השיטור העירוני באור עקיבא נחנך רישמית; מפכ”ל המשטרה: היום אור עקיבא הופכת לעיר אמיתית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

השיטור העירוני באור עקיבא נחנך רישמית; מפכ”ל המשטרה: היום אור עקיבא הופכת לעיר אמיתית

-

מגדלור-פיד ♋משטרת ישראל והמשרד לבטחון פנים חנכו היום (22.5.18) באור עקיבא, טירת הכרמל ודלית אל כרמל, שלוש יחידות חדשות של שיטור עירוני, לשם שיפור איכות חייהם של תושבי העיר ובטחונם.

טקסי הפתיחה של היחידות החדשות, נערך במעמד השר לביטחון הפנים, ח”כ גלעד ארדן, מפכ”ל המשטרה, רנ”ץ רוני אלשיך ומפקד מחוז חוף, ניצב פרץ עמר, בהשתתפות שדרת הפיקוד של מחוז חוף, ראשי ערים, קצינים ושוטרי התחנות יחד עם פקחי הרשויות, נכבדים ואורחים נוספים.

מדובר ביחידות שיטור עירוני חדשות, שסדר היום שלהן נקבע על ידי מפקד התחנה וראש העיר יחד, תוך שילוב נכון של אנשי מקצוע, הקשובים לצרכי הציבור ומתאימים את פעילותם למען שמירה על איכות חייהם וביטחונם של כל תושבי העיר.

ראש העיר יעקב אדרי, היה מרוצה במהלך הטקס ואמר: “אני רואה את העבודה של המשטרה ומגיע לשוטרים יישר כוח. הציבור מעריך מאוד את העבודה שלכם”.

מפכ”ל המשטרה, רנ”צ רוני אלשיך, אמר בטקס באור עקיבא כי “אחרי שהפכה לעיר ב-2001, אור עקיבא הופכת היום לעיר אמיתית עם שיטור עירוני.

“השיטור העירוני מהווה כלי חשוב לחידוש הקהילתיות על ידי המשטרה וטיפול בעבירות איכות חיים. השקת רפורמת האמו”ן ועמה עוד ועוד יחידות שיטור עירוני ברחבי הארץ, מאפשרות לנו להציג בשנתיים האחרונות הישגים יפים של ירידה בעבירות אלה, זאת בהלימה מלאה להעצמת הקשב והטיפול בכל מה שמטריד את האזרח הנורמטיבי.

“השיטור העירוני, מאפשר לטפל בעבירות אלה, בצורה רכה יותר תוך חיבור מחודש לקהילה המיוצגת על ידי הרשות. הוא מאפשר למפקד התחנה כלי נוסף לפעילות יזומה של מניעה מצבית, כדי להחזיר לרחוב את ההתחשבות ההדדית, ובכדי להחזיר את המחויבות של בן האדם לחברו.

“מודל זה מבוסס על הקשר בין המשטרה לבין הקהילה, כשותפים בהדדיות מלאה, בשקיפות ובאחריות, כאשר המטרה היא זהה – לשפר את איכות חייהם ואת ביטחונם האישי של אזרחיה. החיבור לקהילה ימשיך להיות “מכפיל כח” לעבודת המשטרה, והאמון של הקהילה ימשיך להיות תנאי לאפקטיביות שלנו. בזכות פרויקט זה, כל קהילה וקהילה זוכה לתחושת שייכות וביטחון אישי, לה היא ראויה וזכאית.

“אין לי ספק שהאזרח המתגורר בתא שטח שמקבל שירות של שיטור עירוני, מרגיש שהמשטרה שם בשבילו, גם לדברים הקטנים שקובעים את איכות חייו- ושם אנו כארגון רוצים להימצא”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל [email protected] 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן