“לבריאות” / מאת אדרת טרכטינגוט ● מהי מחלה ומהי רפואה?

בגוף שלנו מצטברת פסולת רעילה מהמזון שאנחנו אוכלים, ומתהליכים שקורים בתוך הגוף. הפסולת הזו מסוכנת לאדם, והגוף בוחר מאיפה לפלוט אותה. פריחה על העור לדוגמא, זו דרך של הגוף לפלוט רעילות, כמו גם נזלת, שלשול, הקאות, ליחה וכדומה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“לבריאות” / מאת אדרת טרכטינגוט ● מהי מחלה ומהי רפואה?

בגוף שלנו מצטברת פסולת רעילה מהמזון שאנחנו אוכלים, ומתהליכים שקורים בתוך הגוף. הפסולת הזו מסוכנת לאדם, והגוף בוחר מאיפה לפלוט אותה. פריחה על העור לדוגמא, זו דרך של הגוף לפלוט רעילות, כמו גם נזלת, שלשול, הקאות, ליחה וכדומה

מגדלור-פיד ♋

מכבי

בילדותי סבלתי מכל מיני בעיות רפואיות, ביניהן בעיות עור ונזלות. זה היה מעיק מאד והפריע לי בשגרת החיים, וכל מה שרציתי היה להעלים את אותן תופעות. איך? היה לי מגוון של משחות לעור ותרופות, כגון: משאף, טיפות אהיסטון לאלרגיה ועוד. מה שקרה זה שהבעיות הללו לא נפתרו ולא נעלמו, אלא להפך עם השנים הן הלכו והחמירו והפכו ליותר עוצמתיות ובתדירות גבוהה יותר.

בגיל 32 כבר סבלתי מדלקת בפרקים וזה היה “הקש ששבר את גב הגמל”. זה גרם לי לצאת מאזור הנוחות שלי ולהחליט לעשות שינוי. בחיפושי אחר פתרון אמתי מהשורש הגעתי לגישת “הבריאות הטבעית,” ואז הבנתי שבמהלך כל השנים ההסתכלות שלי על מהי מחלה ומהי רפואה הייתה הפוכה לחלוטין. הוסבר לי שכל התופעות מהן סבלתי הן לא המחלה, הן רק הסימפטום. והתרופות שלקחתי לא ריפאו אותי, אלא רק העלימו את הסימפטומים והנציחו את המחלה. מבולבלים? גם אני הייתי מבולבלת לחלוטין. הרגשתי שמפריכים לי דפוסים שבהם האמנתי כל השנים…אז בואו נסביר הכול בצורה מסודרת.

בגוף שלנו מצטברת פסולת רעילה מהמזון שאנחנו אוכלים, ומתהליכים שקורים בתוך הגוף. הפסולת הזו מסוכנת לאדם, והגוף בוחר מאיפה לפלוט אותה. פריחה על העור לדוגמא, זו דרך של הגוף לפלוט רעילות, כמו גם נזלת, שלשול, הקאות, ליחה וכדו’.

כל סוגי ההפרשות הן דרך של הגוף לחזור לאיזון. למשל אדם שאכל מזון מקולקל אם המזון הזה נשאר במעיים זה מסוכן מאד כי כל רגע שיש רעילות במעיים, היא נספגת בזרם הדם, ומשם מגיעה למוח, ללב ולכל האיברים. אז מה גוף בריא יעשה? יפתח מיד שלשול חזק כדי לפלוט החוצה את הרעילות. אם אני אדכא את השלשול ע”י תרופות הרעילות תישאר בתוך הגוף ותרעיל את כל הדם והאיברים.

דוגמא נוספת: אדם עבר במקום בו נעשות עבודות בניה ושאף אבק לקנה הנשימה, גוף בריא ירצה לפלוט אותו ויפתח שיעול, לצורך העניין גם מוצרי חלב שמייצרים ליחה יכולים לגרום לשיעול. מטרת השיעול היא להוציא את הרעילות החוצה, ולכן השיעול הוא בעצם תהליך ההבראה של הגוף, אם אני אדכא את השיעול עם סירופ או תרופות, האבק או הליחה לא יצאו החוצה, ימשיכו להפריע לנשימה ויהפכו, לא עלינו, למחלה חמורה יותר.

כלומר מה שאנחנו רגילים להתייחס אליו כחולי (שלשול, שיעול, נזלת, פריחה) זה בעצם תהליך ההבראה של הגוף, ריפוי הוא תהליך פליטת פסולת. ומה שחשבנו שזו הרפואה- תרופות, זה בעצם מה שמונע מהרעילות לצאת ומנציח את המחלה.

הרעיון הזה מובא מאד יפה בברכת “אשר יצר,” שאותה אנו מברכים ביציאה מהשירותים.

בָּרוּךְ אַתָּה ה’ אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּחָכְמָה, וּבָרָא בוֹ נְקָבִים נְקָבִים, חֲלוּלִים חֲלוּלִים . גָּלוּי וְיָדוּעַ לִפְנֵי כִסֵּא כְבוֹדֶךָ, שֶׁאִם יִסָּתֵם אֶחָד מֵהֶם, אוֹ אִם יִפָּתֵח אֶחָד מֵהֶם, אִי אֶפְשַׁר לְהִתְקַיֵּם אַפִלּוּ שָׁעָה אֶחָת .
בָּרוּךְ אַתָּה יי, רוֹפֵא כָל בָּשָׂר וּמַפְלִיא לַעֲשׂוֹת:

מה יקרה לאדם שיסתמו לו את האף ולא יוכל לפלוט פחמן דו חמצני? או אדם שיסתמו לו את צינור השתן ולא יוכל לפלוט שתן? יקבל הרעלה וימות! הקב”ה שהוא רופא כל בשר, בחוכמתו ברא את הגוף שלנו עם פתחים חיוניים, שדרכם הגוף מפנה פסולת כל הזמן (שתן, צואה, עור, נשימה).

אם יש תובנה שחשוב לי שתצאו אתה מקריאת טור זה היא ההבנה שהפרשות היוצאות מהגוף הן חשובות ומסייעות לגוף לחזור לבריאות, ועל כן מסוכן מאד לעצור אותן באופן לא טבעי. אם מדובר במחלה אקוטית: לילד יש נזלת, פריחה, אתם משלשלים פתאום, מקיאים או נוצרת לכם ליחה, רצוי לאפשר לגוף לפלוט את הפסולת עד להקלה. אם מדובר במחלה כרונית שחוזרת על עצמה או מתמשכת כדאי לפנות לייעוץ אישי כדי לברר מהי הסיבה להצטברות הרעלים בגוף.

שבת שלום ולבריאות!


הכותבת הינה יועצת בריאות טבעית, מנחה סדנאות לבישול ומעבר לאורח חיים בריא. להערות ושאלות: [email protected].
להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ החינמית למתכונים ותכנים נוספים – הקליקו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
מכבי

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן