לא להאמין: מוציא בקבוקים ממיכל מיחזור בשכונת אורות באור עקיבא ומשליך אותם לפח אשפה [וידאו]

משקיעים בהפרדת פסולת ומיחזור בקבוקים לעמדת המיחזור הקרובה לביתכם? שימו לב מה קרה הבוקר באור עקיבא || המשרד להגנת הסביבה: "אנו מצרים על זריקת פסולת שהציבור טרח להפריד במקור" || העירייה: "מודה על הבאת העניין לתשומת לבנו. נחדד נהלים"

מיכלי המיחזור לאיסוף מיכלי משקה ופלסטיק מתמלאים ברחבי אור עקיבא בשנים האחרונות, בעקבות המודעות ההולכת וגוברת למיחזור פסולת, צמצומה – דבר המביא לשיפור באיכות הסביבה ובזיהום המשפיע על חיי כולם. 

ואם היו אומרים לכם שכל הבקבוקים שאתם אוספים נזרקים לבסוף לפח האשפה? גם אם מדובר באירוע חד פעמי, כאשר תראו את הסרטון הבא, ודאי תתקוממו.

הבוקר, צולם אדם, בשכונת אורות באור עקיבא, שנצפה מוציא מיכלי משקה ופלסטיק ממיחזורית בקבוקים, מכניסם לתוך סל ענק, גורר את הסל לפח אשפה קרוב ופשוט משליך את כל הבקבוקים לפח האשפה.

בקבוקי פלסטיק משפחתיים שאינם חייבים בפיקדון נאספים באופן וולנטרי באמצעות כ- 23,000 מיחזוריות הפרוסות ברשויות המקומיות ברחבי הארץ, ביניהן גם אור עקיבא. פינוי הבקבוקים ממתקני המיחזור והבאתם למיחזור מתבצע ע"י קבלני משנה אשר נבחרו ע"י הרשויות המקומיות ובאחריותן.

על פי תאגיד המיחזור "תמיר", כמות בקבוקי הפלסטיק הנצרכת בשנה אחת בישראל היא פשוט בלתי נתפסת – מדובר על למעלה מ-900 מיליון בקבוקים מסוגים שונים, כמות ההולכת וגדלה עם השנים ועם צמיחת האוכולוסייה. באיגוד מציינים כי גם המודעות הסביבתית של תושבי המדינה צומחת עם השנים וכיום, תהליך המיחזור בישראל נמצא גם הוא במגמת עלייה.

צפו בסרטון (התקבל באמצעות המסר האדום של מגדלור ניוז) >> 

מתאגיד המחזור אל"ה נמסר כי "אנו  מברכים את האזרח שגילה אחריות וערנות והעביר את הסרטון החמור לידיעתנו ומזכירים כי השבוע החל את פעילותו מוקד  דיווח דיווח חדשני,  לדיווח על מחזוריות מלאות.  ראו בגוגל מוקד :"בקבוק על המפה" או הכנסו לmapa.ela.org.il – אנו בטוחים שהעירייה, שהיא זו שאחראית על פינוי האשפה ברשות, תערוך תחקיר מקיף בעניין ותוודא שתופעה שכזו, גם אם היא חריגה, לא תחזור על עצמה".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "מהסרטון לא ברור אם העובד אוסף מכלי משקה שהונחו מחוץ למיחזורית או שמא הוציא מכלי משקה מתוך המיחזורית. מכל מקום, המשרד להגנת הסביבה מצר על כל זריקת פסולת שהציבור טרח להפריד במקור, במיוחד כדי שתיאסף ותישלח למיחזור נאות – ולא לפח ירוק".

מעיריית אור עקיבא נמסר בתגובה: "העיריה חרטה על דגלה לעודד את עניין המחזור במקסימום, לכן מודה על הבאת העניין לתשומת ליבנו ותחדד את הנהלים בעניין זה מול העובדים".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

לידות בצל המלחמה: האישה שפונתה מהדרום ילדה בן ב"הלל יפה" והבעל המילואימניק מאור עקיבא שהוקפץ לחדר לידה

גל בראל הייתה בתחילת החודש התשיעי להריונה כאשר החלו אירועי הדמים ב- 7 באוקטובר. יחד עם בעלה ליאור ובנה בן השנתיים וחצי, פונתה מביתה שבקיבוץ יד מרדכי למלון ריזורט חדרה וגם: מזל טוב לקורל ואפריים סוסונוב מאור עקיבא על הולדת בנם השני, שחיכה עד שאביו יגיע היישר מהמילואים לחדר הלידה של המרכז הרפואי

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן