רצח רבין: “כולם שוכחים והמילים הקשות נזרקות לאוויר והאלימות גואה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

רצח רבין: “כולם שוכחים והמילים הקשות נזרקות לאוויר והאלימות גואה”

-

מגדלור-פיד ♋23 שנים אחרי, חל היום יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז”ל. מי שזוכר היטב את אותם ימים הוא רכז הנוער בבנימינה-גבעת עדה, יאיר גרינברג, שפתח את הבוקר בפרסום קטע קצר, על התקופה ההיא ועל מבט להיום. 

“אני זוכר היטב את התקופה שקדמה לרצח רבין”, כתב גרינברג. “הייתי בן 13 וחצי. האווירה היתה טעונה מאוד, פיגועים, פחד והרבה אלימות. לקרוא לאדם “בוגד”, “אויב”, לאחל למותו – היה עניין שבשגרה. זה אפילו לא היה מוזר. ואז הרצח. וההלם שאחריו. וההאשמות על ההסתה. ומעגלי השיח. וכולם בוכים ומתנצלים.

“אתם יודעים מה הכי מבאס? שעובר הזמן וכולם שוכחים והמילים הקשות נזרקות לאוויר והאלימות גואה והיום 23 שנים אחרי כאילו כלום לא השתנה.

“אז איך מביאים שינוי? משנים את עצמנו. אנחנו צריכים לדאוג שאנחנו לא מתנהגים באלימות הזו ולגנות כל אלימות בסביבה שלנו. לאט לאט, עוד אדם ועוד אדם – ואולי עוד 23 שנים יהיה לנו נעים יותר בכבישים, בתור לסופר, בעלייה לאוטובוס, ובפוסטים ובטוקבקים ברשת”.

206330cookie-checkרצח רבין: “כולם שוכחים והמילים הקשות נזרקות לאוויר והאלימות גואה”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

תביעת מיליונים: התנגשה בדלת הזכוכית של חנות בקניון, וסובלת מנזקים קשים עקב זעזוע המוח בו לקתה

על פי התביעה, מאז התאונה בה התנגשה בחלון ראווה בחנות בקניון שבעת הכוכבים, מתקשה האישה לתפקד בעבודתה ובחייה, מפני שהחלה לסבול מכאבי ראש תמידיים, מסחרחורות, המלוות בעילפון, מהפרעת שינה קשה והפרעות קוגניטיביות, ורגשיות שלא סבלה מהן טרם התאונה

לידיעה המלאה

 

 

דילוג לתוכן