דואגים לחתולי הרחוב: חדרה תקבל 200 אלף שקלים לעיקורים וסירוסים ממשרד החקלאות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

דואגים לחתולי הרחוב: חדרה תקבל 200 אלף שקלים לעיקורים וסירוסים ממשרד החקלאות

-

מגדלור-פיד ♋

השבוע (12.1) אישר שר החקלאות אלון שוסטר כי חדרה קיבלה את התקציב המיוחל במסגרת בקשת המימון שהוגשה על בסיס קול קורא שפורסם על ידי משרד החקלאות.

קצב ההתרבות המהיר של חתולי הרחוב בחדרה, בנוסף על תנאי מחייה ירודים ותחלואה גבוהה, הופך את הבשורה הזאת למשמחת במיוחד: בהמשך ישיר לעבודה משותפת של חבר המועצה ומחזיק תיק שרות לתושב רונן הילף והוטרינר העירוני ד”ר יורם ולטר מול הגורמים המקצועיים במשרד החקלאות, אושרה בקשה לתקציב ייעודי על סך 200 אלף שקלים לטובת עיקורים וסירוסים של חתולי הרחוב בחדרה, אליו אף תתווסף תוספת תקציב עירונית.

זאת, במטרה לבצע מעל לאלפיים עיקורים וסירוסים, וכן להגדיל משמעותית את מספרן של פינות ההאכלה בעיר. אמש (12.1) התקיימה פגישת זום בהשתתפות שר החקלאות אלון שוסטר וצוות משרדו, חברי סיעת מחוברים, ד”ר ולטר וכן פעילים בתחום שהנושא קרוב לליבם. במהלך הפגישה הסביר השר כי השנה, בניגוד לשנים קודמות, קבלת התקציבים נעשתה מול חשבות משרד האוצר והבקשות שהתקבלו מהרשויות, ביניהן גם חדרה, הגיעו למעשה ב’דקה התשעים’.

עיקר עיסוקו של משרד החקלאות הוא אל מול המגזר החקלאי/כפרי ואולם ישנם מספר ממשקים עם רשויות מקומיות. כחלק מהעבודה השוטפת מול השלטון המרכזי, נוצרו קשרי עבודה טובים בין יו”ר סיעת מחוברים עו”ד יניב דרי, לבין הצוות המקצועי במשרד החקלאות, ונפתחו בפני חדרה כמה דלתות בתחומים בהם עוסק המשרד, ביניהם גם נושא העיקורים והסירוסים.

מימין: יניב דרי, רונן הילף ושר החקלאות אלון שוסטר. צילומים: מחוברים, יובל קרני (לע”מ)

לאור הצורך המהותי הקיים בעיר, ובהמשך לפגישות שערך חבר המועצה מסיעת מחוברים רונן הילף עם גורמים עירוניים ופעילות חדרתיות הפועלות רבות לרווחתם של חתולי הרחוב בהתנדבות, הוגשה הבקשה לתקציב על ידי הוטרינר העירוני דר’ ולטר, באמצעות ‘קול קורא’ שהוציא המשרד לרשויות המקומיות. בשנים קודמות, חדרה לא עמדה בקריטריונים המתחייבים לקבלת בקשת התקציב, אך השנה בוצעו התאמות, תוספות ועדכונים לקול הקורא, שכאמור, זיכו את חדרה בתקציב הנרחב, שצפוי לצמצם את הגידול המשמעותי במספרם של חתולי הרחוב בעיר, להקטין את רמת התחלואה ולשפר את תנאי המחיה שלהם.

במהלך פגישת הזום בה הודיע השר שוסטר על קבלת התקציב, אמר השר ליו”ר סיעת מחוברים עו”ד דרי כי הנושא של רווחת בעלי החיים נמצא בתחום אחריות משרדו וכי הוא מכיר באחריות הכבדה והודה לו על כך שהחליט להתמקד בנושא שקשור בהוגנות כלפי חסרי ישע. “עקרון השוויון וההוגנות הוא בעיניי ערך חיוני ואני מודה לך יניב שנרתמת למען בעלי החיים ולמען העיר כולה.” גם הפעילים והפעילות שמחו לשמוע על קבלת התקציב. הפעילה עדי יעקובובסקי שהשתתפה בפגישה ואף שוחחה עם השר כתבה: “אנחנו נמשיך לדאוג לרווחת חסרי הישע ברחובות ומקוה שנקבל תמיכה מנבחרי הציבור שהיו איתנו לאורך הדרך ואפילו השיגו תוצאות מעולות. סומכים עליכם, בהצלחה בהמשך העשייה לשיפור איכות החיים בעיר שלנו. תודה”.

מגדלור-פיד ♋                                           
לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
מממ
מממ
14/01/2021 16:50

למה עושים כזה עניין מסובך מקבלת תקציב כזה , שאמור להיות שגרתי ומובן מאליו? כמוכן אני מקווה שהתקציב ינוצל ביעילות לסירוס ועיקור ולא לדברים אחרים. כי הרי אחד הקריטריונים לקבלת התקציב זו כמות עיקורים וסירוסים בפועל ולא בדיבורים. וכנראה עד היום המחלקה הוטרינרית בחדרה לא עמדה בכמויות המדרשות.

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן