מגדלור ניוז חדשות מתפרצות

מבית

guest
130 .
Inline Feedbacks
View all comments
איתי טטרו
איתי טטרו
מנהל
13/07/2021 09:41

comment image

ברקע העלייה בתחלואת הקורונה: 13,000 עובדים בבתי החולים שובתים החל מהבוקר

מחאת העובדים השקופים של מערכת הבריאות יצאה לדרך הבוקר: 13 אלף עובדי המנהל והמשק ב-30 בתי החולים הממשלתיים בישראל פתחו הבוקר (ג’) בשביתה. זאת על רקע עומסי עבודה חריגים ומצוקת כוח אדם מתמשכת, ובמקביל פיטורי 200 עובדי מנהל ומשק בתקופת הקורונה. המו”מ הממושך מול משרד האוצר לפתרון הבעיות לא צלח. השביתה תכלול את כל בתי החולים הכלליים הממשלתיים, בתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים לשיקום וגריאטריה. לא יינתנו שירותי אדמיניסטרציה, אחזקה, ניקיון, מטבח וכוח עזר, למעט במחלקות שקשורות לפעילות רפואית דחופה. 
בנוסף הודיעו 3,500 עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות ברחבי הארץ שהם מצטרפים לשביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים בישראל. זאת על רקע עומסי העבודה החריגים ומצוקת כוח אדם מתמשכת.
במכתב ששלח אלי בדש, יו”ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, הוא ציין כי “העובדים נמצאים במלחמת התשה, כשהעומס בתחום מוביל לסיכון ממשי לחיי המטופלים והעובדים בבתי החולים. העובדים נאלצים לעבוד 7 ימים בשבוע, ולהשלים בזמן המשמרת מטלות המיועדות למספר עובדים במקביל. לא נותרה לנו כל ברירה: כל רצוננו להתפרנס בכבוד ולעבוד בצורה הוגנת, להיות עובדים ולא עבדים”. יו”ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי: “עובדי המנהל והמשק גמרו להיות העובדים השקופים של מערכת הבריאות. אחרי שגילו אחריות ציבורית במשך 3 שנים ובתקופת הקורונה, כלו כל הקיצין. אני קורא לדרגים המקצועיים במשרדי הממשלה למצוא את הפתרון הנכון שיביא לפתרון המשבר בהקדם”.

כותרות אחרונות

 

דילוג לתוכן