נשיא הכבוד של ארגון תורמי הדם, שמעון רידליך, נבחר ליקיר המושבה זיכרון יעקבלאחרונה התקיים טקס יקיר המושבה זיכרון יעקב 2018 וטקס ההצדעה למתנדבים מצטיינים במושבה. כחלק מהטקס הוענקה תעודת הערכה לשמעון רידליך, נשיא כבוד של ארגון תורמי הדם בישראל על תרומתו רבת השנים שבמהלכן עוסק בפעילות קהילתית התנדבותית רבה בזכרון יעקב ורואה בכך שליחות חיים.

 

רידליך יזם והוציא לפועל מגוון פעולות ומסגרות להתרמת דם בהן מסורת התרמות דם מיוחדות שמתקיימת 23 שנים בשני מועדים בשנה, ערב יום הכיפורים וביום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה והשנה לראשונה גם בחג החנוכה. במהלך 23 השנים בהן מתקיימות התרמות הדם המיוחדות, נאספו בזיכרון יעקב אלפי מנות דם ששימשו להצלת חייהם של אלפים רבים.

רידליך || צילום: דוברות מד"א

במהלך הטקס נישאו דברי ברכה ע"י ראש המועצה זיו דשא שהעניק לרידליך מגן ההוקרה עליו נכתב: "על תרומה מיוחדת לקהילה בפרויקט מציל חיים. פעמים בשנה, ביום כיפור וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה, מארגן ימי התרמת דם.

"פעולה זו מסייעת רבות לבנק הדם ומאפשרת הצלת חיים, טיפול בחולים ופצועים. שמעון רותם בעלי עסקים לתמיכה באירועים אלה. כמות התורמים והתורמות לפעילות מצילה חיים זו עולה משנה לשנה, פועל להרחבת מועדי תרומות הדם".

 

סמנכ"ל שירותי הדם במד"א פרופ' אילת שנער: "שמעון רדליך אדם מיוחד שבמהלך התנדבותו תורם רבות לקידום תרומות הדם במדינת ישראל, החל בפעילותו להנחיל את חשיבות תרומות הדם כבר בקרב תלמידי התיכון ברחבי הארץ מחד ומאידך בפעילותו לאפשר לאוכלוסייה הבוגרת מעל גיל 65 להמשיך ולתרום דם. שמעון אינו רק דורש אלא גם מקיים ומהווה דוגמא אישית בכך שהוא עצמו תרם למעלה מ- 220 מנות דם במשך חייו ועוד זרועו נטויה".

 מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני מברך את שמעון רדליך על קבלת אות יקיר המושבה זכרון יעקב. שמעון שם לעצמו כמטרה לפעול למען תרומות הדם המצילות חיים ועושה זאת בדבקות, בנחישות ובהתמדה במשך עשרות שנים. אין ראוי ממנו לקבל את אות יקיר המושבה זכרון יעקב, עיר מגוריו, שם דואג בכל שנה לגייס מאות תורמי דם שבעזרתם מצילים את חייהם של אלפים. שמעון הוא דוגמא ומופת להון האנושי המוביל את מד"א בעשייה בקהילות השונות למען בריאות הציבור והצלת חיים במדינת ישראל".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-

החילונים באור עקיבא מאוכזבים: זו ההחלטה על פעילות מסעדות, בתי קפה, גלידריות ומאפיות בשבת

בעקבות פתיחת בית עסק בשכונת אור ים בשבת האחרונה, מליאת המועצה דנה בחוק העזר העירוני: "צריך לשמור על הסטטוס קוו" | התיקון אושר ברוב גדול | חבר המועצה משה ביטון, נמנע: "בעל עסק שרוצה לפתוח בשבת, מה זה מפריע אם זה בקצה הדרומי של העיר?"

קרא עוד »

צו 8 בחינוך: מה עושים בימים אלה תלמידי ומורי אמית האופק באור עקיבא?

ממסמך עם תמצית מידע מודיעיני חסוי שהעבירה הפרקליטות בימים האחרונים לסנגורים בתיק צביקה גנדלמן, ראש העיר המושעה של חדרה, נודע כי המשטרה הדביקה ברוגלה את הנייד של בת זוגו מורן שגב, "ושאבה ממנו מידע שחרג מהצו השיפוטי". כך מפרסם העיתון "כלכליסט". 

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן