סיור עם משרד הפנים ונציגי בנימינה ואור עקיבא התקיים בנושא מרכז המסחר בברניצקי

סיור עם משרד הפנים ונציגי בנימינה ואור עקיבא התקיים בנושא מרכז המסחר בברניצקי

-

מגדלור-פיד ♋הנהלת מועצת בנימינה-גבעת עדה קיימה לפני מספר ימים מפגש וסיור שטח עם הוועדה הגאוגרפית של משרד הפנים, בנושא חלוקת הכנסות באזורי המסחר והתעסוקה של אור עקיבא שנלקחו בעבר מבנימינה. בפגישה השתתפו יו”ר הועדה עמרם קאלג’י, ראשי המועצות בנימינה גבעת עדה, אור עקיבא וג’אסר אזרקא. הנהלת המועצה הציגה את צרכי המושבות ואת חשיבות ההכנסות משטח מסחר ותעסוקה לאיתנות הכלכלית של הרשות.

בשנת 2010 אישר שר הפנים וסגן ראש הממשלה דאג, אלי ישי, צו להרחבת שטחה המוניציפאלי של אור עקיבא, בהתאם להמלצת מנכ”ל משרד הפנים. אור עקיבא, ביקשה בזמנו להרחיב את תחום שיפוטה על מנת להרחיב את אזור התעסוקה הקיים ולפתח אזורי מגורים, נופש ופנאי.

צילום: המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה

מנכ”ל משרד הפנים אז, רו”ח גבריאל מימון, המליץ לשר לקבל את המלצות הועדה ולהעביר מהמועצה המקומית בנימינה- גבעת עדה לאור עקיבא שטח בהיקף של כ- 1,000 דונם, שמחציתו מיועדת למגורים, כרבע ממנו לפנאי וכרבע לתעסוקה. הועדה קבעה שיש להעביר את השטח לאור עקיבא מכיוון שהינו חלק מהמרקם העירוני של אור עקיבא, בהתאם לתוכנית המתאר האזורית, תמ”א 35.

השטח מופרד מבנימינה בשטח ירוק, גובל בשטחה הבנוי של אור עקיבא ומיועד לפיתוח עירוני בהתאם לתוכנית המתאר המחוזית, תמ”מ 6. בעקבות המהלך קמה התנגדות של בנימינה שלא הסכימה להעברה ובהמשך דרשה כספים המגיעים לה לטענתה – משטחי התעסוקה שבמקום.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-המושבות” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

– להסיר בידיעות על אור עקיבא


[blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

196290cookie-checkסיור עם משרד הפנים ונציגי בנימינה ואור עקיבא התקיים בנושא מרכז המסחר בברניצקי

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות