מתחזים למדבירים: אזהרה רשמית מפני מדבירים לא חוקיים – אחד מאזור חדרה

המשרד להגנת הסביבה נלחם בתופעת ההדברות הבלתי חוקיות: מזהיר את הציבור מפני מתחזים למדבירים ומפני עוסקים בהדברה בניגוד לחוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מתחזים למדבירים: אזהרה רשמית מפני מדבירים לא חוקיים – אחד מאזור חדרה

המשרד להגנת הסביבה נלחם בתופעת ההדברות הבלתי חוקיות: מזהיר את הציבור מפני מתחזים למדבירים ומפני עוסקים בהדברה בניגוד לחוק

מגדלור-פיד ♋

במהלך החודשים האחרונים התקבלו במשרד להגנת הסביבה מספר תלונות לגבי אנשים שעסקו בהדברה והציעו לציבור שירותי הדברה בניגוד להוראות החוק ובחלק מהמקרים אף התחזו למדבירים. לפי חוק הסדרת העיסוק בהדברה תברואית, התשע”ו–2016 אין לעסוק בהדברה ללא רישיון מתאים, והדבר מהווה עבירה פלילית.

עוד במגדלור ניוז >>
קשה ומצער: אדם נמצא ללא רוח חיים בכניסה למגרש הטניס בפרדס חנה
רמי לוי קפץ לביקור באור עקיבא – כדי להכין את השטח למועד פתיחת הסניף
מגדלור ניוזים – עדכונים מכל האזור מסביב לשעון

 

המשרד להגנת הסביבה מדגיש כי האנשים הבאים אינם מדבירים בעלי רישיון לפי חוק:

  1. איציק בן שטרית (“הדברות הגליל”) – פועל באזור נהריה והגליל
  2. תמיר בן ברוך – פועל באזור חדרה
  3. טובי שיגריס – פועל באזור תל אביב והמרכז
  4. דוד ברק – פועל באזור רחובות והשפלה

המשרד מבצע בימים אלה פעולות אכיפה. מדבירים בעלי רישיון מופיעים במרשם המדבירים, המתפרסם באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה, והם חייבים להציג את רישיונם לפי דרישת מזמין העבודה. כאשר מזמינים הדברה, יש לבדוק כי למדביר יש רישיון בתוקף במרשם שבאתר, ועם הגעתו דרשו לראות את הרישיון.

העיסוק בהדברה מחייב ידע מקצועי נרחב והיכרות מעמיקה עם החובות, החוקים והכללים המחייבים. הזמנת מדביר ללא רישיון עלולה לחשוף אתכם ואת סביבתכם לחומרים מסוכנים ורעילים באופן לא מבוקר, לא מקצועי ולא חוקי.

עוד נודע כי המשרד להגנת הסביבה בודק תלונות בנוגע למדבירים בעלי רישיון, ובהתאם לממצאים, מבצע פעולות פיקוח ואכיפה גלויות וסמויות על מנת לבחון עמידה בדרישות החוק ביחס למדבירים אלו. כל זאת על מנת למנוע את חשיפת הציבור לסכנת הרעלה כתוצאה מחשיפה לתכשירי הדברה אסורים ופעולות הדברה אסורות.

“הדברה זה לא משחק”, נמסר, “העיסוק בהדברה תברואית מחייב רישיון הדברה מהמשרד להגנת הסביבה, ומחייב שימוש רק בתכשירי הדברה מאושרים על ידי המשרד. מזמינים מדביר הביתה? כך תעשו זאת נכון.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: “אנו פועלים לשמירה על הסביבה ובריאות הציבור באמצעות פיקוח על העוסקים המורשים בהדברה תברואית. אנו קוראים לציבור להיזהר ומדגישים את החשיבות והצורך בהזמנת מדבירים מורשים בלבד, בעלי רישיון מתאים לפעולת ההדברה, העושים שימוש בתכשירים מאושרים כחוק בלבד ובהתאם להוראות התווית. הדברה בניגוד לחוק עלולה להסתיים באסון!”

את תגובתו של תמיר בן ברוך לא הצלחנו להשיג. 

116930cookie-checkמתחזים למדבירים: אזהרה רשמית מפני מדבירים לא חוקיים – אחד מאזור חדרה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן