ-3 מיליון שקלים, שהינם כמחצית מעלות השיפוץ. החלק השני יושלם על ידי בית החולים שכן הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בקיומו הפרויקט.

השיפוץ יכלול בין היתר שיפור תשתיות המבנה, שיפוץ אזור הטיפולים,  הרחבת מיון מהלכים , התקנת חדר בידוד חדש, שיפור עמדות השירות, דלפקי העבודה וארונות התרופות, השלמת ציוד והכנסת ריהוט חדש ופונקציונאלי. בנוסף, תשופץ  המבואה, שהינה אחת מהכניסות  הראשיות לבית החולים והאזור בו ממתינות המשפחות, ותבנה כאזור המתנה נעים ומרגיע עבור המשפחות המלוות.

על מנת להשיג את הסכום הנדרש, יערך אירוע התרמה ב-4 בדצמבר בכוכב הים בקיסריה, במהלכו תוגש ארוחת ערב המורכבת ממאכלי קדרה, שיבשלו ארבעה שפים – ארז קומרובסקי, מייסד אימפריית הלחם, אורי ירמיאס מ’אורי בורי’ בעכו, ד”ר נוף עתאמנה איסמעיל  זוכת מאסטר שף 2014 ועמוס שיאון שף ובעלים של מסעדת הלנה בנמל קיסריה. את האירוע תנחה אשת הקולינריה  הילה אלפרט. כל כרטיס שיירכש יהווה תרומה לטובת שיפוץ חדר המיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.