התושבים מתלוננים על מפגעי בריאות בעקבות המטמנה: מלחמת גרסאות בין איגוד ערים לעיריית חדרה

  מלחמת גרסאות בין עיריית חדרה לאיגוד ערים לשמירה על איכות הסביבה שרון כרמל סביב נושא מטמנת איכות ירוקה, שתושבי עין הים טוענים כי היא גורמת להם למטרדי ריח ובעיות בריאותיות. 

אמש (8.11) התראיין ראש עיריית אור עקיבא ויו”ר איגוד ערים יעקב אדרי בנושא בתחנת רדיו תשעים ואמר כי ביכולתה של עיריית חדרה לסגור את המטמנה, שכן היא הוקמה בשטחה. אדרי הוסיף כי האיגוד צריך לתת לעירייה גב על מנת שתוכל לאכוף את ההחלטה. מנגד, הוציאה עיריית חדרה הודעה אתמול בה האשימה כי דווקא איגוד ערים מנע את סגירת המטמנה.

בעיריית חדרה אמרו כי “חוות דעת מקצועיות של אנשי איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה, בראשותו של ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, מנעו את סגירת המטמנה הנמצאת בסמוך לכביש החוף. אנשי המקצוע של האיגוד, שבראשו עומד אדרי, הם הגורם המקצועי המוסמך המטפל בכל נושא המטמנה והם אלו שקבעו כי המקום פועל בצורה תקינה “לא נמצא שאתר ההטמנה איכות ירוקה מהווה מפגע ריח לשכונת עין הים”. גם הממונה על המחוז, מטעם המשרד להגנת הסביבה, שלמה כץ, אמר לאחרונה כי המטמנות פועלות על פי חוק ונמצאות תחת ביקורת שוטפת. חוות הדעת המקצועיות של איגוד ערים, לצד חוות דעת משפטית שקובעת כי אין עילה משפטית להוצאת צו סגירה, הם אלו שמנעו עד כה הוצאת צו סגירה למקום. בעיריית חדרה מציינים, כי ישמחו לקבל תמיכה מקצועית מאיגוד ערים לשמירת איכות הסביבה, בראשותו של יעקב אדרי, על מנת שניתן יהיה להוציא צו סגירה למטמנה”.

מלחמת הגרסאות בין שני הגורמים הביאה לכעס רב יותר בקרב תושבי השכונה שהגיבו על המחזה. “מאכזב ביותר, במיוחד לאחר המילים הנחרצות של ראש העיר צביקה גנדלמן, שהציג כאן לפני לא הרבה זמן, את סיכום סאגת המטמנה בהוראה חד משמעית כי המטמנה נסגרת לאלתר”, כתב אחד התושבים. “כתושב, אני מאוכזב, פגוע ומוטרד מאוד מהקלות של גורמים חיצוניים לעיר חדרה, להחליט על עתידה ועל איכות הסביבה והמחייה שלה. בושה וחרפה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.