• השרון הצפוני – חדשות מתפרצות || סיכום אוגוסט 2020

חדשות מתפרצות השרון הצפוני: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור השרון הצפוני

ביום שישי הקרוב – שינויים בתנועת הרכבות באיזור חיפה והצפון בשל עבודות שדרוג ופיתוח המסילה

30.8, 9:51 || רכבת ישראל ממשיכה בפיתוח ושדרוג התשתית המסילתית ברחבי הארץ. כחלק מתוכנית התחזוקה השנתית, יבוצעו עבודות תשתית לתחזוקה, שדרוג והחלפת רכיבי מסילה במתחם חיפה מזרח הסמוך לתחנת חיפה מרכז השמונה.

במסגרת העבודות, יחולו שינויים בתנועת הרכבות באיזור חיפה והצפון, ביום שישי ה-4.9.2020 בשעה 00:01 (הלילה שבין חמישי לשישי), ועד סיום השירות ביום זה.
בשל כך תחנות נהריה, עכו, קריית מוצקין, קריית חיים, חוצות המפרץ, מרכזית המפרץ, כרמיאל, אחיהוד, בית שאן, עפולה רפאל איתן, מגדל העמק כפר ברוך, יקנעם כפר יהושע – תהיינה סגורות.

רכבות בקו נהריה-בית יהושע המופעלות מידי יום שישי, תחלנה ותסיימנה את נסיעתן מכיוון צפון בתחנת חיפה מרכז השמונה (במקום בתחנת נהריה).

לא תופעלנה רכבות בקווים:
כרמיאל-חיפה חוף הכרמל.
בית שאן – עתלית (קו העמק).

תנועת הרכבות תחזור לסדרה במוצאי שבת 5.9.20 עם חידוש השירות.


מתחם דלק חדש ל"סונול" ליד ביתן אהרון וכביש החוף 

5.8, 09:02 || חברת "סונול" פתחה מתחם חדש בכביש 2, בסמוך לביתן אהרון. המתחם מתפרס על שטח כולל של כ-3,500 מ"ר, ומוקם בהשקעה מוערכת של כ-40 מיליון שקל. במתחם כבר פועלת תחנת דלק, ובקרוב תוקם בו חנות נוחות תחת מותג Sogood. המתחם ישרת את תושבי עמק חפר והסביבה, ואת הנוסעים על כביש החוף.

לרגל פתיחת התחנה החדשה, יוצעו הטבות אטרקטיביות לבאי המקום, בהן: 30 אגורות הנחה במחיר ליטר בנזין בשירות מלא ובשירות עצמי במהלך חודש אוגוסט, וכן שובר רחיצה חינם בתחנת סונול צומת השרון. בנוסף, אלה שיתדלקו מעל 20 ליטר, יוכלו להשתתף בהגרלה של רכב שברולט ספארק, בשווי 80,000 שקל.

לאחרונה נכנסה החברה למגוון תחומי פעילות חדשים בהם חברת הגז סונול גז+, סונול EVI המספקת פתרונות לרכב חשמלי, תת רשת סופרמרקטים בחנויות הנוחות תחת המותג Sogood+, הקמת מתחמים ייעודיים למכירת תרופות ללא מרשם ומוצרי פארם, ומתחמים למכירת מוצרי ספורט המותאמים ללקוחות העוסקים בספורט באופן מקצועי או כתחביב.

מתחם סונול החדש בביתן אהרון || צילום: דודי חן

שימו לב: הדואר החל לעבוד במתכונת מצומצמת עד ה-1.9

החל מהיום (א'), ובין התאריכים 16-27.8 יפעלו יחידות הדואר במחצית השניה של חודש אוגוסט, במתכונת מצומצמת.  מ-30 באוגוסט ואילך, ישובו יחידות הדואר לפעול כסדרן. מרבית הסניפים והסוכנויות יפעלו בשבוע הראשון והשני של אוגוסט, בימים א-ה' בין השעות 8-15:00, ובימי ו' בהתאם לשעות הפעילות הרגילות של אותה יחידה (על פי רוב 8-12:00).  במידה ושעות פעילות של יחידה מסוימת יצומצמו בשבוע המתחיל ב-16.8, היא תשוב לפעול כסדרה בשבוע המתחיל ב-23.8, ולהיפך.

שעות הפעילות של כל יחידה מעודכנות באתר הדואר ובסניפים. ניתן להזמין תור מראש למאות יחידות לשעות הפעילות שצויינו במחצית אוגוסט. למרות האמור לעיל יתכנו שינויים נוספים בשעות הפתיחה, ויש להתעדכן באתר הדואר טרם ההגעה ליחידות. החברה ממשיכה לפעול למניעת התקהלות, בהמשך להנחיות משרד הבריאות ועל פי כללי התו הסגול ומתוך שמירה על בריאות הציבור.

על פי הנחיות משרד הבריאות תותר שהיה של כמות מצומצמת אנשים בכל יחידה, לרבות עובדי היחידה. לקוחות מונחים להקפיד על ההנחיות ולשמור על מרחק של 2 מטר זה מזה.

מרכזי מסירת חבילות: יש להתעדכן באתר הדואר. שעות הפעילות עשויות להשתנות בהתאם לשיקולי הזכיין וההנחיות שיקבל. משך זמן שהות החבילה ביחידות הוארך ל-21 ימים, על מנת לאפשר ללקוחות להגיע ולאסוף אותן. בתום התקופה החבילות יוחזרו לשולח.

שירותי הבנקאות יפעלו בהתאם לשעות פעילות יחידות הדואר.

כספומטים של בנק  הדואר – יפעלו כסדרם.

המוקד הטלפוני 171 יפעל במתכונת מצומצמת. יתכנו זמני המתנה בשל ריבוי פניות והיעדרות חלק מצוות העובדים. ניתן לקבל מידע ושירות באמצעות אתר הדואר, וכן באמצעות עמוד הפייסבוק, באפליקציה בנייד וכן בצ'ט עם נציג באתר הדואר.

מערך השליחים: ניתן להזמין שליח בתשלום באתר הדואר או באפליקציה בנייד, לאיסוף חבילה מיחידת הדואר או ממרכז המסירה ועד הבית, באמצעות שירות 'הדואר בא אלי' בעלות 19.9 שקל לכל הארץ עד 3 ימי עסקים, או שליח של Gett Delivery בשיתוף הדואר עד 30 דקות מההזמנה במאות יחידות נבחרות, במחיר 35 שקלים, ברדיוס עד 4 ק"מ מסניף הדואר.


חיידק סלמונלה נמצא בשני מוצרים של חברת "מיה" – והחברה מבקשת לא להשתמש בהם ולהחזירם 

5.8, 09:02 || במסגרת בדיקה שגרתית שדווחה לספק חומרי הגלם של מיה תעשיות מזון בע"מ, נמצא חיידק סלמונלה באצוות חומר הגלם ששימש לאריזת המוצרים: עדשים אדומות מותג מיה 0.5 ק"ג ועדשים אדומות 1.4 ק"ג מותג אינדירה ("אושר עד"), בתאריכי התפוגה – עד 25.12.2021 ועד לתאריך 30.12.2021 כולל.

מחברת "מיה" נמסר כי צרכנים שיש להם את המוצרים מתבקשים שלא לצרוך אותם. צרכנים המחזיקים במוצרים אלו מוזמנים להגיע לנקודות המכירה ולהחליפם בחדשים. החברה פועלת לאיסוף המוצר מדרכי השיווק. חיידק הסלמונלה אינו שורד בחום הבישול, על כן אין סכנה בריאותית למי שאוכל את העדשים לאחר בישול מלא.

באנשים בריאים, חיידק הסלמונלה עלול לגרום למחלה המתבטאת בחום, שלשול (לעיתים דמי), בחילה, הקאות וכאבי בטן. במקרים נדירים, יכולים להיגרם סיבוכים. באוכלוסיות רגישות כגון, ילדים צעירים, בעלי מערכת חיסון מוחלשת וקשישים, החיידק עלול לגרום למחלה קשה ולעיתים אף למוות.

"חברת מיה תעשיות מזון בע"מ רואה את בריאות לקוחותיה בעדיפות עליונה ועל כן הוחלט כמשנה זהירות לבצע החזרת המוצר מהמדפים, ופועלת בתיאום עם שירות המזון במשרד הבריאות".

 

עבודות דחופות למיגון המצוק בחלקו הדרומי של חוף בית ינאי יחלו בהקדם, בעמק חפר דורשים סיוע מהמדינה

29.8, 20:50 || בתקופה הקרובה יחלו עבודות דחופות למיגון בוהן המצוק בחלקו הדרומי של חוף בית ינאי. מדובר בשלב ראשון בטיפול בבעיית התמוטטות המצוקים בעמק חפר, הנאמדת בכ-120 מיליון ש"ח. זאת, כשעד כה התקבלו 4.2 מיליון ש"ח בלבד מהמדינה. בחוף בית ינאי ישנם מבנים על גג המצוק בסמיכות למצוק וקיימות התמוטטויות ואי יציבות של מצוק הכורכר. פעילות החברה בחופים אלה כוללת תכנון של חיזוק ושיפור מיגונים קיימים שבוצעו – מסלעות קיימות, והסדרת הניקוז בגג המצוק.

בתום דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה, שבו השתתפה ראשת המועצה ד"ר גלית שאול, הורתה יו"ר ועדת הפנים והסביבה מיקי חיימוביץ' למשרד רה"מ לבחון שינוי החלטה – כך שהאחריות לטיפול במצוקים תועבר מהרשויות המקומיות לחברה הממשלתית להגנה על מצוקים.

ראשת המועצה אמרה בדיון כי יש להעביר את האחריות לחברה הממשלתית משתי סיבות עיקריות: "הראשונה – אין ביכולתן הכלכלית של הרשויות המקומיות, קל וחומר מועצות אזוריות, לממן את העבודות הנדרשות לטיפול במצוקים, אשר הינם משאב לאומי המשמש לרווחת כל תושבי מדינת ישראל. השנייה: יש לראות את הטיפול במצוקים כמשימה לאומית, שנדרשת לתכנון ולביצוע תחת גוף אחד מתכלל – דבר שיביא לטיפול מקיף, יקל בקבלת אישורים והיתרים, ויביא לפתרונות כוללים בטוחים, משתלמים ויעילים יותר".

צילום: החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון בע"מ

למנוע את ההתעללות הבאה: החוק להצבת מצלמות בפעוטונים וגני ילדים יהפוך לחובה מה-1 לספטמבר
20.8, 13:56 || שר הרווחה שמולי ושר המשפטים ניסנקורן החליטו כי ב־1 בספטמבר 2020 ייכנס לתוקפו "חוק המצלמות" בכל מסגרות הפעוטונים והגנים. בעקבות הגל הגואה של התעללות בפעוטות שנחשפה לאחרונה בגנים ברמלה, בראש העין, בחולון ועוד, בכנסת יקדמו את האכיפה בנושא ביתר שאת. החוק החל עוד בשנה שעברה וקבע כי מסגרות שבהן לפחות שבעה פעוטות יחויבו בהצבת מצלמות אבטחה שיתעדו את המתרחש במעונות.  החוק אושר עוד לפני כשנתיים ובשנה שעברה החלה תקופת הסתגלות.  באתר ישראל היום פורסם כי "בכדי לעודד את המפעילים להתקין מצלמות מבעוד מועד, נקבע בחוק כי יינתן סיוע כספי לבעלי מעונות שיתקינו מצלמות במהלך שנת ההסתגלות. ב-1 לספטמבר התקנתן תהיה חובה לקבלת רישיון עסק.

שלושה כלי רכב היו מעורבים בתאונת דרכים ליד מחלף עירון

18.8, 13:22 || תאונה עם מעורבות שלושה כלי רכב אירעה בכביש 6 סמוך למחלף עירון. צוותי הרפואה של איחוד הצלה סניף חריש העניקו סיוע ראשוני ל-4 נפגעים קל.


גבר בן 40 אותר ללא רוח חיים בחוף סירונית בנתניה

15.8, 9:00 || לפנות בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על מציאת גופת גבר שנפלטה מהים בחוף סירונית בנתניה.
מהמשטרה, שפתחה מיידית בחקירה נמסר כי "טרם ידועה זהות הגבר. הגופה הועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית. נסיבות האירוע נבדקות".במד"א עדכנו כי בשעה 03:27 התקבל הדיווח במוקד 101 על גבר שנמצא על קו המים מחוסר הכרה, סמוך לחוף סירונית בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיוחו על גבר בשנות ה-40 ללא סימני חיים וקבעו את מותו".  פאראמדיקית מד"א סימון בויראת סיפרה: "כשהגענו לחוף, ראינו על קו המים גבר בשנות הארבעים שוכב מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק, בבדיקות רפואיות שביצענו, הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. סיפרו לנו שהוא נמצא ע"י סיור שחלף במקום".

מזירת האירוע. תיעוד מבצעי מד"א

1,900 מטיילים פקדו את הגן הלאומי קיסריה במהלך השבת

8.8, 17:46 || כ-80 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. 9000 מטיילים לנו בחניוני הלילה.
בין האתרים הבולטים : ירקון תל אפק עם 2500 מטיילים, אשקלון עם 2300 מטיילים, חורשת טל עם 2100 מטיילים, קיסריה, עין גדי וגן השלושה עם 1900 מטיילים בכל אחד מהאתרים.

ב12/8 תקיים רשות הטבע והגנים פעילויות בנושא כוכבים.  המדבר הוא יצור רגיש וכדי לשמור עליו ועליכם צריך להקפיד על כמה כללים פשוטים ולהיות מצוידים במידע מדויק:  במהלך ימי השיא 12-13.8 יחכו אנשי רשות הטבע והגנים בנקודות מפתח ותוקם תחנת מידע בחניה של אתר אבן רוח מים (חולות צבעוניים). מכתש רמון הוא שמורת אור כוכבים, אך הוא גם שמורת טבע, ועל כן כדי לצמצם את ההפרעה לחיות הבר, השהייה והצפייה בכוכבים יתאפשרו רק במקומות המאושרים. בגן הלאומי צבעי מכתש רמון יהיו מספר נקודות מסודרות לצפייה בכוכבים, ללא הקמת אוהלים והדלקת אש. הלינה בחניון בארות בהזמנה מראש בלבד. לחניון הר ארדון יש להגיע טרם רדת החשכה. חניוני לילה בכביש 171: חניון בורות לוץ, מחנה שידרית, חניון נחל ניצנה (רכב 4X4), חניון נחל עקרב (רק באור יום, עבירות קשה, רכב 4X4)


תאונת דרכים במנשה: אישה נפלה מרכב ונפצעה בינוני

2.8, 11:57 || בשעה 10:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על אישה שככל הנראה נפלה מרכב נוסע סמוך לצומת מי עמי. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים הלל יפה בחדרה – אישה בת 27 במצב בינוני עם חבלת ראש.


מרשם פליטות המזהמים של המשרד להגנת הסביבה: תחנת הכוח אורות רבין בראש הרשימה

31.8, 7:49 || המשרד להגנת הסביבה מפרסם היום (שני) את נתוני מרשם הפליטות לסביבה (מפל"ס) המעודכנים לשנת 2019, של 570 המפעלים הגדולים בישראל. תחנת הכוח אורות רבין בחדרה נחשבת למזהם עם העלות החיצונית הגדולה ביותר של פליטת חומרים מזהמים לאוויר.

כמו כן פורסם כי בשנת 2019 חלו הפחתות של 11% עד 61% בפליטות לאוויר; במפרץ חיפה חלה בשנת 2019 הפחתה בפליטות לאוויר של 9% עד 45% בקרב מדווחי המפל"ס; התקנת מערכת הפחתת הפליטות באסדת תמר, לפי דרישת המשרד להגנת הסביבה, והפסקת הפקת הגז במרי בי הפחיתו את הפליטות ב-98%; העלויות החיצוניות של פליטות לאוויר לשנת 2019 מסתכמות ב-13 מיליארד ₪ – 6.2 מיליארד ₪ מפליטת חומרים מזהמים ו-6.7 מיליארד ₪ מפליטת גזי חממה

להודעה של המשרד להגנת הסביבה


חמישה פצועים בתאונת דרכים בין שני כלי רכב ליד כפר ויתקין

27.8, 15:05 || תאונת דרכים בעמק חפר: בשעה 13:45 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב סמוך לכפר ויתקין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים לניאדו 5 פצועים בהם : בת 44 במצב בינוני, עם חבלות באגן, ו4 פצועים נוספים במצב קל.


רכב התהפך בתאונת דרכים בעמק חפר, ארבעה פצועים פונו לבית חולים

25.8, 10:07 || שלושה צוותים בפיקודו של רשף ארז צור חילצו הבוקר לכוד בתאונת דרכים שהתרחשה בצומת עמק חפר על כביש 4. במקום הייתה תאונה בין שלושה כלי רכב כאשר אחד מהם הפוך ואדם לכוד בתוכו. לוחמי האש מתחנת נתניה הגיעו למקום במהירות וחילצו את הלכוד מהרכב ההפוך והעבירו אותו לגורמי הרפואה במקום. סה"כ פונו ארבעה פצועים קל לידי כוחות הרפואה.


צוותי כיבוי ומטוסים פועלים בשריפת חורש גדולה ליד חריש

18.8, 19:44 || שריפת חורש גדולה פרצה דרומית ליישוב חריש. שבעה צוותי כיבוי, קק״ל ורביעיית מטוסים, בפיקודו של מפקד המשמרת רב רשף אילן קודיש, פועלים בשטח. לוחמי האש פועלים לבלימת התפשטות השריפה ומתמודדים עם תנאים טופוגרפיים קשים. כרגע לא נשקפת סכנה ליישוב.


3 נפצעו קל בתאונת דרכים קשה מתחת לגשר עירון בואדי ערה

17.8, 19:44 || תאונה קשה עם נזק רב במעורבות שני כלי רכב אירעה בכביש 65 מתחת לגשר עירון. צוותי הרפואה של איחוד הצלה סניף חריש העניקו סיוע ראשוני ל-3 נפגעים קל.

 

 

אירוע זיכרון למאות נרצחים, חטופים ונעדרים נערך אמש בשדות ים: "הצלנו מאות אנשים"

מפיקי פסטיבל הנובה שהשתתפו באירוע בקיבוץ שליד קיסריה אמרו: ״אנחנו קוראים לכל מי שנכח במסיבה להגיע אלינו למתחם הטיפולים ולקבל תמיכה וסיוע. אתם לא לבד!״ | השלושה סיפרו על מאמצי החילוץ תחת אש שאפשרו להציל חיים של מאות אנשים

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן