סקר חדש מגלה: 84% יתנו משקל למועמד בבחירות לעיר שייתן דגש על חידוש בניינים


 


רוב מוחץ של 84% מתושבים הערים יעניק חשיבות לעמדת המועמדים לראשות העיר בבחירות לרשויות המקומיות (30.10) בנושא התחדשות עירונית. כך עולה מסקר שערך מגדילים – הארגון הישראלי להתחדשות עירונית, בקרב מדגם של 400 תושבים בערים השונות.

כידוע, גם באור עקיבא מדוברים מספר פרויקטים של תמ"א 38/התחדשות עירונית ופינוי בינוי. איזה משקל יתנו לזה התושבים בעיר בבחירות?

בסקר מגדילים השתתפו בעלי דירות, כאשר 85% מהם הן דירות שיש להן פוטנציאל לביצוע פרויקט התחדשות עירונית במתכונת כזו או אחרת.

תוצאות הסקר מעודדות דווקא מבחינת ראשי הרשויות הנוכחיים, שזוכים לתמיכה יחסית גבוהה של התושבים, לפחות בכל הנוגע להתחדשות עירונית.

על פי הסקר, למעלה ממחצית (56.6%) מהתושבים מרוצים עד מרוצים מאד מתפקוד ראש העיר שלהם בנושא ההתחדשות העירונית בעיר. עם זאת, ישנו עדיין נתח לא מבוטל של 41% מהתושבים שאינם מרוצים מתפקוד ראש העיר שלהם בתחום ההתחדשות העירונית.

בנוגע למדיניות הכללית של העיריות בתחום תכניות התמ״א נראה כי התמיכה של התושבים היא נמוכה יותר. על פי הסקר, כ-71% מהתושבים ציינו כי רמת התמיכה שלהם במדיניות העיריה בתחום התמ״א עומדת על ציון של 1-3 (בדירוג של 1-5, בו הציון 5 מהווה תמיכה מלאה במדיניות העירייה, ו-1 מציין חוסר הסכמה).

  אין לציבור העדפה ברורה בין תמ״א 38 לפינוי בינוי

אחד הממצאים המפתיעים בסקר הוא שאין מובהקות לגבי העדפות התושבים בין תכניות ההתחדשות העירונית השונות – תמ״א 38 או פינוי בינוי. 46.2% מהנשאלים מעדיפים לחדש רק את הבניינים עצמם (תמ״א 38), ואילו 44.4% מעדיפים תכנון כולל של כל המתחם/שכונה בפרויקטי פינוי בינוי. ל-9.4% מהנשאלים לא היתה דעה מגובשת בנושא.

בן מסינג, מייסד ובעלי מגדילים אומר: "בסוף השנה יערכו הבחירות המוניציפליות בישראל, כאשר הסקר שערכנו צופה באופן חד משמעי כי ההתחדשות העירונית תהווה אחד הנושאים המרכזיים על סדר היום בקמפיינים השונים של המועמדים לרשויות באזורי הביקוש.

"הסקר מגלה שהתחדשות עירונית היא הנושא החשוב ביותר עבור תושבי הערים, והם מעניקים חשיבות גדולה לעמדת המועמד לראשות העירייה בנושא. התחדשות העיר נוגעת באופן ישיר לאיכות חייהם של התושבים, כאשר רק באמצעות פרויקטים מסוג זה ניתן ורצוי היום לחדש שכונות ישנות ומתפוררות, לחזק את המבנים להצלת חיים בחירום, ולשפר באופן משמעותי את איכות החיים של התושבים".

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כיכר, מיצג לחטופים ו-Unicoin: הכירו את האמן הייחודי מפרדס חנה-כרכור

גבריאל רענן מפסל יצירות פאר בחול, בונה מיצגים מחומרים ממוחזרים, משתתף בפסטיבלים כאמן רחוב ואפילו בונה קשתות של אבנים על שפת הים ● בראיון הוא מספר על הדרך המפותלת שעבר ברחבי תבל עד שהשתקע במושבה, האבהות המאוחרת וההשראה מהמלחמה הנוכחית ● ולא תאמינו בן כמה הוא

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן