יש שופטים – בחדרה: נפתח היכל המשפט החדש בעיר

החל ממחר (רביעי) כל השירותים המשפטיים שפעלו עד כה במבנים שונים בעיר יעברו לפעול בהיכל המשפט החדש, שנבנה כמבנה מאופס אנרגיה ויכלול 4 קומות שיפוט ומנהלה ו-4 קומות חניה מתחת לקרקע

תגידו מזל טוב ובשעה טובה להיכל המשפט החדש של חדרה: הבניין החדיש ומאופס האנרגיה ייפתח החל ממחר (רביעי) רשמית לקהל הרחב ויאגד בתוכו את כל בתי המשפט השונים שהיו פרוסים עד כה ברחבי חדרה. 

קומץ משתתפים הוזמן הבוקר (שלישי) להתכבד בטקס קביעת מזוזה להיכל המשפט, ביניהם ראש העירייה צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר בועז ביטון, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, המזכיר הראשי ומנהל בתי משפט שלום במחוז חיפה ישראל חן, סגנית נשיא בית משפט השלום חדרה השופטת פנינה ארגמן, המזכיר הראשי בבית משפט השלום חדרה קובי בכר, המזכיר הראשי של בית המשפט לעניינים מקומיים אמיר ביטון, ומוזמנים מעטים.

אל הבניין החדש יעברו כל השירותים המשפטיים הפזורים במבנים שונים ברחבי חדרה, החל מבית משפט השלום הפועל במבנה הישן, ההוצאה לפועל, וכן בתי משפט לענייני משפחה, לתביעות קטנות, לעניינים מקומיים ועוד.

המבנה החדש נבנה כמבנה מאופס אנרגיה (מנצל בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה כמו רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה, ומייצר את כמות האנרגיה שהוא צורך). המבנה משתרע על-פני 8 קומות  וכולל אולמות משפט, לשכות לשופטים, חדרי ספח לעוזרים משפטיים ועובדים, וחניון תת קרקעי לבאי בית המשפט.

לדברי ראש העיר גנדלמן, היכל המשפט הוקם בחדרה בגין היותה עיר מחוז ובעתיד מטרופולין, וככזו היא כוללת משרדי ממשלה, בית חולים, ביטוח לאומי ושירותים מחוזיים רבים נוספים. "חדרה ממותגת כעיר האנרגיה של ישראל", ציין גנדלמן, "מצד אחד ממוקמים בה עוגני אנרגיה לאומיים,  ומצד שני מקודמים בה חינוך ופרויקטים של אנרגיה ירוקה. אני שמח שזכינו להיכל מיוחד, מבנה ציבור ירוק ומאופס אנרגיה, שיהיה חלק מהמרכז החדש של העיר חדרה".

המזכיר הראשי ישראל חן שיבח את ראש העירייה גנדלמן שקידם את הקמת היכל משפט חדש, ואשר העירייה בראשותו אף הקצתה את הקרקע למבנה. לדבריו, שבועיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד ראש העירייה נתן גנדלמן את הדחיפה הראשונה להקמת המבנה, ואף כתב מכתב לשרת המשפטים דאז ציפי לבני, ובו פירט את מצוקת מערכת המשפט בחדרה ואת צורכי עיר המחוז בהיכל משפט מכובד ומכבד.

הבחירה בחדרה לבניית היכל משפט בתחומה ולכלול בו את כל השירותים המשפטיים, נבעה מהיות חדרה עיר מחוז המעניקה שירותים לכ-300 אלף איש ביישובי הסביבה. "הקמת היכל משפט בעיר מעידה על ההתייחסות לחדרה כעיר מרכזית וחשובה, ויש לברך על כך שתושבי העיר והאזור כולו יזכו לקבל את כלל השירותים המשפטיים תחת קורת גג אחת, בנוחות ובצורה מכובדת ומכבדת", הוסיפו בעירייה.

ההצעה לסדר באור עקיבא אושרה: יוענק פטור מארנונה למגוייסים בצו 8, בכפוף לאישור משרד הפנים

המציעים – חברי מועצת העיר שמחה יוסיפוב ועו"ד נוח שמאילוב. יוסיפוב לאחר שההצעה שאושרה פה אחד: "אני קורא מכאן לעירייה למצוא את הדרך התפעולית היעילה ביותר להעניק את הפטור לאוכלוסיית הזכאים"

קרא עוד »
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן