מחאת הגז: "עיר אוהלים" הוקמה באתר העבודות של נובל אנרג'י ליד זכרון יעקב ודורהמאבק נמשך במלוא הכוח: פעילי "שומרי הבית" ומטה מחאת הגז – המחאה נגד אסדות הגז בחוף הכרמל, הקימו הבוקר (שבת, 7.7) מאהל מחאה ובו עשרות אוהלים. המאהל נבנה על שטח ליד קיבוץ נחשולים ודור, ממזרח לכביש החוף 50  מ' צפונית למחלף זיכרון יעקב. על השטח אמור לקום מתקן של נובל אנרג'י, מפעילת פרויקט הקידוחים. 

בימים האחרונים כבר הגיע מידע כי ההכנות לאסדה מתקמדות, בנייתה מקודמת בחו"ל ותשתית צינורות ומתקנים ראשונית כבר מונחת בימים אלה בים עם הכנסה למתקן היבשתי בקיבוץ דור.

מחאת האוהלים בחוף דור-נחשולים. צילום: שומרי הבית

מתנגדי האסדה דורשים העתקת מיקומה ללב ים והזזת המתצקן היבשתי מריכוז אוכלוסיה. המתקן צפוי להיות באתר תחנת הכוח חגית, ליד זכרון יעקב ויקנעם. פעילי הארגון הקימו את עיר האוהלים כמחאה על תכנון הקמת אסדה לויתן בסמוך לחוף דור, והם קוראים לכל מי שבריאות הציבור בישראל חשובה לו לבוא עם אוהל ולהצטרף למאבק.

טל גונן, מיוזמי המאהל, ארגון שומרי הבית: "אסדת הגז של מאגר לוויתן לא תקום בסמוך לחוף דור אלא רק בעומק הים! אנחנו קוראים לכל תושב בישראל שלא מוכן שירעילו אותו לבוא ולהצטרף אלינו. די! נמאס לנו! אם מדינת ישראל לא שומרת עלינו אנחנו נשמור על עצמנו! הגענו הבוקר לאתר העבודות של נובל אנרג'י עם אוהלים ואין לנו כוונה לזוז מפה".

טל מוסיף: "המאבק להרחקת אסדות הגז מתנהל בחודשים האחרונים ועשרות אלפי תושבי ישראל נאבקים במטרה לשנות את תכנית הפיתוח המסוכנת של מאגר לוויתן, ותכניות דומות בעתיד, בדרישה למקם את אסדת הפקת הגז המזהמת במרחק של 120 ק"מ מהחוף כאסדה צפה מעל המאגר, כמקובל בעולם  ב- 97% מהמקרים של מאגרים במים עמוקים משנת 2010 ואילך. הקמת אסדות בקרבת חופי ישראל , מהוות מתקן פטרוכימי לניקוי הגז הגולמי, שעה שהן  משמשות לניקוי גז בעיקר עבור יצוא, מהווה סכנה בריאותית עד לסכנת מוות עבור כלל תושבי ישראל. זאת בשל הסכנות להרעלת מי השתייה המותפלים והדגה וכן לחורבן הים והחופים.

"לא נאפשר בשום אופן להרעיל את תושבי ישראל. מתוכננות בהמשך הדרך אסדות נוספות לאורך החוף הישראלי, על פי דברי שר האנרגיה. לא נאפשר לזה לקרות! נחריף את הפעולות והטון ונמשיך בפעולות המחאה ביתר שאת, עד שאסדות הגז תורחקנה לעומק הים והמאגרים יפותחו מעל בארות הקידוח כמקובל בעולם כולו, כדי להפחית ולהרחיק את הסכנות. אנו קוראים לכל תושבי ישראל לבוא ולתמוך במאבק הקיומי הזה, לטובת חייהם וחיי ילדיהם, וכן לחשוף מידע שיסייע לנו בחקירת הסיבות מאחורי הקלעים שהביאו לקירוב האסדה אל החוף, באופן חריג ותמוה כל כך.

"אנו קוראים לראש הממשלה לקחת אחריות כמי שאחראי על שלום תושבי ישראל, שיסייע לנו בדרישתנו מול השר שטייניץ – כשר האנרגיה, התשתיות והמים – הרחק את האסדות. אל תרעיל את תושבי ישראל. שמור על מי השתייה שלנו, שאתה אמון עליהם. צא ולמד על ההשלכות הבריאותיות והסביבתיות הדרמטיות של אסדות גז בעולם, במתווה הפיתוח שאתה מקדם. עשה זאת ממש עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי וייגרם נזק בנפש לתושבי ישראל. אני יוצא בקריאה דחופה למשטרת ישראל לחקור את הנסיבות שהביאו לקירוב אסדת לוויתן אל החוף". הוסיף גונן.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום


[fbcomments]

 

דרמה בחדרה: בן חיים ביטל את הסמכויות של אדרג'או, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השכונות

במכתב ששלח בן חיים, כתב לאדרג'או: "במהלך המלחמה, בתקופה כל כך קשה לעם ישראל, בחרת לעסוק בפוליטיקה זולה תוך ניסיון לגרוף הון פוליטי על חשבון עובדי עירייה מסורים שפועלים לילות כימים על מנת לתת את כל המענים הנדרשים לציבור בחדרה"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן