יעלה על הגל? אראל רוצה לחזור לעניינים בהזדמנות שייקבל מול קריית שמונה

איך שגלגל מסתובב לו. עד לפני שבועיים היו הפועל חיפה ועירוני קריית שמונה במצב בכי רע, אך מספר שינויים – חלקם קשורים להחלפת מאמנים וחלקם פשוט לשינוי גישה, הביאו את שתי הקבוצות במצב מצוין לקראת המשחק בצהריים בסמי עופר בינהן (15:00).

כאמור, הפועל חיפה מגיעה למשחק הזה לאחר ניצחון משכנע מאוד על הפועל ת"א (0:3) ואילו קריית שמונה, שפיטרה את מסאי דגו והביאה במקומו את קובי רפואה – השיגה ניצחון יקר ערך במחזור הקודם על הפועל רעננה (1:2).

לאתר הבית של הלייב – הקליקו >> http://bit.ly/31fOxRQ

כעת נותר לקבוצות להתרכז בהמשכיות. הפועל חיפה וקריית שמונה לא זוכרות מתי חיברו 2 ניצחונות רצוף, והיום יש להן הזדמנות נהדרת לעשות את זה במשג האוויר הסתווי של חיפה.

כעת נותר לקבוצות להתרכז בהמשכיות. הפועל חיפה וקריית שמונה לא זוכרות מתי חיברו 2 ניצחונות רצוף, והיום יש להן הזדמנות נהדרת לעשות את זה במשג האוויר הסתווי של חיפה.

להפועל חיפה יש לא מעט כאבי ראש לקראת המשחק בחוליית ההגנה. בן והבה, ניקולא גולן וגיא משפתי פצועים ומורחקים ולא יעמדו לרשותו של סילבס. מי שימלאו את החסר יהיו לירן סרדל, שהפך להיות שחקן הרכב, וגם גל אראל – שנכנס כמחליף בשבוע שעבר ועשה עבודה טובה. אבל האם זה מספיק?

אראל סובל כבר חודשים ארוכים מיכולת פושרת ולא מצליח לשחזר את התקופות הטובות שלו. בעבר, ידע לשלב לחימה עם טכניקה סבירה ויציאה קדימה, מה שהיה מסייע מאוד לחיפה בפן הקבוצתי ואפילו בפן האישי – כאשר הוא היה כובש לא מעט שערים.

בחודשים האחרונים חלה נסיגה גדולה ביכולתו של הקשר, וכל משחק אליו התייצב הסתיים במפח נפש, במיוחד מצד האוהדים, שראו אותו לא מדויק ועושה הרבה טעויות שלעיתים עלו לקבוצה ביוקר.

אם משווים בין אראל לסרדל למשל, רואים שהשני עשה בהחלט קפיצת מדרגה משמעותית בשנתיים האחרונות, בעוד אראל נותר במקום. מתחילת העונה (שמונה מחזורים), לסרדל יש כבר 724 דקות, בישול אחד, 6 איומים לשער, 6 ניסיונות למסירות מפתח ו-349 מסירות מדויקות.

אראל, תמיד היה בעל אוריינטציה התקפית יותר ומוביל על סרדל באיומים מתוך הרחבה (6 לעומת 4) אך שיחק הרבה פחות דקות (213) וגם מסר הרבה פחות מסירות מדויקות (86) – הלחם והחמאה של קשר אחורי שאמור לבנות מהלכים. היום, צפוי אראל לעלות ולשחק וזו ההזדמנות שלו לחזור לעניינים.

מהצד השני, קריית שמונה תהנה מסגל כמעט מלא למשחק מלבד גל שיש הפצוע. רפואה ימשיך לעלות עם ג'יימס אדני המצוין בקישור והחלוץ קיליאן שרידאן, ששווה גול אחד לפחות כל משחק. גם סילאס דה סילבה הבלם, יכול לרשום לעצמו וי לאחר שמשחק הקודם הצטיין עם מספר התיקולים המוצלחים הגבוה בליגה.

אם השלושה יצטיינו היום, לחיפה יהיו בעיות קשות והקרייה יכולה בהחלט לעקוץ ולחזור הביתה עם שלוש הנקודות.

[blog_news title="עוד על הפועל חיפה" style="" count="5" category="הפועל-חיפה-לייב" category_multi="" excerpt="0" link="" link_title=""]

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן