מבית

מבית

חשבונות וואטסאפ של ישראלים נפרצו: מערך הסייבר יצא בהודעהבמערך הסייבר של ישראל הוציאו לפני מספר שעות הודעה במסגרתה נטען כי ישנם דיווחים על פריצות לחשבונות וואטסאפ של ישראלים.

 

“בשעות האחרונות קיבלנו מספר דיווחים אודות פריצות לחשבונות WhatsApp פרטיים. אחת הדרכים להשתלטות על חשבון WhatsApp הנה על ידי פריצה למשיבון הסלולרי של הלקוח – אם אתם משתמשים בתא קולי, מומלץ לשנות בהקדם את ססמת ברירת המחדל. אם אינכם משתמשים בו, מומלץ לבטלו.

“בנוסף, מומלץ להפעיל את האפשרות לאימות דו-שלבי באפליקציית ה- WhatsApp . ניתן להפעילה באמצעות בחירה בתפריט הגדרות -> חשבון -> אימות דו-שלבי. לכל מידע נוסף ניתן לפנות אלינו למוקד הלאומי לניהול אירועי סייבר ל-9344*”.

 

איך זה עובד? באתר ג’ירפה סיפרו כי “לכל מי שיש טלפון סלולרי שמשויך לחברת סלולר ישראלית יש גם תא קולי, גם אם לא ביקש אותו. קיימת אפשרות לגשת לתא הקולי מהטלפון שמשויך אליו, וגם מטלפונים אחרים כברירת מחדל. בנוסף לכך מוגדרת תמיד סיסמת ברירת מחדל שהיא בדרך כלל 0000 או 1234 או 1111.

 

“כך ניתן להתקשר לטלפון ולבדוק אם יש לו מענה קולי באמצעות חיוג לכוכבית 151 ואז מספר הטלפון. לאחר מכן מתזמנים את ההתקפה לשעה שבה הקורבן יהיה לא זמין בסבירות גבוהה, כמו באמצע הלילה. לאחר שהקורבן לא עונה ומוקלטת ההודעה הקולית עם הסיסמה החד פעמית, התוקף מיד משתמש בה כדי להעביר את החשבון וואטסאפ לשליטתו”.


דילוג לתוכן