בתקציב של 4 מיליון שקלים: עיריית חדרה תשדרג את רחוב הנשיא עם פרויקטים חזותיים

במטרה לשפר את חזות רחוב הנשיא ולהשיב את התושבים למרכז העיר, מקדמת העירייה תוכנית לשדרוג חזותי ושיפור חוויית השהות והבילוי ברחוב
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בתקציב של 4 מיליון שקלים: עיריית חדרה תשדרג את רחוב הנשיא עם פרויקטים חזותיים

במטרה לשפר את חזות רחוב הנשיא ולהשיב את התושבים למרכז העיר, מקדמת העירייה תוכנית לשדרוג חזותי ושיפור חוויית השהות והבילוי ברחוב

מגדלור-פיד ♋

האם השינוי לו מייחלים רבים מבעלי העסקים ברחוב הנשיא בחדרה בדרך להתממש? עיריית חדרה הודיעה השבוע כי היא מקדמת תוכנית להחייאת מרכז העיר, ובראש וראשונה את רחוב הנשיא, באמצעות פרויקטים חזותיים האמורים להנעים את חוויית הבילוי ולהשיב את התושבים לאזור זה.

ועדת תכנון שהוקמה לצורך כך מתמקדת בשלב זה ב-3 פרויקטים עיקריים: שדרוג חזותי של רחוב הנשיא, שדרוג הפינות הציבוריות בכניסה לעיר מכביש 4 (רחוב עובדיה יוסף), ושילוב עבודות פיסול בסימן 130 שנה לחדרה.

את מדיניות ראש העיר, שתקצב את הפרויקטים ביותר מ-4 מיליון שקלים, מוביל בוועדה חבר המועצה והממונה על תיק עסקים שי ברכה, שיזם את הפרויקטים החזותיים. לדברי ברכה, העסקים ברחוב הנשיא חיכו לפרויקט מעין זה, שמטרתו אחת: שינוי חוויית השוטטות ברחוב, גם ביום וגם בלילה.

מדובר בוועדה מקצועית בראשות מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, סמנכ”לית חברה וקהילה ד”ר אסנת ספורטה, מנהל אגף שפ”ע בוריס קוסינובסקי, מנהלת אגף נוצ”ץ (נוער צבא צעירים) הדר מרום, אדריכלית העיר רונה אורובנו-מזרחי, סגנית הגזבר נעמי שוחט, מנהלת מחלקת או”ש (ארגון שיטות ונהלים) סיון לקרב, וכאמור מוביל המדיניות שי ברכה.

השבוע ערך ראש העיר סיור מקצועי לבחינת תוכנית השדרוג של הרחוב, ביחד עם חבר המועצה שי ברכה, מהנדס העיר נדב הדר ואדריכלית העיר.

תוכנית השדרוג ברחוב הנשיא שמה דגש על שיפור סביבתי להולכי הרגל ביום ובלילה; שדרוג פינת ההסתדרות; מתן מענה לבעיות נגישות; התייחסות לנושאי התייעלות אנרגטית, שילוט וכדומה, ופעולות משפרות חזות נוספות.

בנוסף תממן העירייה ביצוע של עשרות פסלים זהים, בדומה לפרויקטים דומים שהתקיימו בערים אחרות. פסלים אלה יועברו לאמנים שונים שיציירו ויעצבו אותם, כל אחד לפי אמנותו וכשרונו, ולאחר מכן הם יפוזרו ברחבי העיר. 

כמו כן, במטרה לשפר את חוויית הבילוי ברחוב, ישודרגו נקודות שצ”פ (שטח ציבורי פתוח) בכניסה לעיר מכביש 4.  

השדרוג החזותי מקודם בנוסף לשדרוג נושא החניות לאורך רחוב הנשיא, שמוביל אגף אכיפה וביטחון. במסגרת זו יוכשרו חניות אקספרס שיסומנו בצבע כתום לצורך ייחודן, ובהן ניתן יהיה לחנות לפרק זמן של עד חצי שעה בלבד. זאת כדי  לאפשר תחלופה מהירה של כלי רכב, על מנת לאפשר גידול במספר התושבים המגיעים לרחוב ולהביא לעלייה במספר הכניסות לחנויות. 

בהנחיית ראש העיר שוקד הצוות על התכנון, הן של השדרוג החזותי והן של שדרוג החניות, לקראת הכנת סקיצה מפורטת שתוצג בפניו, ולאחר אישורו להתכונן ליציאה לביצוע כבר בשנה הקרובה 2021. 

116600cookie-checkבתקציב של 4 מיליון שקלים: עיריית חדרה תשדרג את רחוב הנשיא עם פרויקטים חזותיים

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן