רגע לפני הסגר: טיול ליד הבית בנחל עדה

בסוף השבוע צפוי להיות מזג אוויר מושלם לטיולים והנה המלצה שמתאימה במיוחד לאווירה החורפית עם השמש השקרנית
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

רגע לפני הסגר: טיול ליד הבית בנחל עדה

בסוף השבוע צפוי להיות מזג אוויר מושלם לטיולים והנה המלצה שמתאימה במיוחד לאווירה החורפית עם השמש השקרנית

מגדלור-פיד ♋

בשבוע הבא הוא חוזר אלינו בפעם השלישית – הסגר. אותה מילה שמכניסה אותנו מיד לדכדוך, קל עד כבד, אך לאופטימיים שבינינו גם נותנת תקווה שיהיה כאן טוב מיד אחריו. בסוף השבוע צפוי להיות מזג אוויר מושלם לטיולים והנה המלצה שמתאימה במיוחד לאווירה החורפית עם השמש השקרנית: נחל עדה. 

נחל עדה זורם מגבעת עדה לתוך נחל התנינים, דרך אור עקיבא והוא אחד מן הנחלים הנאגרים בנחלי מנשה. הנחל נקרא על שם אדלייד (עדה), רעייתו של הברון אדמונד ג’יימס דה רוטשילד.

הוא משלב מסלולים עירוניים וכפריים, המשלבים טבע, פריחה בעיקר בעונות החורף והאביב וזרימה מים איתנה בימות החורף, אם כי גם בקיץ נותרת בו זרימה מסוימת.

לנחל ניתן להגיע ממספר מוקדים. באור עקיבא, הנחל חולף סמוך לפארק האקליפטוס. ניתן לטייל בקרבת מקום, ממזרח לקניון “מקס אורות”, חונים סמוך לעצי האקליפטוס (הכביש המוביל לתחנת המיתוג של חברת החשמל), ונכנסים בשביל אל עצי האקליפטוס. בהמשך חולף הנחל.

בפארק האקליפטוס עצמו, ניתן לראות את הנחל חולף אולם אין במקום מסלול הליכה. בצפון העיר, באזור התעשייה הצפוני, ניתן לחנות בסוף רחוב האילן ולהיכנס בשביל החולי צפונה, לחורבת מלח. לאחר כ-10-15 דקות הליכה עם השביל מגיעים לחיבור של הנחל עם בית חנניה.

נחל עדה. צילומים: איתי טטרו

אפשרות נוספת היא בהגעה עם שתי מכוניות: האחת נשארת בתחנת דור-אלון בצומת עדה. סעו וחנו בחניון בריכת השחיה של גבעת עדה, רדו מערבה לשדות דרך רחוב חי, בחרו גדה צפונית או דרומית ולכו עד צומת עדה. בגדה הדרומית יש מקום שנקראה ׳אדמה 618׳, שם פרגולה גדולה שאפשר לנוח בה ולהכין קפה.

נקודה נוספת בה ניתן לטייל ממש על הנחל היא בכביש בין גבעת עדה לכפר קרע. ניתן להיכנס לכיוון האלונים או לחצות שער בקר והליכה עם השביל כשהנחל לידכם.

נקודות מפגש נוספות עם הנחל: מהצד המערבי של הגשר החדש, בדרום בנימינה, הולכים דרומה צמוד לגדר פסי הרכבת, ומגיעים לנחל (800 מ’). בנוסף, לפני גבעת עדה, צומת הפונה שמאלה לעמיקם, מתחת לגשר ישנה זרימה יפה. ועוד: לכיוון פרדס חנה, כ-300 מ’ אחרי הכיכר ותחנת הדלק. הנחל משני צדדי הכביש.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
מכבי

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה

 


דילוג לתוכן