4 נקודות אחרי הניצחון על מכבי פ"ת: מקסים, קדוש וגם על ההגנה

מאת: לירן טטרו, 12.1.19, 20:10

הפועל חיפה התפוצצה. אחרי השבוע הקשה שחלף על המועדון בעיקר בצדדים הפחות מקצועיים, הגיעה הקבוצה למשחק מול מכבי פ”ת ושמה לה רביעייה לרשת. זה הסתיים ב-1:4 לחיפה והתפרקות של מכבי פ”ת.

ומה היה לנו במשחק הזה? הרבה דברים ואלה העיקריים שלנו-

  1. מקסים פלקושצ’נקו. כבר בפתיחת המשחק, בנגיעה הראשונה שלו בכדור, קיבל מקסים פלקשצ’נקו הצעיר שריקות בוז מהקהל האדום ביציע המזרחי. השחקן הצעיר, ששמו נקשר השבוע למעבר אפשרי ליריבה העירונית – מצא את עצמו בעין הסערה על אף שטרם נודע מה יקרה איתו.

מקורות ידעו לספר כי בטרם החל המשחק, לאחר החימום, נכנס מקסים לחדר ההלבשה עם פנים מעט נפולות, אז זכה לעידוד מאנשי הצוות של המועדון. העובדה כי עלה לשחק היום בהרכב הראשון למרות הכל, מראה כי המועדון וגם מימר מחזיקים מפלקושצ’נקו, על אף מצבו העדין.

 

  1. רן קדוש.

אחרי סאגת שטקוס שחתם בבית”ר ירשלים לעונה הבאה, החליט שרון מימר יחד עם הצוות המקצועי לתת לליטאי שבוע של מנוחה והושבה בספסל, וזה למעשה אחד ממשחקי הליגה הבודדים שהחמיץ שטקוס עד היום מאז הגיע לכאן לפני שנה וחצי.

הדעות לגבי ספסולו בקרב הפרשנים היה שנוי במחלוקת, אך בכל מקרה, מי שקיבל את המושכות הוא רן קדוש, כשלדעת רבים מדובר בשוער ראוי לעמוד בשער של הקבוצה. כבר בדקה ה-4 ראה קדוש את הכדור של בריבו נוחת ברשת והחשש היה כי יקבל חוסר ביטחון. בהמשך ניכר כי הוא קצת לקה בכדורי הגובה אך בסך הכל השרה ביטחון על ההגנה ויהיה מעניין לראות מה יקרה השבוע בגזרת השוערים בקבוצה.
  1. ההגנה. משהו לא טוב קורה להגנה של חיפה העונה. בשנה שעברה זו הייתה הגנה מעולה, שנחלשה מאוד השנה. גם פציעתו של ניסו קפילוטו לא תרמה למצב והקבוצה סופגת כמעט בכל משחק וסך הכל 25 שערים עד כה, הקבוצה השלישית בספיגות בליגה. בעוד בהפועל חיפה חשבו בתחילת העונה כי החולייה החלשה היה דווקא ההתקפה, המצב השתנה לגמרי וכעת הדגש עובר לחוליית ההגנה.

 

  1. הולכים אחורה אחרי הגול. תופעה מעצבנת שהרבה פעמים עולה להפועל חיפה בצרות. גם היום, לאחר שעבר השיוויון של פלקושצ’נקו, הלכה חיפה לאחור בבמשך כ-20 דקות לא הגיעה כלל לרחבת פ”ת. לא ברור למה זה קורה בתדירות שכזו אבל ללא ספק שבמועדון יהיו חייבים לטפל בחלק המנטלי של אחרי שערים. התנהלות נכונה