יש רב עיר חדש לחדרה: הרב ישראל מאיר ביטון

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר הערב (ראשון) לרב העיר חדרה ● השר לשירותי דת יעקב אביטן בירך אותו: "בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

יש רב עיר חדש לחדרה: הרב ישראל מאיר ביטון

הרב ישראל מאיר ביטון נבחר הערב (ראשון) לרב העיר חדרה ● השר לשירותי דת יעקב אביטן בירך אותו: "בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות"

מגדלור-פיד ♋

‘יאריך ימים על ממלכתו’: בחדרה נבחר הערב (ראשון) הרב ישראל מאיר ביטון לרב העיר. בכך מגיעה לקיצה סאגת הבחירות לרבנות העיר שהחלה בשנת 2017 ונדחתה בשל עיכובים משפטיים. בסוף השבוע הורה בג”ץ לקיים את הליך הבחירות וחברי הגוף הבוחר התכנסו היום בכדי להכריע את זהותו של רב העיר.

על משרת רב העיר התמודדו: הרב ישראל מאיר ביטון, הרב יוסף בוארון, הרב גד אטיאס, הרב משה ברקוביץ, הרב אסף הר נוי, הרב משה והב והרב חן חלפון סיידה. בתום ספירת הקולות הכריז יו”ר וועדת הבחירות הרב מיכאל עמוס חבר ביה”ד הגדול על בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לרב העיר.

הרב ישראל מאיר ביטון (47) הוא בוגר ישיבת ‘חברון’. את שיטת לימודו קנה אצל ראשי הישיבה הרבנים הגרש”ז ברוידא זצ”ל הגר”א פרבשטיין זצ”ל והגר”ה זקס זצ”ל, ויבלחט”א הגר”ד כהן חבר מועצת גדולי התורה. הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל והגר”ש משאש רב העיר וראב”ד ירושלים וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל .

הוא מכהן כרב ומורה צדק בעיר חדרה וראש מוסדות אדרת אליהו חבר ביה”ד לדיני ממונות ובעל מחבר ספר ‘טל לישראל’. הרב ביטון הוא בנו של רב העיר היוצא הרב שמעון ביטון שכיהן כרב העיר חדרה משנת תשל”ח (1977).

הרב חזקיהו סאמין, מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד לשירותי דת וחבר ומזכיר וועדת הבחירות ברך את הרב ביטון וציין כי “מדובר בהליך שנמשך כארבע שנים שהגיעו לסיומו עם בחירתו של הרב ישראל מאיר ביטון לתפקיד רב העיר.

“ההליך נעשה בשקיפות רבה ולווה על ידי המחלקה המשפטית במשרד לשירותי דת אבקש להודות לכל העוסקים במלאכה חברי וועדת הבחירות ועובדי אגף רבנות ונישואין במשרד שתרמו להצלחת ההליך ולבחירת רב עיר בחדרה”.

השר לשירותי דת, יעקב אביטן אמר כי “תושבי העיר חדרה זכו היום ברב עיר שהוא תלמיד חכם ידוע שימשיך את מסורת אביו ברבנות. אני מברך את הרב ישראל מאיר ביטון שיאריך ימים על ממלכתו ויזכה לנחת מבני עירו. לא תמה מלאכת מינוי רבני הערים. בכוונתנו להמשיך את מלאכת מינויי רבני הערים בערים נוספות”.

109620cookie-checkיש רב עיר חדש לחדרה: הרב ישראל מאיר ביטון

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
ארז
ארז
06/12/2020 19:01

קראתי את העתירה של המלומדים ועל פניו נראה הדבר כתשריט של קופולה מהסנדק. בהנחנה שהעובדות המוצגות שם נכונות. ציפיתי שלעיר כמו חדרה יהיה רב ששירת בצבא ! מכיר את גלרית התושבים חילונים/מסורתיים/דתיים/חרדים… כך גם ייצג את כל העדות ! ונקי כפיים … קיבלנו השתלטות משפחתית בירושה. לי כמו לרוב התושבים אין הזדהות או שיכות לרבנות. ואני מציע להדיר רגלים מהמקום הזה. בושה ובזיון !

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

 


 

 

דילוג לתוכן