איציק עובדיה מאור עקיבא ולהקת היהודים: כך זה התחיל

פטרובר (מימין) ועובדיה || צילום מסך: חינוכיתתום פטרובר, סולן להקת “היהודים” חגג השבוע יום הולדת. לכבוד המאורע, העלו בדף הפייסבוק של “החינוכית” קליפ מסוף שנות ה-80, בו נראה פטרובר יחד עם אורית שחף, רעייתו לעתיד וסולנית הלהקה, בלהקת פיקוד גדנ”ע. מי שמתבונן היטב בקליפ מזהה מיד דמות מוכרת מאוד מאור עקיבא: איציק עובדיה.

עובדיה, אמן יוצר, משורר, במאי תיאטרון ומורה, שירת בלהקה יחד עם פטרובר, כאמור, והשניים שמרו על קשר במשך השנים. בהופעת של להקת היהודים בחגיגות העצמאות באור עקיבא לפני מספר שנים, הזכיר פטרובר את השירות עם עובדיה ושאל את הקהל: “איציק כאן?”.

בקליפ, להקת פיקוד גדנ”ע, ביצעה שיר על השירות בחיל הים למילים: מאיר סוויסה, שהיה גם הבמאי של הלהקה. לחן ועיבוד: דרור אלכסנדר

תום פטרובר ואורית שחף נפגשו כאמור במהלך שירותם בלהקה צבאית והחלו להופיע כצמד בשם “תום והפצצה” בפאבים ובמועדונים קטנים, בגרסאות כיסוי ללהקות כמו “פרל ג’אם”, “נירוונה”, “סטון טמפל פיילוטס” ו”לד זפלין”. בשנת 1992 הפך הצמד ללהקת “היהודים” המורחבת. בתחילה מנתה הלהקה את פטרובר ושחף בשירה, אבי יפרח בבס, ערן מיטלמן בקלידים, שמוליק בודגוב בגיטרה ואשר פדי בתופים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.