גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383
אין זה חדש שהבניינים של השכונות הוותיקות באור עקיבא (וכמובן בעוד מקומות בארץ) – בסכנת התמוטטות אם חלילה תתרחש רעידת אדמה בעוצמה גבוהה. אבל מה קורה ביום יום?
דיווח של התושבת רות בסוף יוני אל “המסר האדום” של “מגדלור ניוז”, הראה כי חלקים מבניינים בשכונת קנדי מתפוררים, במקרה הזה בלוק 662 – וזה עוד לפני רעידת אדמה.
“הבניין בו אני מתגוררת ממש מתפורר ואבנים גדולות נופלות. חשוב לי לציין שהבניין זה מתגוררים משפחות וזה ממש סכנת נפשות”, סיפרה התושבת. “ביקשתי שיטפלו בזה ללא הועיל”.
תושב אחר סיפר: “הבניינים פה כבר ישנים ומתפוררים. ברעידת אדמה חזרה הכל פה עלול להתמוטט ויהיה אסון”.
מביקור שערכנו במקום נצפו האבנים וחלקי קיר כשהן על הרצפה בדיוק כפי התיאור.
“מגדלור” ניסה לברר עם גורמים בעירייה מה עושים במצב כזה. חלק מהבניינים באור עקיבא כבר נכנסו לשיקום שכונות ותמ”א 38, אך מדובר נכון לעכשיו בבניינים בודדים. בניינים אחרים, ישנים ומתפוררים, עדיין לא בתוכנית והתושבים שבמתגוררים בהם חוששים לאסון.
הבניינים בהם התחילו בתקופה האחרונה עבודות הם בשכונת קנדי במספרים – 664, 665, 668 ו-669. בקרוב יחילו בשני בניינים נוספים – 195 ו -663.
גורמים בעירייה מסרו כי כל העת נעשה ניסיון להביא תקציב ממשרד השיכון לפרויקטים של חיזוק מבנים והניסיונות יימשכו לטובת כלל הבניינים.
למרות האמור – לא ברור כמה זמן ייקח לבניינים המתפוררים לראות את השיפוץ המיוחל, כאשר בינתיים הבניינים ממשיכים להתפורר.
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום