Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

בשורה למושבה: תכנית מתאר כוללנית לבנימינה-גבעת עדה הופקדה בוועדה המחוזית

בשורה למושבה: תכנית מתאר כוללנית לבנימינה-גבעת עדה הופקדה בוועדה המחוזית

הוועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד תכנית מתאר כוללנית לבנימינה-גבעת עדה. התכנית כוללת תוספת של 4,000 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-34,000 תושבים, כ-590,600 מ”ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר וכ-9,000 מ”ר עבור שטחי תיירות

במסגרת התכנית, תוואי מסילת הרכבת שחוצה כיום את בנימינה, יוסט מערבה בסמוך לכביש 4 ואור עקיבא – לאורך התוואי החדש יוקמו מוקדי תעסוקה הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה להפקיד היום (שני, 10.2.20) תכנית מתאר כוללנית למועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה.

התכנית שקודמה ע”י מינהל התכנון, מציעה מסגרת תכנונית להתפתחות היישובים בנימינה וגבעת עדה וכוללת תוספת של 4,000 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-34,000 תושבים. התכנית מרחיבה את תחום הפיתוח של היישוב על מנת לאפשר פתרון תכנוני ארוך טווח, תוך שמירה על אופיו הייחודי של היישוב. עיקר תוספת יחידות הדיור יהיה בשכונות מגורים חדשות בדרום מערב בנימינה, וממזרח לה.

הפיתוח העתידי המוצע בתכנית נשען על הסטת תוואי הרכבת שחוצה כיום את היישוב לשני חלקים – מערבה, מחוץ לשטחי המגורים, בסמוך לכביש 4 ולאור עקיבא. התוואי החדש ישמש בסיס לפיתוח מוקדי תעסוקה חדשים, בהיקף שיאפשר הרחבת הבסיס הכלכלי ברמה אזורית. סה”כ מציעה התכנית תוספת של כ-590,600 מ”ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר. עם הסטת תוואי הרכבת, תוואי הרכבת הישן שבמרכז בנימינה עתיד להפוך למדרחוב עירוני.

התכנית שמה דגש על שמירת האופי החקלאי של בנימינה וגבעת עדה. במסגרת הליך התכנון, נעשתה עבודת שטח ממושכת במסגרתה נקבעו הנחיות מיוחדות עבור מתחמים ייעודים לפיתוח מבנים חקלאיים. כמו כן, בתכנית נקבעו מסדרונות אקולוגיים מצפון ומדרום למועצה וכן בתווך בין היישובים באזור בקעת הנדיב, זאת כדי להבטיח את שמירת השטחים הפתוחים.

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד, ציינה כי “מדובר בתכנית ארוכת טווח, לעת תוסט הרכבת לכיוון מערב. התכנית כוללת מחד הגדלת הצפיפויות ביישוב לאור הקרבה לתחנת הרכבת ועורקי תחבורה ראשיים ומאידך שמירה על השטחים הפתוחים והערכיים. התכנית מטפלת בעיבוי המרקם הקיים לצד הרחבת הבינוי בשטחי המעטפת. בנוסף מבטיחה התכנית שמירת שטחים ייעודיים לטובת מסדרונות אקולוגים וכן נותנת דגש לתוספת שימושי תיירות באזור תעסוקה כרמל”.

ישובי. החזון הוא המנדט שניתן לצוות התכנון ותכנית המתאר באה לממש את חזון הישוב ועל פיו נבחנו החלופות ופתרונות התכנון השונות שהוצגו.

ראש המועצה, איתי ויסברג אמר השבוע כי “התכנית היא מימוש ההבטחה לבוחרים של שמירה על אופי הישוב דרך השגת ‘חליפת בטחון’ סטטוטורית לשנים קדימה. חליפה זו היא תכנית המתאר הכוללנית. זו זכות עבורי להיות בחלון הזמן ההסטורי הזה המגיע אחת למספר עשרות שנים, כדי להבטיח את אופי המושבות ועתידן לשנים רבות קדימה.אני מרגיש שהיו לי שותפים טובים, הן ביישוב והן במנהל התכנון, עימם הגענו לתכנית שאני גאה להיות חתום עליה כיזם”.

מהנדסת המועצה, שרון פישמן: “תכנית המתאר היא התכנית החשובה והראשונה שמתייחסת לבנימינה וגבעת עדה כישות סטטוטורית אחת. התכנית תאפשר פיתוח אסטרטגי והדרגתי שיאפשר במקביל לפיתוח מגורים גם קיום אזורי תעסוקה , תוך שמירה על האופי הייחודי של המושבות”.

תכנית המתאר הוגשה ע”י ועדת ההיגוי הבינמשרדית בראשות מינהל התכנון. בראש צוות התכנון הרחב עומדת אדר’ דורית שפינט ממשרד גורדון אדריכלים ומתכנני ערים בע”מ.

המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה ממוקמת במחוז חיפה, בבקעת הנדיב, והיא כוללת בתחומה את הישובים בנימינה וגבעת עדה שאוחדו בשנת 2003. כיום מתגוררים במועצה כ-15,600 תושבים.

מה אתם חושבים?

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן