חדרה תקבל תקציב ממשלתי להתחדשות עירונית: פוטנציאל של 20-30 אלף ש”ח ליח”ד

חדרה  בין הערים שיקבלו תקציב להתחדשות עירונית ממשרד השיכון * על פי ההסכם שנחתם באופן חגיגי בסוף השבוע, חדרה, יחד עם עוד 11 רשויות מקומיות תקבל תקצוב מהמדינה לקידום תהליכי התחדשות עירונית, על פי פוטנציאל של בין 20-30 אלף ₪ ליחידת דיור

חדרה תקבל תקציב ממשלתי להתחדשות עירונית: פוטנציאל של 20-30 אלף ש”ח ליח”ד

חדרה  בין הערים שיקבלו תקציב להתחדשות עירונית ממשרד השיכון * על פי ההסכם שנחתם באופן חגיגי בסוף השבוע, חדרה, יחד עם עוד 11 רשויות מקומיות תקבל תקצוב מהמדינה לקידום תהליכי התחדשות עירונית, על פי פוטנציאל של בין 20-30 אלף ₪ ליחידת דיור

מגדלור-פיד ♋


ביום חמישי חתמו 12 רשויות מקומיות על הסכם מסגרת להתחדשות עירונית מול משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית. כפי שכבר פורסם בעבר, על פי ההסכם בהיקף כולל של 440 מיליון שקל יקבלו הרשויות המקומיות מימון של 20 -30 אלף שקלים לכל היתר שיוצא יחידת דיור בהתחדשות עירונית במהלך 5 השנים הקרובות. בין הרשויות שחתמו על ההסכם – חדרה, ירושלים, לוד, בת ים, קריית אונו, חיפה, נתניה, גבעתיים, רמת גן, אשדוד, בית שמש וקריית ים.

על פי ההסכם צריכה הרשות המקומית להוציא היתרי בניה ל-600 יחידות דיור מינימום בשנה ול-3500 יחדות ב 5 שנים. אז היא עומדת בקריטריונים של ההסכם ותקבל את המימון העומד על פי הערכה על כ50-75 מיליון שקלים ל 5 שנים. “המימון יאפשר להסיר חסם משמעותי להתקדמות של פרויקטים להתחדשות עירונית. תהליכים של התחדשות עירונית, הכרוכים בתוספת בינוי ובתוספת אוכלוסייה בתחומי הרשות המקומית, מחייבים מתן מענה לצורכי ציבור. ההסכמים פותרים מצב של היעדר משאבים מספיקים בידי הרשויות המקומיות למימון צורכי הציבור, ובמיוחד במקומות שבהם יש פטור מהיטל השבחה למגורים”. כך אמר, אלעזר במברגר, ראש הרשות להתחדשות עירונית כשיצאה הודעה על ההחלטה לחתימה על הסכמי המסגרת.


אלקין וגישר | צילום: יח”צ

בגין אישור היתרי בנייה למיזמי פינוי-בינוי תהיה זכאית כל רשות מקומית שתחתום על הסכם המסגרת למימון בסך השווה למכפלת מספר יחידות הדיור התוספתיות שיאושרו בהיתר הבנייה, כפול הסכום שייקבע לכל יחידות הדיור, בהתחשב בשיעור היטל ההשבחה שיחול על האזור בו ניתן היתר הבנייה.

סגן ראש העיר, רומן גישר שהגיע לאירוע אמר: “העובדה שחדרה נכללת בין הרשויות שצפויות לקבל מימון לפרויקטים של התחדשות עירונית היא בשורה חשובה לעיר ולתושבים, אשר במסגרת תכנית המתאר שלה צפויות לקום מעל 14,000 יח”ד בתהליכי פינוי בינוי ברחבי העיר.”

עו”ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית בחדרה: ” בעיר חדרה נמצאים מספר לא מבוטל של מתחמים בייעוד של פינוי בינוי, בשלבי תכנון ואישור מתקדמים. במציאות בה יש מיעוט בקרקעות חדשות לבניה והאוכלוסייה ממשיכה לגדול, תהליכי ההתחדשות העירונית, בשילוב עירוב שימושים של תעסוקה ומסחר הם התהליכים היעילים ביותר למקסום של  משאב הקרקע הדליל”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

השיטור העירוני בחדרה יורה על בדיקה ברחוב של אופניים וקורקינט חשמליים

בעקבות העלייה הדרמטית בתאונות הדרכים בכלי רכב זעירים, יוצאים בעיריית חדרה וברלב”ד בקמפיין הסברה נרחב מבתי הספר ועד שלטי חוצות להגברת הבטיחות בדרכים. בנוסף, על פי העירייה, ייערכו מבצעי הסברה ואכיפה ברחובות העיר על ידי השיטור העירוני, כאשר המשטרה תוריד מהכביש רוכבי אופניים וקורקינט חשמלי ומכני וכן אופנועים. הכלים ייבדקו ע”י בוחן המשטרה ובמקביל יעברו הנהגים הסבר והדרכה קצרה על משמעות הרכיבה ודגשים על נהיגה בטוחה וזהירה במרחב העירוני.

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן