Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

סיכום תאונות הבנייה בחדרה ל-2020: 10 צווים הפסקה לאתרי בנייה, הרוג אחד ודרישה להעמדה לדין

משרד העבודה פרסם את דוח תאונות העבודה בענף הבנייה והמסחר לשנת 2020, עם כמה נתונים על חדרה ● ובינתיים: ארבעה חודשים אחרי שפועל נהרג באתר בנייה ברחוב לבוצקין בעיר, ממליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד בעלי תפקידים וחברות שעבדו במקום ● מ"רמי חסון" נמסר: "החברה פעלה על פי החוק"

מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה הציג השבוע את דוח הפעילות באכיפה ובבטיחות לשנת 2020 במקומות העבודה בתחומי מסחר, בנייה, תעשייה וכו’. במסגרתו מוצגים נתוני פעילות האכיפה שתוגברו משמעותית, וירידה בכמות תאונות העבודה הקטלניות.

בדוח מצוין כי בתאריך 20.2.19 נערך מבצע באתרי בנייה בעיר חדרה. בוצעו פעולות אכיפה ופיקוח ב-25 אתרי בנייה. ב-4 אתרי בניה התגלו ליקויים אשר בגינן הוטלו צווי בטיחות. ב-10 אתרים הוטלו צווים המורים על הפסקת העבודות בגין ליקויים רבים.

בין היתר ציינו בדוח כי בתאריך 29.10 נפל עובד ישראלי מגג מפעל ‘כבל פלסט בע”מ’ בחדרה. במקום הוטל צו בטיחות.

בדוח מצוין אף האירוע החמור שהתרחש בתאריך 4 לאוגוסט בעיר, אז נהרג עובד מנפילה מגובה באתר של חב’ רמי חסון בע”מ בחדרה. במקום הוטל צו להפסקת עבודה.

בהמשך לכך, במפלג לחקירות תאונות עבודה “פלס” בלהב 433 המשותפת למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקמת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) הסתיימה חקירה בעניין נסיבות מותו של הפועל הפלסטינאי, קאסם סולימאן באתר.

ביום התאונה במסגרת עבודות טיוח וחיפוי שביצע המנוח ובעת קבלת חומרי עבודה שהועלו באמצעות כננת אל הפיגום עליו עמד, ניתק מעקה הבטיחות והפועל נפל אל מותו מהקומה השביעית.

במסגרת החקירה נחקרו מעורבים וחשודים רבים והיא התמקדה במספר מעגלי אחריות – האחראים לבטיחות באתר בעלי החברה הקבלנית, קבלן המשנה (מעסיקו של המנוח) והאחראים על התקנת ואספקת הפיגום לאתר.

ממצאי החקירה עולה כי באתר בוצע שימוש בכננת שהותקנה ללא גורם מוסמך, לא עברה בדיקה כנדרש והמפעיל שלה היה ללא מינוי מתאים. מחוות דעת מומחה באשר לתקינותה של הכננת ומעדויות בודקים מוסמכים ואף מנציג החברה המייצרת את הכננת עלה כי הכננת אינה ראויה לשימוש.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה לביסוס חשדות נגד האחראים לבטיחות באתר, מנהל העבודה ועוזר הבטיחות לביצוע עבירת גרם מוות ברשלנות ועבירות בטיחות שונות בנוגע לליקויי הבטיחות וכי הללו לא מילאו את תפקידם כנדרש. בנוסף התגבשה תשתית ראייתית, נגד מנהל העבודה וכן נגד מפעיל הכננת לעבירה של מעשי פזיזות.

עוד סבורה היחידה החוקרת, כי קיימת תשתית ראייתית לכאורה נגד חברת “רמי חסון בע”מ” והעומד בראשה וכן נגד חברת “אסולין תעשיות אבן וקרמיקה בע”מ” והעומד בראשה כל אחד על פי חלקו בעבירות של מעשי פזיזות ורשלנות, עבירות מפקודת הבטיחות בעבודה ועבירות על פי חוק ארגון הפיקוח על העבודה ותקנותיו.

בעקבות חקירת האירוע הוצאה הוראה מטעם מנהל הבטיחות האוסרת שימוש בכננות מסוג הכננת בה נעשה שימוש באתר וכננות דומות בעלות מנגנון הפעלה דומה. עם סיום החקירה התיק הועבר לבחינת פרקליטות מחוז חיפה.

מחברת “רמי חסון” נמסר: “אנו מבקשים להדגיש כי אין להמלצת המשטרה שום משמעות משפטית. הגוף המחליט אם להעמיד לדין אדם או חברה במדינת ישראל הוא הפרקליטות. צר לנו שמשטרת ישראל רוכבת על שמו הטוב של מרשנו על מנת לפאר ולהאדיר את עצמה. אין לנו צל של ספק ש’עיניים’ משפטיות ומקצועיות יבהירו היטב שחברתנו פעלה על פי החוק, התקנות ונהלי הבטיחות, וכי אין בתאונה המצערת כדי לקשור קשר סיבתי, עובדתי או משפטי למרשנו”.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן