מבית

מבית

ילד בן 10 הוכש על ידי נחש צפע בטיול בשדה ליד הבית – בבית החולים הצילו את חייו

הילד הוכש ע"י נחש צפע בעת שהסתובב עם חבריו בפרדסים ליד הבית. הוא הובא לבית החולים בלניאדו במהירות וחייו ניצלו הודות לטיפול שקיבל במחלקת הילדים, שכללו בין היתר 5 מנות אנטי-סרום
ילד בן 10, תושב קרית השרון בנתניה, יצא אתמול בערב עם מספר חברים לטיול קצר בפרדסים הצמודים לשכונת מגוריו. במהלך הטיול, הרגיש לפתע נשיכה חזקה בכף רגלו ולאחר מכן כאבים עזים שהחלו להתפתח באופן מידי.
הילד הדליק את פנס הטלפון הנייד וראה סימני דם ונשיכה בכף רגלו, כאשר בסמוך לכף הרגל נראה נחש בצבעים שחור-צהוב.
הילד המפוחד התקשר לאביו, שהגיע בתוך מספר דקות למקום. האב התקשר מיד למד”א והילד פונה למלר”ד ילדים של בי”ח לניאדו, שם קיבל טיפול מהיר מצד מנהלת מלר”ד ילדים ד”ר בלה קוסינובסקי, צוות רופאי ילדים וכן טוקסיקולוג.

צילום: דוברות לניאדו
פראמדיק מפקח במד”א רפי שבע סיפר: “חברנו עם רכב פרטי בשכונת קרית השרון. הילד ישב במושב הקדמי כשהוא בהכרה מלאה עם סימני הכשה ברגל וכאוב מאוד. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים לניאדו בעיר כשמצבו בינוני ויציב”.
במהלך הטיפול קיבל הילד חמש מנות של אנטי-סרום על מנת לייצב את מצבו ולהציל את חייו.
“הילדים בשכונה לא נמצאים עכשיו במסגרת, כהורים אנחנו חייבים לאפשר להם לצאת קצת לנשום אוויר”, סיפר האב. “לאחר האירוע המלחיץ הפצתי הודעה לתושבי השכונה שיזהרו מאד בהליכה בשטחים מועדים לפורענות כאלו”.
ד”ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת ילדים בבי”ח לניאדו מסר כי “האירוע הזה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי. נאלצנו לתת לילד מנה גדולה של נוגדנים על מנת לשמור על חייו. אני פונה להורים – שמרו על ילדיכם והקפידו שיצאו לטיולים כשהם נועלים נעליים ועדיף לא לטייל במקומות בהם קיים חשש להמצאות נחשים”.

דילוג לתוכן