לזכרם: גן עוז ופארק זוהר לזכר שני חללי צה”ל בפרדס חנה-כרכור עברו מתיחת פנים

שתי פינות חמד לזכר נופלים תושבי המושבה פרדס חנה- כרכור, עברו בחודשים האחרונים מתיחת פנים משמעותית בשיתוף הקהילה והמועצה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לזכרם: גן עוז ופארק זוהר לזכר שני חללי צה”ל בפרדס חנה-כרכור עברו מתיחת פנים

שתי פינות חמד לזכר נופלים תושבי המושבה פרדס חנה- כרכור, עברו בחודשים האחרונים מתיחת פנים משמעותית בשיתוף הקהילה והמועצה

מגדלור-פיד ♋

גן עוז (רחוב גן עוז בפרדס חנה)- הוקם על ידי שמואל פרנקל, ששכל את בנו מיכאל בקרבות תש”ח

מיכאל ביהם, שנקרא על שמו של דודו מיכאל ז”ל מספר על “גן עוז”, גן זיכרון שהוקם לזכרו של מיכאל פרנקל ז”ל שנהרג למרגלות הרי אפריים ב- 3.11.48 ולזכר 8 מחבריו. הגן הוקם ע”י אביו ד”ר שמואל פרנקל ז”ל ממייסדי פרד חנה ושכונת מגד הוותיקה.

מיכאל ביהם (שנקרא על שמו של דודו מיכאל ז”ל) עורך טקס זיכרון בגן עוז מדי שנה בשיתוף מועצת פרדס חנה. השנה טופח הגן בהמון כבוד. “אנו המשפחה השכולה, מודים על כך ובשיתוף ב”ס אלונים שמכינים את תוכן הטקס עם התלמידים, הטקס מרשים ומרגש ומשתתפים ונוכחים בו כל המשפחות השכולות וותיקי פרדס-חנה ונציגי ציבור”, אמרו במשפחה.

“אני כנכדו של שמואל פרנקל שהקים את הגן בזיעת כאבו כשהייתי ילד וליוויתי אותו בשתילת העצים והצמחים, מאוד חשוב לי לשמר את המורשת של סבי ואת כבודם של הנופלים כשבניהם דודי מיכאל פרנקל ז”ל”.

     

פארק זוהר (ברחוב שאננים בכרכור)- הוקם לזכרו של זהר חלמיש בן נרקיס ואסף

אסף חלמיש, אביו של זהר חלמיש מספר על “פארק זהר”, הפארק הוקם ב 2003 כפארק זיכרון לזהר חלמיש. הפארק הוקם ע”י מאות חברים ומתנדבים, כולל אנשי השכונה, בית הספר היסודי שנמצא בסמוך לפארק ובית הספר עין עירון, חיילי עורב צנחנים וחברות ויחידים רבים.

הפארק ניפתח ב 18 למאי 2003 – יום הזיכרון העשירי לנפילתו של זהר. בפתיחה החגיגית השתתפו הגיבעטרון שהופיעו לפני מאות משתתפים. זהר נולד וגדל בקיבוץ מעגן מיכאל. התגייס לחיל האוויר אך נשר מקורס הטייס והוצב לשירות בתור קצין סיוע ארטילרי בחטיבה המזרחית בדרום לבנון.

ב-18 למאי 1993 יצא זוהר, יחד עם צוות של עורב צנחנים, למארב חודר שנועד למנוע מכוחות החיזבאללה לפגע בישובי הגליל. בחילופי האש נהרג זהר. ביומן שמצאנו לאחר מותו, כתב זהר בין היתר:
“על קברי יצמחו חזזיות ירוקות
ופרחי בר צבעונים מסביב.
דמי יצמיח שושנים אדומות
וכאבי שירי ערש לילדכם…”

מילים אלו שכתב שנה לפני גיוסו, הביאו אותנו להקים פארק ירוק ופורח לזכרו. המועצה וכן תושבי השכונה, נרתמו לטפח ולשמר את הגן.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן