מאז תחילת המלחמה: פציעות עור מרובות עקב הקרבות מטופלות בשיטה מתקדמת בביה"ח כרמל

שיטה מתקדמת לטיפול בפציעות עור החוסכת השתלת עור מיושמת במרכז הרפואי כרמל. השיטה יושמה בכרמל בהצלחה בטיפול בחיילים ובפצועים שהגיעו לכרמל משדה הקרב ומהאירוע הקשה ברעים. פרופ' ירון הר- שי מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בכרמל: " ניתן ליישם את השיטה בכל בתי החולים בארץ עם שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד".

מאז פרוץ המלחמה מופנים אל בתי החולים נפגעים רבים עם פציעות חודרות בעור עקב ירי ורסיסים וכן פצועים רבים מנפילות טילים ופגיעות בעורף.

טיפול בפציעות עור כרמל |  דוברות כרמל

פרופ' ירון הר שי ,מנהל המחלקות לכירורגיה פלסטית במרכזים הרפואיים כרמל ולין של הכללית ומי שנחשב כבעל שם עולמי בתחום הטיפול בבעיות ופציעות בעור מעדכן כי "במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז רפואי כרמל יישמו לאחרונה בהצלחה שיטת טיפול המבוססת על התכונות הויסקואלסטיות של העור על מטופלים שנפצעו במסיבה ברעים ובקרב בעוטף עזה אשר סבלו מפצעי ירי שגרמו לחסר ברקמה רכה ועור בגפיים התחתונות".

פרופ' הר -שי מסביר כי לעור ישנן תכונות ויסקואלסטיות המאפשרות למתוח אותו לסגירת פצעים עם חסר עור. על ידי הפעלת מתח קבוע ניתן לקרב את שולי העור ולסגור את הפצעים באופן ראשוני ללא צורך בהשתלות עור.

את הטיפול מבצעים מנתחים פלסטיים בחדר ניתוח בהרדמה כללית לאחר הטריית הפצעים וקבלת רקמה בריאה. במהלך הניתוח הקצר יחסית מוחדרים משני צדדי החסר לתוך רקמת העור חוטי פלדה (K-WIRE) שמטרתם להפחית את המתח על שולי העור בעת התפירה, ואשר קורבו אחד לשני על ידי תפרים אשר חובקים את חוטי הפלדה עד לסגירה מלאה של חסר העור. בסיום הניתוח חוטי הפלדה הוצאו והתפרים הוסרו לאחר כשלושה שבועות.

פרופ' הר -שי מציין כי לשיטה יתרונות רבים עבור הפצועים והנפגעים.
השיטה מקצרת את זמן האשפוז, מאפשרת שיקום מהיר יותר, מונעת את הצורך בהשתלת עור וצלקת בשטח תורם העור והתוצאה האסתטית טובה מאד.
עוד מציין פרופ' הר -שי כי בכל בית חולים ישנם חוטי פלדה שניתן להשתמש בהם לניתוח זה ומנתחים פלסטיים בעלי הכשרה ומיומנות להטמעת שיטה זו.

פצועי המלחמה שטופלו בכרמל בשיטת המתיחה והתפירה החלימו בהצלחה ושוחררו להמשך טיפול בקהילה ובבית עם תוצאות אסתטיות טובות מאוד ושביעות רצון רבה.

סגיב כהן מפרדס חנה-כרכור בשני שירים חדשים – עם משפחות החטופים ועם אביבה אבידן: "זו מלחמת אין ברירה שלא בחרנו בה" (וידאו)

"גיבור של מלחמה" הוא טקסט מפלח את הלב, של הורים ששולחים את בנם למלחמה ביודעין שהוא עלול לההרג | כהן: "הפחד ממה שיקרה והאכזבה ממה שקרה מתכנסים לכדי תפילת תחנונים לאל"

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן