מבית

מבית

תביעה: ביקשה ניתוח להקטנת חזה – ונותרה עם צלקות עמוקות ועיוותים [רחבי הרשת]

אילוסטרציה. לתמונה אין קשר לידיעה

מכבי

לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה לאחרונה תביעה בשמה של צעירה (24) שפנתה לניתוח אסתטי להקטנת שדיה, על מנת להתאימם לפרופורציות גופה ונותרה עם נזקים קשים.

על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עוה”ד רן שפירא ועוה”ד ספי קלו ממשרד אלמוג – שפירא, פנתה הצעירה מהמרכז לאחד ממכוני האסתטיקה ובבדיקה מקדימה שנערכה לה צוין כי שדיה סימטריים.

על פי התביעה, הרופא המנתח נמנע מלצלם את חזה האישה בטרם הניתוח – וזאת בניגוד לפרקטיקה הרפואית הנהוגה. הרופא אף סיכם את הבדיקה והניתוח שערך לצעירה בכתב יד בלתי קריא.

לדברי עו”ד שפירא, כשבוע לאחר הניתוח החלה הצעירה להתלונן על הפרשות משדיה, ועל תחושה של שדיים גדולים ונפולים. לדבריו, בביקורת שערך הרופא המנתח למטופלת, שאף אותה סיכם בכתב יד בלתי קריא – הוא הורה לה להמשיך למרוח משחה, ולכסות את החתכים בפדים רפואיים.

על פי התביעה, למרות שמילאה אחר הוראות הרופא, הפצעים מיאנו מלהירפא, והיא שבה אליו עוד פעמיים נוספות לביקורת, כשבכל פעם הוא חוזר על הוראותיו, ומסכם את הפגישה בכתב יד בלתי קריא.

לדברי עו”ד שפירא, לאחר מספר חודשים, נדהמה הצעירה לגלות כי שדיה הפכו למעוותים, ומעוטרים בצלקות רבות ומכוערות.

פרופ’ אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי הצלקות מהן סובלת הצעירה מעידות על נמק מתמשך שלא טופל כיאות. כמו כן, קובע פרופ’ וינקלר, כי צורתם של שדיה והא-סימטריה ביניהם מעידים כי הניתוח לא תוכנן כהלכה או שבוצע בחוסר מקצועיות.

פרופ’ וינקלר מעריך את נכותה האסתטית של הצעירה בשיעור של 20% – ומציין כי בכדי לחזור וליהנות ממראה אסתטי, לא יהיה לה מנוס מלעבור ניתוח מתקן.

לדברי עו”ד שפירא, כתוצאה מהניתוח החלה הצעירה לסבול מחרדות ומדיכאון, היא מתביישת בגופה, ממעטת לצאת לרחוב, חדלה מלרחוץ בים או בבריכה, והדבר משליך על יחסיה האינטימיים והקשרים החברתיים אותם היא רוקמת.

בימים אלה הגיש עו”ד שפירא, בשם הצעירה, תביעה נגד הרופא המנתח ונגד המכון המנתח בסכום המקסימלי שבסמכות בית המשפט (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל-אביב.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 


דילוג לתוכן