Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

אחרי שכבש מקומות לא מעטים באזור ובארץ – ‘כריך למי שצריך’ פועל בהצלחה גם בפרדס חנה-כרכור

בפרדס חנה כרכור, התחילה הפעילות בעקבות חיבור בין תושבת הישוב והפעילה החברתית אושי סלע ויצמן למנהלי העמותה ● לאחרונה מנהלי העמותה ואושי סלע ויצמן נפגשו עם חבר המועצה עוה"ד אביעד סיני, אשר בירך על הפעילות המרגשת והחשובה  והבטיח לסייע בכל אשר ניתן מול כלל המערכות בנושא חשוב זה. 

עמותת “כריך למי שצריך” הגיעה לפני חודשים ספורים לפרדס חנה כרכור ועתה משדרגת את פעילותה עם מיקום חדש וקבוע בו יוצבו דוכניה ברחוב עציון סמוך לקופת החולים ולסמטת פדויים. 

את הפעילות הקסומה של העמותה יזמו זוג המתנדבים איה ורביד סטרול תושבי תלמי אלעזר, לאחר שבנם פנה אל אימו ושאל אותה מדוע אנשים מחטטים בפחים והאם נותרה ללא תשובה. האם החליטה לעשות מעשה והקימה דוכן יחד עם בעלה בלב השוק בחדרה בו מחולקים ללא כל עלות כריך לכל דורש.

מאז בעמל רב ובהתנדבות מלאה העמותה תפסה תאוצה מהירה, יחד עם מתנדבים רבים נוספים מכל רחבי הארץ, הצליחה העמותה להציב דוכנים מידי שבוע בעשרות ישובים,  ולכלול  קבוצת חברים בפייסבוק בת עשרות אלפי חברים ולחלק מידי חודש אלפי כריכים לכל דורש. על בסיס תרומות שמגייסת העמותה מהציבור הכללי, נרכשים כריכים כשרים אשר עומדים במלוא התנאים של משרד הבריאות ממפעל לייצור מזון “קיבוץ עינת תעשיות בע”מ”. הכריכים מובלים בקירור ומגיעים לנקודות החלוקה בערים השונות. כל הדוכנים עצמם מנוהלים בהתנדבות על ידיי תושבים מקומיים מהישובים השונים ברחבי הארץ.

בפרדס חנה כרכור, התחילה הפעילות בעקבות חיבור בין תושבת הישוב והפעילה החברתית אושי סלע ויצמן למנהלי העמותה.

כריך למי שצריך פרדס חנה-כרכור. צילום: פרטי

אושי, שמספרת שהתגובות מרגשות ממש, הציבה כפיילוט למספר שבועות את הדוכן בכמה מוקדים במושבה וכעת לאחר מחשבה הוחלט להציב באופן קבוע את הדוכן ברחוב עציון סמוך לקופת החולים ולסמטת פדויים.

איה סטרול, מנהלת העמותה: “תמיד יש את הילד הזה בכל משפחה, שמכריח אותך לזוז, לזוז מהמקום הנוח הזה של עצמך, המקום הזה שבוחר לא לראות, המקום שמקשיח את הלב והגב וממשיך ללכת כאילו כלום לא קרה…הוא מאלץ אותך לראות לראות את מה שקשה לך. הבן שלי  משך את ידי וכשהסתובבתי, מבטינו הצטלבו, שלי ושל האישה שחיטטה בזבל, היא שמעה את מה שאמרתי, הייתה שתיקה והבטנו לרגע אחת בשנייה .

“בעיניה ראיתי היסטוריה שלמה מהמדינה שממנה היא עלתה. ראיתי אישה, משפחה שגם לה בטח פעם הייתה, בית, גינה, אבא ואמא וארוחה חמה, ילדים, עבודה, חיים, היסטוריה שלמה, ועכשיו מחפשת אוכל בפח האשפה! לאחר המפגש עם האישה המבוגרת החלטנו שחייבים לעשות משהו למען האנשים הרעבים ברחוב כבר באותו השבוע לקחנו בעלי ואני שולחן קטן, עליו הנחנו מפה, סלסלה, כריכים עם חביתה חמה והצבנו שלט עליו כתוב בכתב יד: “כריך למי שצריך- חינם. מהר מאוד הבנו שיש בידינו משהו עוצמתי המשנה את פני הרחוב, ומאחד בין שלל האוכלוסייה הישראלית בארץ”.

לאחרונה מנהלי העמותה ואושי סלע ויצמן נפגשו עם חבר המועצה עוה”ד אביעד סיני, אשר בירך על הפעילות המרגשת והחשובה  והבטיח לסייע בכל אשר ניתן מול כלל המערכות בנושא חשוב זה.

עוה”ד סיני שיבח את מנהלי העמותה ואת אושי סלע ויצמן ויתר הפעילים על הסיוע לישוב וקידום הערבות ההדדית. עוד פירט סיני אודות הדרכים בהן הרשות המקומית יכולה לסייע והפנה וחיבר את העמותה לגורמים רלוונטיים לנושא ברשויות השכנות.

הציבור כולו מוזמן לתרום לעמותה המורכת באמצעות  האתר.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן