מעצימים נשים: המשרד לשוויון חברתי יעביר מאות אלפי שקלים לפעילויות לקידום השוויון המגדרי בזכרון יעקב

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מעצימים נשים: המשרד לשוויון חברתי יעביר מאות אלפי שקלים לפעילויות לקידום השוויון המגדרי בזכרון יעקב

-

מגדלור-פיד ♋במסגרת קול קורא שהפיץ באחרונה המשרד לשוויון חברתי לקיום פעילויות לקידום השוויון המגדרי ולהעצמת נשים ברשויות המקומיות, נחתם ביום רביעי ה – 01/11/17, הסכם מענק בין המשרד לשוויון חברתי למועצה מקומית זכרון יעקב במסגרתו יועברו מאות אלפי שקלים לפעילויות לקידום השוויון המגדרי ולהעצמת נשים ברשות.

ראש המועצה, זיו דשא נפגש שבוע שעבר עם השרה גמליאל בלשכתה שבכנסת, למעמד חתימה על הסכם מענק של המשרד לשוויון חברתי לקידום השוויון המגדרי ולהעצמת נשים בזכרון יעקב. המענק, על סך מאות אלפי שקלים לשלוש השנים הקרובות, ישמש לטובת שורה ארוכה של פעילויות שתבחר הרשות מבין סך של כ – 30 תכניות לקידום נשים. בין התכניות שהציע המשרד לרשות ניתן למצוא קורס דירקטוריות, סדנאות להסבה והכשרה מקצועית, סדנאות להגנה עצמית, סדנאות להטמעת עקרונות תומכות משפחה, הורות שוויונית ועוד. הסיוע מועבר במסגרת קול קורא שהפיץ המשרד לשוויון חברתי לרשויות המקומיות, במסגרתו יקיים המשרד פעילויות לקידום השוויון המגדרי ולהעצמת נשים בכל רחבי הארץ בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים בשלוש השנים הקרובות.

ראש המועצה זיו דשא אמר: “יוזמתה של השרה גמליאל הינה יוזמה מבורכת ותסייע רבות למועצה המקומית בקידום השוויון המגדרי. אנו נבחן את האפשרויות העומדות מולנו ונדע להפעיל תוכנית מוסדרת בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים תוך שימת דגש על הצרכים של נשות המושבה.”

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל הוסיפה: “ייחודיותה של התוכנית היא בכך שזו הפעם הראשונה שמשרד ממשלתי אינו “מנחית” על רשות מקומית תכניות, אלא מעמיד בפניהן סל מגוון של תכניות לבחירתן – למעשה, אנו נותנים לרשות “לתפור לעצמה את החליפה” שבאמת מתאימה לה. ההיענות הרחבה, של קרוב למאתיים רשויות, והרצון של הרשויות להשתתף בתוכנית, הן ללא ספק עדות לכך שאנו עושים את הדבר הנכון וצועדים בכיוון הנכון בכל הקשור לקידום השוויון המגדרי והעצמת נשים בישראל. שמחה על שיתוף הפעולה עם ידידי ראש המועצה זיו דשא, ובטוחני כי עוד נצעד יחד דרך ארוכה לרווחת תושבי זכרון יעקב”. צילום: דוברות המועצה זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך