בשנה ה-20 לקיומו ושנתיים אחרי אבן הפינה: המבנה החדש והמודרני של בית ספר "האופק" באור עקיבא נחנך

מדובר בקומפלקס חדשני, המותאם ללמידה ולהוראה של המאה ה-21 ● צוות מיוחד, אשר עבר השתלמות מקצועית, הוקם על-מנת לתכנן את מרחבי הלמידה הייחודיים

בשנה ה-20 להיווסדו של בית הספר "האופק" באור עקיבא נחנך בתחילת השנה הנוכחית המבנה החדש והעתידני שלו ברחוב ז'בוטינסקי בעיר.

מדובר בקומפלקס חדשני, המותאם ללמידה ולהוראה של המאה ה-21. צוות מיוחד, אשר עבר השתלמות מקצועית, הוקם על-מנת לתכנן את מרחבי הלמידה הייחודיים. שרטוטי הבנייה והבסיס למתחם המבנים תוכננו על ידי המנהלת מרים שבתאי וצוות הניהול של בית הספר. בשיתוף ומעורבות צוות החינוך התקבל מתחם חינוכי חדשני עבור התלמידים.

מלבד החתירה למצוינות וללמידה ברוח המאה ה-21 בית החינוך שומר על מעטפת רגשית רחבה, בהובלת היועצת איריס טלסניק-גורל והצוות הטיפולי של בית הספר. בשנת הלימודים הקרובה תפתח תכנית ייחודית של מרכז מתבגרים אשר יעניק ליווי מקצועי לתלמידים ולהוריהם. במקביל, תחנך תכנית העצמה רגשית למורים ולתלמידים בחסות משרד החינוך, אשר בה יועברו השתלמויות ויינתנו כלים להתמודדות ולהשגת יעדים ומטרות בשנה זו. בנוסף לכל האמור, תלמידי בית הספר זוכים להעשרה בתחומים מיוחדים הנותנים מענה רגשי, הן פרטני והן קבוצתי: דרמה ותיאטרון, מוסיקה ופיתוח קול, נטורופתיה ומודעות לדימוי גוף, צורפות ותכשיטנות. בשנת הלימודים תש"פ ייפתח מסלול חדשני בתחום העיצוב והקונדיטוריה.

לימודי ההמשך בכיתות י"ג-י"ד, במכללת האופק יפתחו גם השנה במקצועות החשמל והמנהל (ניהול עסקי וניהול משפטי). בחודש שעבר סיים המחזור הראשון של הנדסאי חשמל במכללת אמי"ת האופק, המתחדשת אף היא.

אבן הפינה שהונחה באוקטובר 2018. צילום ארכיון: אמי"ת

לדברי המנהלת מרים שבתאי , מתחם המבנים החדש של אמי"ת האופק הוא עליית מדרגה בכל הקשור לחינוך ולהעצמת בני הנוער, המבקשים לסיים את שנותיהם במערכת החינוך עם תעודת בגרות מלאה ותעודת בגרות טכנולוגית, המקנה להם מקצוע לחיים: "עברנו שנה מבורכת של עשייה רבת משמעות והכנת השטח לדור העתיד. המתחם החדש כולל שני מבני-ענק המחוברים ביניהם על-ידי תכנון של "קוריאל אדריכלים". בשלבי התכנון, חשבנו על צרכיהם ורצונותיהם של התלמידים והמורים כאחד, כך שחוויית הלמידה וההוראה תהיה לא פחות מעצומה, נפלאה, מהנה, מעשירה ומזמינה. כבית ספר הדוגל בהענקת הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות של כלל תלמידיו, חשבנו על למידה בתחומים נרחבים הכוללים את מקצועות הליבה לבגרות (מתמטיקה, אנגלית, לשון, אזרחות, היסטוריה, תנ"ך וספרות) ומקצועות התמחות במגמות השונות לבחירת התלמיד (חשמל, ניהול עסקי, צילום ותקשוב)".

אבן הפינה למבנה אגב, הונחה ממש לפני כשנתיים – באוקטובר 2018, אז אמרה המנהלת מרים שבתאי: “אני ניצבת כאן היום ומגשימה חלום: בניית בית חינוך ומכללה לעתיד טוב לדור הצעיר של החברה הישראלית. אין ספק כי זהו אירוע מכונן באור עקיבא”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן