המועצה הארצית לתכנון ובניה דחתה את העררים שהגישו רשויות באזור ואישרה את תכני המתאר החדשה של ג’סר א-זרקא.
אור עקיבא יצאה מאוכזבת מהליך ההתנגדות – שכאמור הוסר. תושבי העיר הגישו הסתייגות לכך שבמסגרת התכנית של הכפר השכן יוקם אזור תעסוקה קלה ומלאכה שיכלול חניון לרכב כבד ויש אפשרות שגם יכלול תחנת מעבר לאשפה. באור עקיבא קמה דרישה כי החניון ותחנת המעבר יוקמו באזור הצפוני של צפון אור עקיבא, רחוק מקו סיום העיר, זאת כדי למנוע אפשרות שיהיה צמוד לצפון העיר ולאזור מאוכלס.
גם תושבי קיסריה הביעו התנגדות דומה ונדחו. לטענתם, הקמת תחנת המעבר תגרום למטרדים סביבתיים רבים, אך הוועדה קבעה כי התכנית מספקת הוראות הנוגעות לשמירה על איכות הסביבה.
במעגן מיכאל יש מי שדווקא יצאו מרוצים. תושבי הקיבוץ הסמוך לכפר דרשו למנוע את אפשרות הבנייה בחלק הדרומי של הקיבוץ סמוך לשמורת טבע נחל תנינים. בוועדה לתכנון ובניה הוחלט כי יש חשיבות לחיץ פתוח בין המתחם שצפוי להיבנות לבין השמורה.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/09/שכונת-היובל-55-1024x576.jpg?resize=800%2C450)