Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

נמלת האש מתפשטת: אלה המשתלות באזור חדרה-המושבות בהן התגלו הנמלים העוקצות

מצמצמים את מפגעי נמלת האש הקטנה: המשרד להגנת הסביבה פנה לראשי הרשויות בישראל לריענון ההנחיות למניעה ולטיפול בהתפשטות נמלת האש הקטנה בשטחים הציבוריים ● "אם לא יבוצע טיפול להדברה או מניעת התבססותה, הרשות עלולה לחשוף את הציבור למפגע בניגוד לחוק"
אגף מזיקים והדברה של המשרד להגנת הסביבה פנה לראשי הרשויות לצורך ריענון הנחיות טיפול, ניטור ומניעה של מפגעי נמלת האש הקטנה ברשויות המקומיות. נמלת האש הקטנה מוגדרת בעולם כאחד מ-100 המינים הפולשים המסוכנים לסביבה. הנמלה אינה מעבירה מחלות, אולם היא מהווה מפגע תברואי, ועקיצותיה כואבות מאוד ויוצרות מעין כוויה.
עקיצה שמרגישה כמו כוויה: נמלת האש התפשטה באור עקיבא וזכרון יעקב
בין המקומות אשר התגלו בהן נמלי אש, מצויים גם כאלה באזור חדרה והמושבות כפי שמופיע באתר המשרד להגנת הסביבה. כך למשל, מצויין באתר כי ב’חסלברק’ (כפר ויתקין), ‘ויניק’, ‘ולך’ (גן שמורון), ‘שגיא’ (בית יצחק), ‘זרעים מציון’ (כרם מהר”ל) – נמצאו נמלי אש, בכולן מוגדרת ההתפשטות כ”נגיעות”, משמע נמצאו לא הרבה נמלים אך המצב עלול כמובן להשתנות.
בקישור זה ניתן לעקוב אחר רשימת המשתלות הנגועות, אשר קיבלו מכתב מהמשרד להגנת הסביבה בנדון.
כאמור, מחלקות התברואה וההדברה ברשויות התבקשו לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי מחלקת הגינון של הרשות לשם זיהוי המפגע ולשם ביצוע פעולות למניעת הפצתו לשטחים הציבוריים. כך ניתן יהיה למנוע סבל מתושבי הרשות במהלך שהותם במרחב הציבורי, ואף לחסוך משאבים עתידיים מהרשות.
נמלת האש. צילום: אורי שלום, המשרד להגנת הסביבה
שיתוף הפעולה של הרשויות המקומיות במניעת הפצת והתפשטות נמלת האש הקטנה חשוב ביותר לטובת בריאות הציבור ובריאות עובדי הרשות. המשרד ימשיך לעקוב אחר הטיפול שמבצעות הרשויות כדי שלא לחשוף את הציבור למפגעים.
כטיפול ראשוני בנמלה מומלץ להדביר את נמלת האש הקטנה בעזרת פיתיונות גרגריים מחוץ לבית בכל שטח הגינה והחצר. אם טיפול זה לא פתר את הבעיה, אפשר לפזר פיתיונות גרגריים או פיתיון ג’ל גם בתוך הבית, לפי ההנחיות. השימוש בחלק מהתכשירים מותר לקהל הרחב, אולם אפשר להזמין איש מקצוע – מדביר מוסמך בעל רישיון הדברה בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה. במקרים של נגיעּות קשה מומלץ להזמין מדביר מוסמך שיעשה ניטור מקיף ויטפל בכל השטח.
המשרד להגנת הסביבה מעניק תו איכות, בשיתוף מכון התקנים, למשתלות אשר פועלות להגנת על הסביבה בתחום שמירת המגוון הביולוגי המקומי ונמנעות מהחדרת מינים פולשים ומטפלות במוקדי מזיקים באופן יעיל וסביבתי.
.
.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

כתב אישום נגד צעיר מאור עקיבא ו-4 נוספים שתקפו באלימות קשה אוהד במשחק כדורסל

על פי החשד, לאחר סיום משחק כדורסל באולם היכלי שלמה ביום 23.3.24 בין הפועל תל אביב להפועל חיפה, חזרו מספר אוהדים לתוך האולם, כשחלקם רעולי פנים והיכו אוהד מהקבוצה היריבה, תוך שימוש במוטות, חגורות, וחפצים שונים | האירוע זיעזע את המדינה

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן