עפרה פוקס, אלמנתו של אהוד מנור, בראיון במעריב: “דווקא בבנימינה לא טרחו להנציחו כראוי”

עפרה פוקס, אלמנתו של אהוד מנור, בראיון במעריב: “דווקא בבנימינה לא טרחו להנציחו כראוי”

-

מגדלור-פיד ♋מופע מחווה לפיזמונאי אהוד מנור ז”ל בשם “אין לי ארץ אחרת – מחווה לאהוד מנור” עם אנסמבל גלעד אפרת יעלה במסגרת סוף שבוע “שביל ישראל” שיתקיים במלון פסטורל בכפר בלום ב-7-9 בפברואר.

באתר “מעריב” העלו בשבוע האחרון ראיון עם אלמנתו של מנור – עפרה פוקס, שדיברה גם על מפעל ההנצחה שעשתה לבעלה.

אהוד מנור – צילום: נחום עסיס, ויקיפדיה

בין היתר התייחסה פוקס להנצחת שמו של מנור בת”א ובבנימינה. “בתל אביב – שבה הוא התגורר – אישרו רחוב על שמו, אבל עדיין לא מצאו את הרחוב עצמו”, אמרה לכתב ‘מעריב’ – תומר קרן.

“אני מאמינה ומקווה שזה יקרה בקרוב. אני מבטיחה לך שזו לא תהיה סמטה. דווקא בבנימינה, שם הוא גדל ויצר, לא טרחו להנציח אותו כראוי. עשו כיכרות עם קטעי שירה ולמטה כתבו בקטן: ‘כתב אהוד מנור’. אני שואלת אותך: זה רציני? הכיכרות מאוד יפים אבל זה לא מספיק. ככה מנציחים אדם שמזוהה עם בנימינה…?”.

פוקס נשאלה מה אהוד היה חושב על המדינה אילו היה חי היום. “אהוד היה איש מאוד אופטימי מטבעו, אבל אני מניחה שלאור מה שקורה במדינה שלנו הוא היה מאוד מיואש”, אמרה והוסיפה: “[…] להגיד לך שהוא מאושר ממה שקורה פה ביחס לזכויות אדם? לא. הוא היה הומני ואהב אנשים. הוא לא רצה שיהיה רע לאף אחד”.

לשאלה למה את הכי מתגעגעת בו – ענתה: “זה געגוע בלתי פוסק. אני מתגעגעת לכישרון העצום שלו. לאהוד לא הייתה תכנית להיות פזמונאי. הוא כתב כמה קטעים על בנימינה לפני שהוא פגש אותי. ביקשתי ממנו שיכתוב לי שיר, וזה היה השיר הראשון שלו: ‘האור בעיניך'”.

תגובת עיריית תל אביב ומועצת בנימינה לא נמסרה לאתר במועד פרסום הידיעה. הראיון המלא עם עפרה פוקס פורסם באתר מעריב.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן