מגדלור אנשים || שבת אנפלגד למען הקהילה יצאה לדרך בחדרה יחד עם 10 רשויות בכל הארץ

מגדלור אנשים >>>
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מגדלור אנשים || שבת אנפלגד למען הקהילה יצאה לדרך בחדרה יחד עם 10 רשויות בכל הארץ

מגדלור אנשים >>>

מגדלור-פיד ♋

מגדלור אנשים

שבת אנפלגד למען הקהילה יצאה לדרך בחדרה יחד עם 10 רשויות בכל הארץ

11.8, 9:30 || חדרה נבחרה ביחד עם עשר רשויות נוספות בארץ להשתתף בתכנית שבת אנפלגד – הופכים תושבים לקהילה. הגר שמידוב – מנהלת מחלקת פיתוח קהילה בפנאי העיר ודן חממי – מנהל מרחב קהילתי בית הראשונים, השתתפו במהלך השנה בתכנית הכשרה ייחודית, ומובילים את היוזמות הקהילתיות של שבת אנפלגד בחדרה. בחמישי בסוף יולי יצא לדרך אירוע ההתנעה של התכנית “שבת מתוקה” – חלוקת סלי שבת חגיגיים לתושבי השכונה הותיקים. הפעילות התקיימה בהובלת צוות מרכז פנאי בית הראשונים, וועד השכונה, בני הנוער ותושבים מתנדבים.

יניב דרי יו”ר פנאי העיר ברך על הפעילות וציין כי למרות הקשיים שמייצרת הקורונה, פנאי העיר מצליחה להוציא לפועל יוזמות קהילתיות מרגשות, שמחברות את המשאבים האנושיים הנפלאים בעיר ומחזקות את החוסן הקהילתי בעיר. הרבה חיוכים נצפו הערב במרחב קהילתי בית הראשונים וזאת רק ההתחלה..בקרוב תופק חוברת עם סיפורי השבת של התושבים הוותיקים. צילום: באדיבות פנאי העיר חדרה


בחדרה הוקירו את ארגוני המתנדבים בתקופת הקורונה

27.7, 10:28 || במעמד סגן ראש העיר רומן גישר והמשנה לראש העיר עו”ד יניב דרי, חולקו תעודות הוקרה לארגונים ועמותות בחדרה הפועלים בתקופת הקורונה בעזרה לתושבי העיר. התעודות הוענקו בטקס צנוע שארגנה המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות באגף הרווחה, בהובלת מנהל המחלקה שמשון אחרק ומנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור, לאות הערכה על התנדבות משמעותית בתקופת הקורונה 2020. לדברי אחרק, הודות לפעילותם הוענקה עזרה פיזית ונפשית לתושבים קשישים, בודדים, בעלי מוגבלויות ולכל מי שנזקק לסיוע מיידי בתקופה זו. ההתנדבות נעשתה ברגישות ובנדיבות ועל כך נתונה להם תודת כל תושבי העיר.

את עמותת ער”ן (עזרה ראשונה נפשית) סניף חדרה ייצג שבתאי מלכין, שעדכן כי מספר הפניות הטלפוניות של אנשים שהיו במצוקה שילש את עצמו בתקופת הקורונה; יו”ר עמותת “אהבת רחמים” שמעון אסבג ואחראי אריזות דניאל חכמון סיפרו על חלוקת מזון למרות הקשיים הפיזיים בתקופת הקורונה, מחסור במתנדבים והצורך בשמירה על הריחוק במקום שממנו הם פועלים.
לדברי יונה מאור, נעדרו מהטקס אבל ראוי לציין את פועלם החשוב של ארגון חב”ד חדרה בראשות הרב יוסף וקסלשטיין, ושל עמותת חסדי תומר בראשות היו”ר הלה ארונסי בהפעלת מתנדבים לחלוקת מזון למען תושבי חדרה.

צילום: דוברות העירייה

תושבת חדרה שברה בקבוק יין בחנות בעיר, ככה התייחס לכך בעל העסק….

17.7, 12:54 || כותבת יהל, תושבת חדרה: “מקרה שהספיק לקרות לי היום.. נכנסתי ליין בעיר ברחוב הנשיא…עובד שם אדם מקסים, שאני אפילו לא יודעת את שמו.. נכנסתי לשם מסורבלת כהרגלי עם מלא שקיות והתיק שלי פגע בטעות בבקבוק יין והפיל אותו , נלחצתי והרגשתי נורא.

המוכר שם הרגיע אותי הרחיק אותי מהשברים ולא היה מוכן בשום אופן לקחת ממני כסף על הבקבוק שנשבר על אף שהתעקשתי. בירך אותי לשבת שלום והיה ממש מקסים, לא את כולם מעניין רק הכסף, אנושיות לפני הכל. אז מחזירה את הקארמה שלו אליכם, צאו לפרגן לעסק מקומי , שבת שלום. יין בעיר חדרה – סניף הנשיא 71”


כשהלב מתרחב: תיאטרון פלייבק של תכנית עמיתים בחדרה העלה את מופע סיום השנה שלו

24.6, 13:39 || כשהסיפורים הקטנים של החיים הופכים להצגה על הבמה – הלב מתרחב: אתמול (שלישי) התקיים מופע הסיום של קבוצת תיאטרון הפלייבק של תכנית עמיתים המתקיימת במרכז פנאי בית הראשונים בחדרה.

צילום: באדיבות פנאי העיר

 

קבוצת נשים הציגה את סיפורים מהקהל בערב מרגש של תאטרון פלייבק. בפנאי העיר אומרים כי “תכנית עמיתים של החברה למתנסים הפועלת במרכז הפנאי בית הראשונים משלבת אנשים מתמודדים עם קשיים נפשיים בקהילה. התפיסה המובילה בתכנית היא האמונה שלכל אדם יש זכות לחולל שינוי בחייו ויכולת לחולל שינוי בחייו של אדם אחר, להרגיש משמעות, מחויבות ושייכות לקהילה.

 

“לאורך כל הערב לא ניתן היה לזהות מי הן המתמודדות בתוך הקבוצה. דוגמא לשילוב אמיתי בקבוצת נשים עוצמתית ומעוררת השראה. תודה למרכז פנאי קלור על אירוח המופע. תודה לעו”ד יניב דרי, המשנה לראש העיר ויו”ר פנאי העיר ולאייל עפגין מנכ”ל פנאי העיר על ההשתתפות באירוע. ככה עושים שילוב, ככה עושים קהילה.

 


מה עשתה מיקי חיימוביץ’ עם ראשי הרשויות באזור חדרה?

19.6, 11:40 || ראשי הרשויות השותפות במאבק נגד שדה התעופה נפגשו עם ח”כ מיקי חיימוביץ- יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, והציגו בפניה את האבסורדים בתהליך ובתכנית ההזויה להעביר את המפגע- שדה התעופה האזרחי מהרצליה, למזרח חדרה.ח”כ חיימוביץ הקשיבה בקשב רב והביעה נכונות ללמוד את הנושא. ראשי הרשויות הודיעו בסיום כי ימשיכו לפעול בכל המישורים ובכל הכוח כנגד רוע הגזירה.

צילום: באדיבות מועצה איזורית מנשה

קיסריה בקליפ מושקע

15.6, 8:07 || מנהלת היישוב של קיסריה שיתפה השבוע סרטון על היישוב עם הכיתוב: “קיסריה היא חזון שהתגשם. ליצור, הכי טוב, מקום שאנשים יאהבו להיות בו”. צפו בסרטון >>

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן