סופית: בית הדין של הליכוד דחה את עתירת יוסיפוב, יעקב אדרי הוא מועמד הליכוד לבחירות באור עקיבא

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 26.9.18, 19:40 [עדכון ראשון: 6.9.18, 18:43]


בית הדין של תנועת הליכוד קבע כי יעקב אדרי יהיה המועמד של תנועת הליכוד לראשות העיר. זאת לאחר שהדבר נקבע בתחילת החודש, אך המועמד שמחה יוסיפוב עתר נגד ההחלטה. בדיון שהתקיים היום, נדחתה העתירה – ואדרי הוא יהיה המתמודד של הליכוד לראשות עיריית אור עקיבא.

היום נודע כי צפויות להיות התפתחויות וחבירות של מועמדים אחרים לשמחה יוסיפוב, אך הדבר טרם אושר באופן רישמי וצפוי להתברר בימים הקרובים.

עורך דינו של יוסיפוב מסר כי "אכן הערעור על פסק הדין נדחה, אך בית הדין העליון קבל עקרונית את הטענות, אך נמק את החלטתו בעובדה כי לא ניתן לקיים פריימריז ערב מועד הרישום וכי מדובר בראש עיר מכהן”.

ראש העירייה המכהן והמתמודד לראשות בבחירות הקרובות אדרי, כתב בהודעה מטעמו בתחילת החודש כי "עתירתו של שמחה יוסיפוב נדחתה על ידי הרכב בית הדין אשר קבע שהפריימריז היו תקינים ואני הוא המועמד של התנועה לראשות העיר”.

כזכור, בחודש אוגוסט התקיימו הפריימריז – הבחירות הפנימיות באור עקיבא לליכוד. אדרי זכה בבחירות אלו בפער של 3 קולות. יוסיפוב עתר לבית הדין לאחר שלדבריו, רשימת ספר הבוחרים המעודכן פורסם בבוקר ההצבעה, מספר שעות מועט לפני תחילתה.

מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות

עורך הדין שייצג את יוסיפוב בהליך, כתב בתגובה להודעתו של אדרי בתחילת החודש: "מר יעקב אדרי היקר, בית הדין נמנע מפורשות מדיון בטענותיו של מר שמחה יוסיפוב רק בגלל פחד מתקדים בתנועה ובכלל. דיון בחמישה אולי יעזור אם לא, אז מחוזי חיפה בטוח יעזור. הצדק יצא ויהיה יפה שבעתיים בימים שבין כסא לעשור… הצלחה של כל אחד מכם טובה לכולנו ומי ייתן ומעז ייצא מתוק”.