העתיד של אור עקיבא: “הגיע הזמן שחדשנות, יצירתיות ויזמות יחליפו את המאמץ לקדש את העבר”

העתיד של אור עקיבא: “הגיע הזמן שחדשנות, יצירתיות ויזמות יחליפו את המאמץ לקדש את העבר”

-

מגדלור-פיד ♋
///טור אישי

בעוד שנה בדיוק יתקיימו הבחירות המוניציפאליות באור עקיבא. עד כה השטח די רדום, אבל בחודשים הקרובים הגזרה אמורה להתחמם, מועמדים לראשות העיר עשויים לצוף ולהעלם מעל פני השטח והכיכרות הווירטואליים והפיזיים עשויים להיות מלאים בפעילים נמרצים שיעשו הכל, כולל הכל, כדי שהמועמד המועדף עליהם יישב על כיסא ראש העיר. בכל מקרה, נראה שבחירות 2018 יהיו מעניינות ומאתגרות במיוחד.

בשבוע שעבר ציינו שנה בדיוק למועד הבחירות לרשויות המקומיות. אין ספק כי המנועים מתחממים מזה תקופה, אולם נראה כי בשונה ממערכת הבחירות הקודמת, הפעם יהיו יותר משני מועמדים לראשות העיר מה שמגדיל את הסיכויים לסיבוב שני. בקרב רבים, יש ציפיה למנהיג שאינו מוכר בביצה המקומית, אך כזה טרם נמצא. מקצת מחברי המועצה כבר יודעים שלא ירוצו שוב, אחרים מתכוונים לחשוב ולהחליט בקרוב. בין אם יחליט ראש העיר להתמודד על התפקיד, ובין אם יפרוש מהחיים הפוליטיים, דבר אחד בטוח: לראיס הבא לא יקראו יעקב אדרי.

ההנהגה הנוכחית לא הצליחה לנווט את אור עקיבא ולמצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בה מתוך כוונה להפוך את העיר לפנינה הנוצצת של השרון הצפוני.

אור עקיבא – תהליכי עבודה מיושנים ולא יעילים

אני תמה על הפירגונים “לעשייה מבורכת” של אדרי ושאר דברי הבל הנשמעים מצידם של כמה אופורטוניסטים מוכרים וידועים שממשיכים לבקש ממנו שיתמודד פעם נוספת על התפקיד. כדרכם הנלוזה לאורך שנים הם ממשיכים לסלף עובדות מוצקות על מנת לזרות חול בעיני הציבור. מהיכרות אישית עימם, הסטנדרטים שלהם ממש לא נמוכים, העניין הוא שאינטרסים צרים מסמאים את עיניהם עד כדי כך שהם לא רואים את טובת העיר אלא את קידום עניינהם האישיים בלבד. אחרת, הם לא היו בטוחים כל כך שהעיר פורחת ומשגשגת.

תהליכי עבודה מיושנים ולא יעילים הם סימן היכר מובהק למי שמסתובב במסדרונות העירייה. זוהי תוצאה ישירה של התנהלות קלוקלת של הקברינטים שלא השכילו לעדכן את את המבנה הארגוני מזה שנים רבות. העובדים לא זוכים לקבל מספיק קורסים והשתלמויות בנושאים מקצועיים ותודעת שירות מתקדמת לאזרח. ובהיעדר דובר כמו בכל רשות מודרנית, אין לתושבים אפשרות לייצור קשר מיידי ישיר, עם גורמים מוסמכים בעירייה באמצעות הרשת החברתית, בנושאים שעל סדר היום המקומי.

הציבור לא מוזמן לישיבות המועצה (מה יש להסתיר?) אין בטחון מספק ברחובות כתוצאה מאירועי משריפת מכוניות ויריות. הגרעונות חוגגים כתוצאה מניהול ארכאי במשך כמה קדנציות שמתאים לסטנדרטים של שנות השמונים של המאה הקודמת. השכונות הישנות חוות הזנחה כמעט פושעת ואיזור התעשייה לא מפותח מספיק על מנת שימשוך אליו חברות הייטק מתקדמות. בנושא החינוך יש עליות ומורדות אך ברור שהעניין טעון שיפור. לדאבוני, עד עתה למרות הבטחות חוזרות ונישנות, אין כביש שמחבר את תושבי השכונות הצפוניות עם כביש החוף, מה שמעמיס בהכרח את רחוב הנשיא הצר ממילא, וגורם לפקקים נוראים ובזבוז זמן יקר.

אור עקיבא גם סובלת מעזיבה של צעירים (במספרים שטרם הובררו בצורה מלאה) אשר לא מוצאים את מקומם פה ומחליטים לעבור בלית ברירה לחיות בערים אחרות. המחסור במקומות תעסוקה איכותיים, הקושי הרב ברכישת דירה במחיר סביר, הרצון הטבעי לצאת ללמוד ולהתפתח ברמה האישית, גורמים לטובי בנינו ובנותינו לרעות בשדות זרים. דור ההמשך שלנו רואה באור עקיבא עיר רדומה, ללא מקומות בילויי, שאין בה דאגה וחשיבה תכנונית ממשית לחיי חברה ופנאי, עיר שאין בה מוסדות ללימודים מתקדמים, בקיצור, עתיד מזהיר לא נראה באופק.

הפתרון: מנהיג צעיר, נמרץ ואיכותי

העיר שלנו זקוקה למנהיג בעל יכולות להבאת מיזמים חדשים, משקיעים, חברות הייטק ופרויקטים מתקדמים, המבין היטב את הבעיות המוניציפאליות המורכבות. הציפייה ממנו שיחתור למגע עם התושבים, כזה שתהיה לו יכולת ואומץ להביא פתרונות יצירתיים ולבצע אותם ללא איזו תלות בגאוורדיה הישנה. בטוחני כי הבחירות הקרובות הן הזדמנות מצוינת להעמיד בראשות העיר מנהל מודרני וחדשני שמתאים לנהל מערכות אזרחיות בשיטות ניהול מתקדמות, במטרה ליצור מרקם עירוני מתחדש ותוסס.

החזון של  ראש העיר הבא חייב להביא לתפנית חדה על מנת להעלות את אור עקיבא כיתה. השינוי שחל בעולם כולו, אסור שיפסח על עירנו. הגיע הזמן שחדשנות, יצירתיות ויזמות יחליפו את המאמץ לקדש את העבר ולשמר את הקיים. התושבים חייבים לקבל שירות הולם ומענה מקצועי מהיר מהעירייה בתמורה לארנונה המשולמת. נדרש לפעול לשפר את איכות החינוך בבתי הספר, בגני הילדים, בצהרונים ובמועדוניות, יש לחדש את התשתיות הישנות ולבצע ניקיון טוב יותר ברחובות, חובה להאיץ את תוכנית פינוי בינוי לטובתם ורווחתם של אלה הגרים בשכונות הוותיקות. כמו כן, יש להתחיל כבר עכשיו בבניית פארק תעשיות מתקדם בצמוד לצומת ברניצקי. ומעל הכל, המנהיגות העירונית חייבת להיות מוסרית, ערכית ואידיאולוגית.

יש רק דרך אחת להחזיר את אור עקיבא למפה: החלפת הפולטיקאים הישנים מהעבר במנהיגות צעירה נמרצת ואיכותית בעלת חזון מרחיק לכת ואומץ לב, שתפעל על פי נורמות מתקדמות, מתוך כוונה לקחת אחריות על עתיד הקהילה, בעיר מצליחה ומשגשגת.

93990cookie-checkהעתיד של אור עקיבא: “הגיע הזמן שחדשנות, יצירתיות ויזמות יחליפו את המאמץ לקדש את העבר”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות