אגף מזיקים והדברה של המשרד להגנת הסביבה פנה לראשי הרשויות לצורך ריענון הנחיות טיפול, ניטור ומניעה של מפגעי נמלת האש הקטנה ברשויות המקומיות. נמלת האש הקטנה מוגדרת בעולם כאחד מ-100 המינים הפולשים המסוכנים לסביבה. הנמלה אינה מעבירה מחלות, אולם היא מהווה מפגע תברואי, ועקיצותיה כואבות מאוד ויוצרות מעין כוויה.
• עקיצה שמרגישה כמו כוויה: נמלת האש התפשטה באור עקיבא וזכרון יעקב
בין המקומות אשר התגלו בהן נמלי אש, מצויים גם כאלה באזור חדרה והמושבות כפי שמופיע באתר המשרד להגנת הסביבה. כך למשל, מצויין באתר כי ב’חסלברק’ (כפר ויתקין), ‘ויניק’, ‘ולך’ (גן שמורון), ‘שגיא’ (בית יצחק), ‘זרעים מציון’ (כרם מהר”ל) – נמצאו נמלי אש, בכולן מוגדרת ההתפשטות כ”נגיעות”, משמע נמצאו לא הרבה נמלים אך המצב עלול כמובן להשתנות.
בקישור זה ניתן לעקוב אחר רשימת המשתלות הנגועות, אשר קיבלו מכתב מהמשרד להגנת הסביבה בנדון.
כאמור, מחלקות התברואה וההדברה ברשויות התבקשו לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי מחלקת הגינון של הרשות לשם זיהוי המפגע ולשם ביצוע פעולות למניעת הפצתו לשטחים הציבוריים. כך ניתן יהיה למנוע סבל מתושבי הרשות במהלך שהותם במרחב הציבורי, ואף לחסוך משאבים עתידיים מהרשות.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/12/098-נמלת-האש-צילום-אורי-שלום-המשרד-להגנת-הסביבה.jpg?resize=800%2C528&ssl=1)