יש רב עיר חדש לחדרה: הרב ישראל מאיר ביטון

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר הערב (ראשון) לרב העיר חדרה ● השר לשירותי דת יעקב אביטן בירך אותו: "בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

יש רב עיר חדש לחדרה: הרב ישראל מאיר ביטון

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר הערב (ראשון) לרב העיר חדרה ● השר לשירותי דת יעקב אביטן בירך אותו: "בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות"

מגדלור-פיד ♋


‘יאריך ימים על ממלכתו’: בחדרה נבחר הערב (ראשון) הרב ישראל מאיר ביטון לרב העיר. בכך מגיעה לקיצה סאגת הבחירות לרבנות העיר שהחלה בשנת 2017 ונדחתה בשל עיכובים משפטיים. בסוף השבוע הורה בג”ץ לקיים את הליך הבחירות וחברי הגוף הבוחר התכנסו היום בכדי להכריע את זהותו של רב העיר.

על משרת רב העיר התמודדו: הרב ישראל מאיר ביטון, הרב יוסף בוארון, הרב גד אטיאס, הרב משה ברקוביץ, הרב אסף הר נוי, הרב משה והב והרב חן חלפון סיידה. בתום ספירת הקולות הכריז יו”ר וועדת הבחירות הרב מיכאל עמוס חבר ביה”ד הגדול על בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לרב העיר.

הרב ישראל מאיר ביטון (47) הוא בוגר ישיבת ‘חברון’. את שיטת לימודו קנה אצל ראשי הישיבה הרבנים הגרש”ז ברוידא זצ”ל הגר”א פרבשטיין זצ”ל והגר”ה זקס זצ”ל, ויבלחט”א הגר”ד כהן חבר מועצת גדולי התורה. הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל והגר”ש משאש רב העיר וראב”ד ירושלים וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל .


הוא מכהן כרב ומורה צדק בעיר חדרה וראש מוסדות אדרת אליהו חבר ביה”ד לדיני ממונות ובעל מחבר ספר ‘טל לישראל’. הרב ביטון הוא בנו של רב העיר היוצא הרב שמעון ביטון שכיהן כרב העיר חדרה משנת תשל”ח (1977).

הרב חזקיהו סאמין, מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד לשירותי דת וחבר ומזכיר וועדת הבחירות ברך את הרב ביטון וציין כי “מדובר בהליך שנמשך כארבע שנים שהגיעו לסיומו עם בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לתפקיד רב העיר.

“ההליך נעשה בשקיפות רבה ולווה על ידי המחלקה המשפטית במשרד לשירותי דת אבקש להודות לכל העוסקים במלאכה חברי וועדת הבחירות ועובדי אגף רבנות ונישואין במשרד שתרמו להצלחת ההליך ולבחירת רב עיר בחדרה”.

השר לשירותי דת, יעקב אביטן אמר כי “תושבי העיר חדרה זכו היום ברב עיר שהוא תלמיד חכם ידוע שימשיך את מסורת אביו ברבנות. אני מברך את הרב ישראל מאיר ביטון שיאריך ימים על ממלכתו ויזכה לנחת מבני עירו. לא תמה מלאכת מינוי רבני הערים. בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

 


 

דילוג לתוכן